Piękne Podlasie czeka na kolarzy ORLEN Wyścigu Narodów

Materiał informacyjny LANG TEAM

W sobotę i niedzielę 29-30 maja Białystok będzie gospodarzem ORLEN Wyścigu Narodów. Drugiego dnia kolarskiego weekendu zaplanowano też otwarcie amatorskiego sezonu w serii ORLEN Lang Team Race . W stolicy Podlasia uroczyście zaprezentowano już trasę wyścigu.

- Kolarstwo to jedna z najchętniej uprawianych przez Polaków dyscyplin, z którą jesteśmy związani od kilku lat. Sponsorujemy wyścigi kolarskie zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. Dzięki zaangażowaniu w sport nie tylko dostarczamy zawodnikom i kibicom niezapomniane sportowe emocje, ale także promujemy Polskę, docierając do milionów kibiców na całym świecie. Według badań przeprowadzonych przez ośrodek Pentagon Research, łączna wartość ekspozycji marek PKN ORLEN w trakcie medialnych relacji z wydarzeń sportowych wyniosła w 2020 roku 326 mln zł – mówi Daniel Obajtek, Prezes PKN ORLEN.

Zwiastun Orlen Wyścig Narodów:

Pierwsza edycja ORLEN Wyścigu Narodów odbyła się w Bukowinie Tatrzańskiej, druga w Rzeszowie, teraz gospodarzem zmagań będzie Białystok.

– Z radością przyjąłem wiadomość, że wielkie święto sportu, jakim są zawody Wyścig Narodów, odbędzie się w Białymstoku i naszym regionie. Dzięki temu poczujemy wszyscy niezwykłą atmosferę współzawodnictwa. Mam nadzieję, że impreza przyniesie wszystkim zawodnikom, organizatorom, a także mieszkańcom naszego miasta, którzy będą oglądać to widowisko, wiele radości i satysfakcji – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Na kolarzy 29 maja czekać będzie ponad 143-kilometrowa trasa, prowadząca z Białegostoku przez Dobrzyniewo Fabryczne, Rudą, Tykocin, Jeżewo Stare, Kropiewnicę Gajki, Sokoły, Łapy i Pomigacze. Dzień później do pokonania będą 124 kilometry. Kolarze po raz kolejny sprawdzą urok Podlasia. Pojadą m.in. przez Rędziany, Tykocin i Zawady. Meta obu etapów została zaplanowana przy Al. Józefa Piłsudskiego w Białymstoku, gdzie 12 lat temu po raz ostatni finiszował Tour de Pologne.

– Bardzo się cieszę, że wracamy w te piękne rejony. Białystok zmienił się niesamowicie. Cieszymy się ze współpracy z władzami miasta i województwa. W Białymstoku jest dużo kibiców kolarstwa, którzy wspierają ten sport i sami jeżdżą. Czeka nas bardzo ciekawy weekend w pięknej scenerii – podkreśla Czesław Lang.

Animacja trasy Orlen Wyścig Narodów:

Trasa ORLEN Wyścigu Narodów jest urozmaicona, a rywalizacja na pewno dostarczy wielu emocji. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem jest liczba zgłoszonych ekip. - Oba etapy są dedykowane dla szybkich kolarzy, którzy potrafią finiszować z grup. Mówimy o innym stylu ścigania niż w przypadku grup zawodowych, gdzie cały zespół rozprowadza lidera. Tutaj mamy reprezentacje z mniejszą liczbą zawodników. Ściganie będzie bardziej spontaniczne, spodziewam się wielu prób ucieczki. Teren jest pofałdowany, może wystąpić wiatr, a więc rywalizacja będzie ciekawa – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Na starcie ORLEN Wyścigu Narodów pojawi się 25 ekip. To będą pierwsze w sezonie zawody z prestiżowego cyklu dla najlepszych młodzieżowców świata UCI Nations Cup. Na trasie zobaczymy triumfatorów poprzednich edycji imprezy – reprezentacje Belgii oraz Holandii. Nie zabraknie oczywiście reprezentacji Polski, pojawią się też trzy grupy regionalne: TC Chrobry Scott Głogów, Klub Kolarski Tarnovia oraz Region Pomorskie/Cartusia.

- ORLEN Wyścig Narodów to cenna inicjatywa, dzięki której możemy promować województwo podlaskie poprzez sport, ale też pokazać piękno tej części Polski, jej bogatej przyrody i unikatowego, wielokulturowego charakteru. Nasz region to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku i spędzania czasu w bliskim kontakcie z naturą. Mam nadzieję, że dzięki tej imprezie zachęcimy turystów do odwiedzenia Podlaskiego – podkreśla Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Zwłaszcza że ORLEN Wyścig Narodów to nie koniec sportowych atrakcji w ostatni weekend maja. W Białymstoku zacznie się też inny kolarski cykl, ten dla zawodników-amatorów. 30 maja otwarty zostanie sezon ORLEN Lang Team Race. Start o godzinie 14, a przed uczestnikami 82 kilometry.

Kolejnymi zawodami serii będzie znany wszystkim ORLEN Tour de Pologne Amatorów w Arłamowie (10 sierpnia). 25 września spotkamy się za to na domowych trasach Czesława Langa w Bytowie.

Organizatorem ORLEN WYŚCIGU NARODÓW i ORLEN LANG TEAM RACE jest LANG TEAM.

Zwiastun Orlen Lang Team Race:

Wideo

Materiał oryginalny: Piękne Podlasie czeka na kolarzy ORLEN Wyścigu Narodów - Polska Times

Dodaj ogłoszenie