Piękna asysta Lubambo Musondy w reprezentacji Zambii (Wideo)

Lubambo Musonda
Lubambo Musonda FOT. Paweł Relikowski
Skrzydłowy Śląska Wrocław Lubambo Musonda popisał się bardzo ładną asystą w meczu reprezentacji Zambii z Botswaną, rozgrywanego w ramach eliminacji do Pucharu Narodów Afryki. Przyczynił się tym samym do zwycięstwa swojej drużyny 2:1.

Lubambo Musonda wyszedł w podstawowym składzie i grał do 60 minuty. Asystę zaliczył w drugiej minucie doliczonego do pierwszej połowy czasu gry, przy bramce na 1:1. Zambijczycy strzelili typowego gola do szatni, a na listę strzelców wpisał się Enock Mwepu. Napastnik Red Bulla Salzburg wykorzystał precyzyjną wrzutkę Musondy, który wcześniej efektownym zwodem minął dwóch obrońców reprezentacji Botswany.

W sieci udało nam się znaleźć słabej jakości nagranie, na którym jednak dobrze widać zagranie piłkarza Śląska Wrocław.

Reprezentacja Zambii wygrała 2:1, a zwycięski gol padł już po zejściu Musondy z boiska. Była to pierwsza wygrana Zambijczyków w grupie H eliminacji do Pucharu Narodów Afryki. Wcześniej przegrali z Zimbabwe i Algierią i plasują się na trzecim miejscu. Turniej finałowy rozegrany zostanie w Kamerunie w 2022 roku. Awansują na niego po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.