PGNiG Superliga: Słaba druga połowa Chrobrego. Zasłużona porażka z Piotrkowianinem

PGNiG Superliga
Szczypiorniści Chrobrego Głogów w 2. kolejce PGNiG Superligi przegrali na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 26:33. O ile w pierwszej połowie kibice oglądali wyrównane spotkanie (15:15), o tyle w drugiej gospodarze wyraźnie dominowali nad dolnośląskim zespołem. Chrobry wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Chrobry dobrze rozpoczął poniedziałkowy mecz – od prowadzenia 2:0. Chwilę później rywal prowadził 3:2, a jeszcze w pierwszej połowie piotrkowianie wyszli na pięciobramkowe prowadzenie. Skuteczność Pawła Paterka i Kacpra Grabowskiego sprawiły jednak, że głogowianie zdołali odrobić starty i na przerwę udali się przy stanie 15:15.

Krótko po zmianie stron nastąpiła nieprzewidziana przerwa, trwająca około 10 minut. Zegar w hali odmówił posłuszeństwa, wyzerował się, dlatego przez pewien okres czas odmierzał... stoper delegata Polskiego Związku Piłki Ręcznej. Pauza nie wybiła z rytmu gospodarzy, w przeciwieństwie do szczypiornistów Chrobrego, którzy w pierwszych 10 minutach drugiej połowy zdobyli zaledwie dwie bramki. Na kwadrans przed końcem starcia Piotrkowianin prowadził różnicą 10 trafień. – Wszystko robicie na odwrót. W taki sposób nie wygracie żadnego meczu, obojętnie, w jakim zespole byście grali. Nie możecie grać na stojąco – strofował swoich podopiecznych Witalij Nat, trener głogowskiej drużyny. W ostatnich minutach dolnośląska ekipa wykorzystała rozluźnienie w szeregach przeciwników i zmniejszyła straty do siedmiu bramek. Ostatecznie Chrobry przegrał 26:33.

Głogowianie okazję do pierwszej wygranej w sezonie 2022/2023 będą mieli w najbliższą sobotę (godz. 17). Chrobry podejmie tego dnia Sandrę Spa Pogoń Szczecin.

2. kolejka PGNiG Superligi
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Chrobry Głogów 33:26 (15:15)

Piotrkowianin: Kot (5/20 – 25 proc.), Ligarzewski (10/21 – 48 proc.) – Surosz 8, Jędraszczyk 8, Matyjasik 6/2, Swat 3/2, Pstrąg 2, Mosiołek 2, Pacześny 1, Doniecki 1, Wawrzyniak 1, Krajewski, Filipowicz, Szopa, Pożarek.
Karne: 4/5.
Kary: 12 min. (Pożarek, Wawrzyniak, Pacześny, Mosiołek, Pstrąg, Jędraszczyk).
Chrobry: Derewiankin (4/21 – 19 proc.), Stachera (5/20 – 25 proc.) – Grabowski 6, Paterek 5, Orpik 4, Otrezow 2, Skiba 2, Kosznik 2, Matuszak 2, Zdobylak 1/1, Tilte 1, Jamioł 1, Warmijak, Wiatrzyk, Klinger, Styrcz.
Karne: 1/1.
Kary: 12 min. (Skiba – 4 min., Matuszak, Zdobylak, Warmijak, Klinger – po 2 min.).

Pod koniec września koszykarze Śląska rozpoczną nowy sezon Energa Basket Ligi. Skład wrocławskiego zespołu po mistrzowskim sezonie 2021/2022 uległ zmianom i w drużynie pojawiło się sporo nowych twarzy. Zobaczcie więc, kogo w najbliższych miesiącach będziemy oglądać w barwach WKS-u!DO KOLEJNYCH ZDJĘĆ MOŻNA PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ GESTÓW LUB STRZAŁEK