PGNiG Superliga: Porażka Zagłębia z Gwardią na inaugurację sezonu

MKS Zagłębie Lubin
Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin w pierwszym meczu nowego sezonu PGNiG Superligi przegrali na wyjeździe z KPR-em Gwardią Opole 28:32 (15:14). W pierwszej połowie oba zespoły toczyły wyrównany bój. Po zmianie stron „Miedziowi” zaliczyli trwający 15 minut słaby fragment gry, w trakcie którego zdobyli zaledwie dwie bramki. W końcówce przyjezdni zdołali zbliżyć się do rywali, ale ostatecznie przegrali różnicą czterech trafień.

Pierwsza, bardzo wyrównana, połowa mogła zwiastować, że w drugiej części spotkania kibiców czekają spore emocje i walka do ostatnich minut o zwycięstwo. Po zmianie stron Gwardia zagrała jednak koncertowo, w pierwszych 10 minutach drugiej połowy zdobywając dziewięć bramek, pozwalając w tym czasie Zagłębiu na zaledwie jedno trafienie. Imponowali zwłaszcza Marek Monczka i Mateusz Jankowski.

W 2. kolejce PGNiG Superligi Zagłębie podejmie Grupę Azoty Unię Tarnów. Mecz zaplanowano na najbliższy piątek (godz. 16, transmisja na portalu Emocje.TV).

1. kolejka PGNiG Superligi
KPR Gwardia Opole – Zagłębie Lubin 32:28 (15:14)

Gwardia: Malcher (10/29 - 34 proc.), Lellek (4/12 - 33 proc.) - Monczka 9/5, Widomski 8, Jankowski 6, Wojdan 3, Scisłowicz 2, Stempin 2, Sosna 1, Fabianowicz 1, Hryniewicz, Morawski, Koc, Kawka, Kucharzyk.
Karne: 5/5.
Kary: 18 min. (Kucharzyk - 6 min., Wojdan - 4 min., Jankowski, Widomski, Fabianowicz, Stempin - po 2 min.).
Zagłębie: Schodowski (7/29 - 24 proc.), Procho (0/8), Byczek (0/1) - Michalak 4/1, Hajnos 4/1, Bogacz 4/1, Bekisz 3, Iskra 3, Gębala 3, Hlushak 2, Adamski 1, Moryń 1, Drozdalski 1, Krupa 1, Pietruszko 1, Stankiewicz.
Karne: 3/6.
Kary: 12 min. (Hajnos, Gębala - 4 min., Bogacz, Moryń - 2 min.).

Broniąca tytułu mistrza Polski Betard Sparta Wrocław zakończyła sezon 2022 na piątym miejscu w tabeli. Dolnośląski zespół przez cały okres trwania rozgrywek mógł liczyć na swoich kibiców, którzy na każdym meczu we Wrocławiu wypełniali Stadion Olimpijski niemal do ostatniego miejsca. Zobaczcie, jaką frekwencją mogą pochwalić się kluby PGE Ekstraligi.DO KOLEJNYCH ZDJĘĆ MOŻNA PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ GESTÓW LUB STRZAŁEK