PGNiG Superliga Kobiet: Niespodzianka w Lublinie. Pierwsza w sezonie porażka Zagłębia

MKS Zagłębie Lubin
Szczypiornistki MKS-u Zagłębia Lubin poniosły pierwszą porażkę w sezonie. Podopieczne Bożeny Karkut w 5. kolejce PGNiG Superligi Kobiet przegrały na wyjeździe z MKS-em FunFloor Perłą Lublin 22:31.

W XXI wieku losy mistrzostwa Polski najczęściej rozstrzygały się podczas potyczek Zagłębia z MKS-em. Przez długie lata zespół z Lublina był największą zmorą „Miedziowych”, która stawała im na drodze do upragnionego tytułu. W poprzednim sezonie dolnośląska drużyna dopięła swego i sięgnęła po drugi tytuł w historii klubu (poprzedni w 2011 roku).

Zagłębie wygrywało sześć ostatnich meczów ze swoim odwiecznym rywalem. We wtorek nastąpiło zakończenie rewelacyjnej passy. Podopieczne Bożeny Karkut jechały do Lublina jako lider PGNiG Superligi Kobiet, który wygrał cztery pierwsze spotkania w sezonie. W Hali Globus musiały jednak uznać wyższość gospodyń. Zaskakująca jest nie sama porażka lubinianek, ale jej rozmiar. Dolnoślązaczki przegrały 22:31. Przyjezdne słabo zaprezentowały się zwłaszcza w drugiej połowie, notując stosunkowo sporo strat oraz własnych błędów. Kinga Jakubowska dwoiła się i troiła, ale nawet jej osiem bramek na niewiele się zdało.

– Spodziewałyśmy się bardzo trudnego meczu walki, ale niestety nie spełniałyśmy żadnych założeń, które sobie powiedziałyśmy przed spotkaniem. Nic nam nie wychodziło, stąd taki wynik – mówiła rozczarowana Jakubowska. – W końcówce pierwszej połowy zaczęłyśmy odrabiać straty, niestety początek drugiej był bardzo słaby. Popełniałyśmy głupie błędy i nie grałyśmy do bramki. Lublinianki to wykorzystywały. To na pewno nie był nasz mecz, u nas nic nie zafunkcjonowało, również atak szybki, a zazwyczaj dużo bramek zdobywamy z kontry – dodała.

Dzięki pokonaniu Zagłębia MKS awansował na pozycję lidera. – To nowy sezon, mamy przemeblowany zespół i nie trzeba do tego wracać. Znamy Zagłębie jak łyse konie. Przewaga ukształtowała się w ostatnich minutach, wcześniej nie byłam jeszcze spokojna o wynik. Skorygowałyśmy błąd, który popełniłyśmy w Kobierzycach, gdzie zaczęłyśmy grać nerwowo – stwierdziła Weronika Gawlik, bramkarka drużyny z Lublina.