Dni otwarte we wrocławskiej elektrociepłowni to wydarzenie, którego celem było pokazanie mieszkańcom skąd mają ciepło w swoich domach. Zwiedzających oprowadzali przewodnicy, pracownicy PGE, którzy opowiadali o procesie produkcyjnym elektrociepłowni i elektrowni. Można było zobaczyć nowoczesne instalacje oczyszczania spalin, z których wydobywa się para wodna.

W sobotę 6 października, należące do PGE Energia Ciepła elektrociepłownie w Gdańsku, Toruniu, Zielonej Górze, Wrocławiu i Krakowie oraz elektrownia w Rybniku otworzyły dla mieszkańców swoje drzwi. Była to wyjątkowa okazja, aby z bliska zobaczyć jak powstaje ciepło i energia elektryczna oraz poznać tajniki pracy energetyka.

Dni Otwarte PGE Energia Ciepła to ogólnopolskie wydarzenie, którego celem było pokazanie mieszkańcom jak pracują elektrociepłownie i elektrownia - infrastruktura o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Na zwiedzających czekali przewodnicy, pracownicy PGE, którzy opowiadali o procesie produkcyjnym elektrociepłowni i elektrowni, pokazali nowoczesne instalacje oczyszczania spalin, z których wydobywa się para wodna i wytłumaczyli czym jest wysokosprawna kogeneracja i jak można zdalnie sterować siecią ciepłowniczą.

Oprócz zwiedzania z przewodnikiem goście mogli skorzystać z szeregu atrakcji, od warsztatów ekologicznych, zabaw i konkursów dla dzieci i dorosłych, po pokazy ratownictwa medycznego i eksperymenty chemiczne.

- Dni Otwarte PGE Energia Ciepła to dla nas ważne wydarzenie oraz doskonała okazja, aby pokazać mieszkańcom naszą infrastrukturę produkcyjną oraz inwestycje w nowoczesne instalacje prośrodowiskowe. Chcemy być dla wszystkich interesariuszy, w tym lokalnych społeczności, firmą otwartą, bezpieczną i godną zaufania, której działalność wpływa na atrakcyjność regionów, w których jesteśmy obecni. - mówił Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła.