Paweł Adamowicz w zamian za poparcie Lepszego Gdańska obiecał kilka zmian

q
Udostępnij:
Lepszy Gdańsk zdecydował się poprzeć Pawła Adamowicza w II turze wyborów samorządowych – podał portal Onet. W zamian za to urzędujący prezydent Gdańska obiecał wprowadzić w przyszłej kadencji kilku postulatów lewicowego ugrupowania Lepszy Gdańsk. Chodzi m.in. o zakaz eksmisji na bruk z mieszkań komunalnych, czy poszerzenie bezpłatnej komunikacji.

"Porozumienie to ma charakter doraźny, a głównym celem jest wprowadzenie w życie ważnych punktów programu LG dotyczących m.in. mieszkalnictwa socjalnego (w tym zakazu eksmisji na bruk), usług opiekuńczych, [poszerzenia zakresu bezpłatnej komunikacji), usunięcia barier dla osób z niepełnosprawnościami czy reformy rad dzielnic" - piszą w komunikacie do mediów działacze LG.

W rozmowie z Onetem Jędrzej Włodarczyk z LG dodaje, że np. eksmisja na bruk będzie możliwa w sytuacjach przemocowych, albo gdy regularnie dewastowany jest miejski lokal. Kilka lat temu Adamowicz prezentował w tym temacie odmienne poglądy. - Prezydent Paweł Adamowicz zmienia się wraz z Gdańskiem - komentuje w rozmowie z Onetem wiceprezydent Aleksandra Dulkiewicz, wskazując, że w zeszłej kadencji prezydent popierał m.in. miejski program ws. in vitro, czy model na rzecz równego traktowania.

W dalszej części komunikatu LG czytamy: "W związku z przyjęciem dużej części punktów programowych LG i deklaracją o ich wdrożeniu w nadchodzącej kadencji, będziemy namawiać do poparcia Pawła Adamowicza w II turze wyborów prezydenckich. Jednocześnie będziemy monitorować wdrożenie tych postulatów i nadal działać na rzecz Gdańska w zakresie prezentowania dobrych rozwiązań i monitorowania poczynań władz miasta".

Lepszy Gdańsk nie negocjował swojego programu z kandydatem PiS na urząd prezydenta Gdańska Kacprem Płażyńskim. Ten w swoim programie również bardzo mocno wskazuje na kwestie prospołeczne, a nawet lewicowe. LG twierdzi, że w tej sprawie musiałby udać się do Warszawy, co oznacza, że o współpracy z PiS decyduje nie Płażyński, a Jarosław Kaczyński.
Źródło: Onet

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Paweł Adamowicz w zamian za poparcie Lepszego Gdańska obiecał kilka zmian - Dziennik Zachodni

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
POssTAMT DANZIG
I LIBER KÓŃSTYTŁUCJA ZA KLiKADZIESIONT KOŃT na KAYMANACH i zaPOmniaNYch DOMACH WILLACH I MIESZKAŃIACH ELYTY sPRzedojNY TARGOWI CE uE PROSTYTŁUCJA WARHLACKI POhnonNCY POlARGÓNIAMI ZDRADY za CUDZE MOneY
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie