Partynice zakwitły w kwietniu - kiermasz ogrodniczy za nami

  Partynice zakwitły w kwietniu - kiermasz ogrodniczy za nami

  MRA

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Kiermasz ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach" 2018

  Kiermasz ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach" 2018 ©Mat. organizatora

  Partynice są zielone - wiadomo każdemu, kto choć raz był w tym miejscu. Ale że zieloność ta może przybrać jeszcze przyjemniejsze dla oka i pozostałych zmysłów formy, okazało się w weekend 28-29 kwietnia.
  Kiermasz ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach" 2018

  Kiermasz ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach" 2018 ©Mat. organizatora

  Mogli się o tym przekonać nie tylko wrocławianie, kiermasz odwiedziło wielu przybyłych do Wrocławia na tę okoliczność pasjonatów roślinnej zieleni z Dolnego Śląska. Właśnie tu gościł po raz pierwszy Kiermasz ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach”.

  Swoje stoiska mieli tu ogrodnicy i przedstawiciele branży ogrodniczej z wielu regionów Polski. Przywieźli oni ze sobą znane, można powiedzieć „codzienne”, gatunki drzewek, krzewów i kwiatów, wśród których można było znaleźć wiele roślin rzadziej spotykanych, uprawianych od niedawna, lub niesłusznie pomijanych.
  Kolekcjonerzy flory domowej mogli przebierać w bogatej propozycji kaktusów, sukulentów, „zielonych owadożerców” czy ziół. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się wszystkie stoiska - od tych przyciągających uwagę szczepionymi parkowymi drzewami liściastymi, formowanymi iglakami przez drzewka i krzewy owocowe, krzewy ozdobne, pnącza, byliny, róże po ofertę cebul kwiatowych. I nawet rzędy starannie poukładanych przez rozpoczęciem kiermaszu doniczek z nasadzeniami znikały w jednakowo dynamicznym tempie z niemal wszystkich stoisk. Propozycji roślinnej towarzyszyły artykuły, których na działkach, w ogrodach, czy w każdym innym założeniu nie powinno zabraknąć - kamienie do ogrodu, meble, donice, sprzęt mechaniczny to tylko część kiermaszowej oferty, której dopełnieniem były miody i regionalne wiktuały do spożycia nie tylko na łonie natury.

  Organizatorzy zapowiadają, że wyrażony liczną frekwencją entuzjazm wrocławian mobilizuje ich do zorganizowania kolejnych edycji kiermaszu „Pamiętajcie o ogrodach” z jeszcze szerszą ofertą stoisk ogrodniczych, z większą liczbą wystawców i satysfakcją dla wszystkich zainteresowanych i zaangażowanych w to wydarzenie osób. Do zobaczenia za rok!

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo