Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Partia Razem protestuje. We Wrocławiu jest zbyt dużo eksmisji. Wprowadźmy abolicję dla zadłużonych

Redakcja
Protest przeciwko zbyt dużej liczbie eksmisji we Wrocławiu
Protest przeciwko zbyt dużej liczbie eksmisji we Wrocławiu Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Kilkunastu działaczy partii Razem zorganizowało przed dzisiejszą sesją wrocławskiej rady miejskiej pikietę. Protestują przeciwko polityce mieszkaniowej władz Wrocławia. Uważają, że w mieście dokonuje się zbyt wielu eksmisji. Protestujący przypomnieli o ostatnim tragicznym zdarzeniu. Mieszkanka Wrocławia miała być wyeksmitowana z komunalnej kamienicy do schroniska dla bezdomnych. W dniu eksmisji, znaleziono w mieszkaniu martwą kobietę. Według wstępnych ustaleń było to samobójstwo. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi prokuratura.

- Ciężko nie odnajdywać powiązań pomiędzy samobójstwem kobiety a tym, że w dniu, gdy odebrała sobie życie, miała zostać eksmitowana z lokalu komunalnego do schroniska dla bezdomnych. Takie działania miasta to nie tylko odebranie tej osobie podstawowych praw, które gwarantuje jej Konstytucja, ale i pozbawienie jej godności - uważają działacze partii Razem, którzy protestowali dziś podczas sesji wrocławskiej rady miejskiej. - Potrzeba było tragedii w postaci samobójstwa, żeby o problemie eksmisji zrobiło się głośno - dodają.

CZYTAJ WIĘCEJ O SPRAWIE: TRAGEDIA NA OŁBINIE. SAMOBÓJSTWO W DNIU EKSMISJI

- We Wrocławiu co roku dokonuje się aż 700 eksmisji. To zdecydowanie za dużo - uważa Rafał Grymuza z partii Razem. Działacze wskazują Słupsk, jako pozytywny przykład rozwiązywania problemów z zadłużonymi mieszkańcami. Mówią, że tam wprowadzono program abolicji czynszowej.

- Nie dokonuje się eksmisji do schronisk, które nie tylko nie rozwiązują problemów eksmitowanych lokatorów, ale jeszcze je pogłębiają. Mimo relatywnie niewielkich możliwości finansowych zwiększa się też bazę lokali socjalnych i komunalnych. We Wrocławiu widzimy ​tymczasem ​ zupełnie odwrotną politykę mieszkaniową. Władze patrzą na mieszkania komunalne przez pryzmat potencjalnych zysków, zapominając, jaką funkcję powinny one w rzeczywistości pełnić - uważają partyjni działacze.

Chcą, żeby władze Wrocławia zaprzestały wykonywania wyroków eksmisyjnych bez wskazywania lokali socjalnych, zwiększyły nakłady na budowę mieszkań socjalnych i komunalnych oraz wprowadziły abolicję czynszową dla najbardziej zadłużonych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska