Paraliż na zachodzie Wrocławia. Bez tramwajów aż tydzień!

MK, JJ, szZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (22 zdjęcia)
Aż do środy 22 maja ma potrwać odbudowa zniszczonego słupa trakcyjnego na ulicy Legnickiej. Dopóki prace się nie zakończą, tramwaje nie będą jeździły z Kozanowa, Pilczyc i Leśnicy do centrum.

Zobacz też: Tramwaje nie jeżdżą na Księże

Linie 31 i 32 od Jana Pawła II jeżdżą do mostów Mieszczańskich, zaś linie 3, 10, 20, 33 - do Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Uruchomiono zastępcze autobusy "za tramwaj", MPK skierowało tam wszystkie wolne autobusy z całego miasta. Autobusów ciągle jest jednak za mało i w szczycie komunikacyjnym już na początku trasy były one zapchane - większość pasażerów nie może się do niech dostać.

W środę wieczorem samochód osobowy uderzył w słup trakcyjny na ulicy Legnickiej, na wysokości Magnolii. Niestety, trzeba go wymienić, a to nie jest takie proste. Utrudnienia będą więc trwały dłuższy czas. Od pracujących na miejscu przedstawicieli MPK dowiedzieliśmy się, że naprawa może potrwać nawet kilka dni. Do tego czasu tramwaje nie będą mogły jeździć tym fragmentem ulicy Legnickiej. A to jedyny dojazd do Pilczyc, Kozanowa czy Leśnicy. Po godz. 12 w oficjalnym komunikacie potwierdziło to MPK - tramwaje nie wrócą na Legnicką do środy, 22 maja.

Zobacz też: Nowy sposób kupowania biletów MPK we Wrocławiu od dziś. Zobacz instrukcję
Dźwigi MPK odholowały rano tramwaje przez torowisko w miejscu awarii. Chodziło o to, by mogły one kursować między Pilczycami a Leśnicą.
- Między Kwiską a Leśnicą uruchomiliśmy tramwaje, które będą kursować z częstotliwością co 10 minut. Między Stadionem (Królewiecka) a Kwiską tramwaje będą jeździć z częstotliwością ok. 15 minut - wylicza Bartosz Naskręski z MPK. - Autobusy zastępcze będą kursować z częstotliwością ok. 5 minut.

- Od momentu wypadku prowadzone są intensywne prace nad przywróceniem regularnych kursów tramwajowych. Niestety, wymagana jest wymiana całego słupa trakcyjnego, co wiąże się z wykonaniem nowego fundamentu, przewieszeniem sieci trakcyjnej i jej regulacji. Powrót rozkładowych kursów planowany jest w środę, 22 maja - dddaje Naskręski.

Jarosław Jakubczak

ZMIANY W KOMUNIKACJI

  • Tramwaje linii 3, 10, 20, 33 skierowano do Wrocławskiego Parku Przemysłowego.
  • Tramwaje linii 31, 32 skierowano na Most Mieszczański.
  • Na odcinku pl. Jana Pawła II - Leśnica - Dokerska - Stadion Miejski Wrocław kursuje komunikacja zastępcza.

Dodatkowo, od godziny 14 zmieniono trasę linii autobusowej 103. W obu kierunkach jeżdżą one objazdem od ulicy Pilczyckiej przez Legnicką do Zachodniej (zamiast przez Popowicką, Starogroblową i Poznańską).

ZOBACZ TEŻ:

Wypadek na Jedności Narodowej. Zablokowane torowisko [ZDJĘCIA]

To magiczne miejsce pod Wrocławiem podziwia cały świat. Serc...

Potężny pożar salonu Mercedesa koło Korony [ZDJĘCIA]

Materiał oryginalny: Paraliż na zachodzie Wrocławia. Bez tramwajów aż tydzień! - Gazeta Wrocławska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 322

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
v
vvv
2019-05-17T22:57:15 02:00, Gość:

Na terenie miasta nie stosuje się fundamentów wbijanych pod słupy trakcyjne. Pale pod słupy kolejowe nie pasują do słupów trakcyjnych tramwajowych.

No proszę na jakie ciekawostki się człowiek możne natknąć. Dla laika słup to słup, a tu się okazuje, że to nie takie proste jak się niektórym wydaje.

zgłoś
Z
Zenia

No to się porobiło...

zgłoś
M
Marcin

Jak dojadę do szkoły?

zgłoś
////

Na Zachodzie bez zmian...

zgłoś
G
Gość
2019-05-16T21:54:16 02:00, Dr Kidler:

Czym on walnął w ten słup, Rosomakiem?

Napisali przecież że jechał Volvo. Kiedyś Niemcy mówili na Volvo że to jest Panzerwagen. Nie pomyliłeś się dużo.

zgłoś
G
Gość
2019-05-17T09:17:55 02:00, dziwne jest ze MPk:

nie zastosuje palowanych slupow trakcyjncyh jakie uzywa PLK PLK, sa wbijane udarowo

Na terenie miasta nie stosuje się fundamentów wbijanych pod słupy trakcyjne. Pale pod słupy kolejowe nie pasują do słupów trakcyjnych tramwajowych.

zgłoś
G
Gość

Nadal niech ludzie jezdza 110 po legnickiej bo dluga ulica :D

zgłoś
Q
Qwdz

Już 17 minut ludzie czekają na tramwaj na Bajana(miedzy Pilczycami a Kwiską) . Cyrk!!!!!

zgłoś
G
Gość
2019-05-16T23:19:05 02:00, Gość:

Tak z ciekawosci- jak zawracaja tramwaje przy Kwiskiej?

2019-05-17T09:35:10 02:00, .:

Na pięć.

Może w końcu przydadzą się tramwaje skody. One nie muszą zawracać :-)

zgłoś
M
Marta

Halo siedzę na ławce przy przystanku kozanów dokerska od godz 15.45 i nie było ani jednego zastępczego autobusu w stronę Jana Pawła II? Jest godzina 16.24 brawa dla mpk za punktualność i organizacje

zgłoś
G
Gość

Prezydent SUTRYK : wymiana prezesów spółek miejskich - to założenia ze 100 postulatów po wyborach i co, wali się wszystko i tak będzie na długo w tym mieście.

zgłoś
G
Gość
2019-05-16T21:33:57 02:00, Anna:

6 dni naprawiać JEDEN SŁUP?! :DDD To co, on będzie naprawiany przez dwóch hobbystów po godzinach między teleexpressem, a dziennikiem? :DDD

2019-05-16T22:09:41 02:00, Gość:

Słup trakcyjny do nie słupek ogrodowy, a i ten musi mieć fundament i odpowiedni czas na związanie betonu.

Beton wykonany na cemencie portlandzkim i dojrzewający w temperaturze 20 C osiąga 100 % docelowej wytrzymałości na ściskanie po 28 dniach. W tej temperaturze po tygodniu taki beton osiąga około 70 % docelowej wytrzymałości na ściskanie. Można więc przyjąć, że w sprzyjających warunkach pogodowych i wystarczającej wytrzymałości betonu na ściskanie, po tygodniu dojrzewania betonu można przystąpić do murowania ścian na ławach betonowych. Należy pamiętać o pielęgnacji betonu, z którego wykonano ławy. Beton powinien być chroniony przed odparowywaniem wody. Ławy betonowe powinny być nawilżane przez minimum 3 dni od czasu ułożenia świeżej mieszanki betonowej.

Wyciąg z normy PN-EN 13607:2011 „Wykonywanie konstrukcji z betonu”

2019-05-17T08:02:41 02:00, ajk:

Te skończyłem polibudę - wydział budownictwa, więc się nie popisuj elokwencją. A o prefabrykatach coś słyszałeś? Fundament po taki słup wielki nie jest, powinien być prefabrykowany i leżeć "na magazynie". Wrzucasz w wykop, spawasz elementy słupa do kotew, zalewasz betonem (niekonstrukcyjnym), zasypujesz, zagęszczasz grunt i zapominasz. Cała operacja do wykonania w góra 2 dni.

Pogooglaj co zrobili w Japonii, jak im się cała ulica zapadła w centrum miasta.

Więc właśnie - skończyłeś politechnikę. A koledzy władców zapewne nie.

zgłoś
C
CB Radio w telefonie!

"Zello Walkie Talkie" to aplikacja, która z Twojego telefonu, zrobi CB Radio!

Wystarczy się zarejestrować i wejść na któryś z kanałów poniżej, aby

dowiedzieć się gdzie są korki, wypadki, roboty drogowe i zaoszczędzić cenne godziny.

wroclaw112, bielsko112, bydgoszcz112, czestochowa112, gdansk112, gorzow112, inowroclaw112, jelenia112, katowice112, krakow112, kielce112, legnica112, lodz112, leszno112, opole112, pila112, poznan112, pyrzyce112, rzeszow112, radom112, szczecin112, srem112, torun112, tarnow112, wawa112, walbrzych112, zg112, zlotoryja112, zakopane112, boleclawiec112, polska112 itd...

Są też kanały stworzone tylko dla dróg szybkiego ruchu oraz autostrad. A1-PL, A2-PL itd. S1-PL, S2-PL itd. Więc jeżeli śmigasz tymi drogami to możesz też nasłuchiwać tych kanałów i wiedzieć, czy nie ma przed Tobą jakiegoś zatoru, aby zaoszczędzić cenne godziny. :)

Jakie są możliwości:

- Możesz informować innych uczestników o utrudnieniach na drodze,

- Słyszysz komunikaty innych uczestników,

- Służby informują Nas na kanale, gdzie należy zrobić "korytarz życia",

- Możesz zrobić zdjęcie kolizji, pożaru itp i wysłać na kanał, wtedy wszyscy zobaczą zdjęcie.

- Aplikacji można użyć do poszukiwania osób lub np. skradzionego samochodu (wysyłasz zdj. i dajesz komunikat.)

- Możesz aplikację "wyciszyć", a komunikaty nadal się nagrywają, dla późniejszego odsłuchania.

zgłoś
p
prawnik Kopeć

4 mln zł z OC może być za mało, zachęcam z występowanie z pozwami cywilnymi dojedźmy gościa :).

zgłoś
////
2019-05-17T12:05:41 02:00, Wacek:

Zastanawia mnie to, że o sprawcy uszkodzenia słupa nie ma żadnego artykułu ani zdjęć z miejsca zdarzenia. Kto jechał?

hmm,

Wiekiem sprawcy równy jest Dutkiewicz.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie