Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Papier toaletowy w reklamówce zamiast pieniędzy

sz
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne pixabay.com
150 tys. złotych i 10 tys. euro – tyle miał przekazać oszustom mężczyzna z Wrocławia. Zamiast tego włożył do reklamówki papier toaletowy.

57-letni mieszkaniec Maślic dostał telefon, że jego pieniądze są zagrożone. Oszust przedstawił się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji.

- Na szczęście w mieszkaniu obecni byli inni członkowie rodziny. Chłodny osąd sytuacji był tak samo potrzebny jak wezwanie na miejsce prawdziwych policjantów - st. sierż. Dariusz Rajski z wrocławskiej policji.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze musieli dawać dyskretne sygnały mężczyźnie, który cały czas rozmawiał z oszustem. Ten dowiedział się, że na kontach bankowych zgromadzonych jest niewiele środków i najwięcej pieniędzy jest w gotówce w mieszkaniu.

- Oszust w słuchawce był niezwykle czujny. Mówił o tym, że akcja jest całkowicie tajna i mężczyzna nikomu nie może mówić o jej szczegółach. Rozmówcy umówili się na spotkanie pod domem i zaczęło się przygotowywanie przesyłki z oszczędnościami – dodaje Rajski.

Ostatecznie do reklamówki, którą miał odebrać przestępca, zamiast pieniędzy, trafiły rolki papieru toaletowego. Policjanci bacznie przyglądali się każdemu, kto pojawiał się w okolicy. Po chwili pod domem 57-latka zjawił się nieznany mu mężczyzna. Policjanci śledzili każdy jego ruch.

- Mężczyzna wpadł w chwili przekazywania reklamówki – policjanci wyskoczyli z ukrycia prosto na niego i po chwili miał już kajdanki na rękach. Okazał się nim być 46-latek, który został zatrzymany i trafił prosto od policyjnego aresztu – relacjonuje Rajski.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, za co grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Ustawowy termin zwrotu podatku z PIT to 3 miesiące od daty poprawnego złożenia deklaracji w tradycyjnej, papierowej formie lub 45 dni liczonych od dnia 15 lutego w przypadku rozliczeń elektronicznych.Ze względu na znacznie krótszy czas oczekiwania, z roku na rok rośnie liczba wysyłanych e-deklaracji. PIT-y można wysyłać przez Internet od 2008 r. Według danych Ministerstwa Finansów w 2018 roku złożono ponad 16 milionów PIT-ów elektronicznych.Na roczne zeznanie podatkowe mamy czas do 2 marca 2020 roku (poniedziałek) w przypadku formularza PIT-28, oraz do 30 kwietnia 2020 roku (czwartek), jeśli rozliczamy PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39.Ile czasu w rzeczywistości potrzebuje administracja skarbowa na zwrot pieniędzy podatnikom na Dolnym Śląsku, którzy rozliczą się online? Sprawdźcie swój Urząd Skarbowy!Przejdź dalej posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.Prognozowany okres zwrotu nadpłaconego podatku dochodowego od osób fizycznych wynika z badania przeprowadzonego przez e-file sp. z o.o. sp.k. dla rozliczeń podatkowych w roku 2019. Zakłada on porównywalność tempa realizacji zwrotów podatku w organach w kolejnych latach podatkowych. Wyniki badania opracowane zostały na podstawie odpowiedzi na pytania udzielone przez 60 143 respondentów.

Sprawdź, ile trzeba czekać na zwrot podatku w twoim urzędzie

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska