18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Palikot - mimo wszystko żagiel Platformy

Michał Karnowski
Niezależnie, co ostatecznie stworzy Palikot, będzie to lewicową flanką Platformy. Mniej ważne, czy jako skrzydło, czy samodzielna partia.

Gdyby Donald Tusk chciał, jednym pstryknięciem palca wypchnąłby Janusza Palikota tam, gdzie Jarosław Kaczyński posłał swego czasu Kazimierza Marcinkiewicza - do rubryk o gwiazdach w kolorowych gazetach i do porannych programów śniadaniowych. Gdyby Grzegorz Schetyna mógł, oddałby pół widoku (jak zachwala - cudownego) z okien gabinetu marszałka Sejmu za wypchnięcie go chociażby z Platformy Obywatelskiej. A gdyby Janusz Palikot rzeczywiście zamierzał rozbić partię rządzącą, to zrobiłby to kilka tygodni temu, kiedy wniosek o jego wyrzucenie z partii wyglądał na poważny. Wtedy byłby męczennikiem, ofiarą, a tę pozycję lubelski lider regionu Platformy uwielbia wbrew pozorom bardzo. Ale nie zrobił tego.

Zanim wyciągniemy wniosek, spójrzmy na to z jeszcze innej strony: kogo atakuje twórca tanich win, popularnego blogu, własnej rozpoznawalności i Ruchu Poparcia Palikota? Opozycję, to raz. Konserwatystów w Platformie - to dwa. Grzegorza Schetynę, w którym rozpoznaje drugiego, po Tusku, samca alfa na pokładzie. To trzy. A kogo nigdy, tak na serio, nie zaatakował? Donalda Tuska. Lider Platformy Obywatelskiej i zarazem premier rządu jawi się w jego wypowiedziach co najwyżej jako człowiek oszukany przez kogoś i dlatego czasem błądzący. Ale nigdy jako szkodnik. Nigdy Palikot nie odważył się Tuska poniżyć. To zawsze jest "premier".

Dlatego wcale nie rozstrzygam, czy Janusz Palikot założy partię, ale uważam, że jeśli to zrobi, to za zgodą Tuska. Z którym zresztą spotkał się ostatnio na długiej rozmowie (potwierdził to rzecznik rządu Paweł Graś).

Będzie to więc coś w rodzaju opozycji koncesjonowanej. Albo na zewnątrz, albo w środku - jako lewe skrzydło Platformy. Tak czy inaczej na jej rzecz, w interesie Donalda Tuska. Po to, by nic na lewicy nie wyrosło. Zresztą, poczekajmy jeszcze trochę. Bo logiczną konsekwencją funkcji spełnianej przez Palikota będzie wkrótce silny atak na Grzegorza Napieralskiego, który z SLD czyni chyba właśnie poważną formację polityczną. A jeśli potwierdzą się sondaże dające Sojuszowi mocne kilkanaście lub nawet 20 procent poparcia, to możemy dodać, że formację groźną także dla PO.
Widać lepszy wiatr dla haseł lewicowych, nawet lewackich. Palikot jest żaglem, który ma ten wiatr łapać dla Tuska i nie dopuścić, by udało się to liderowi Sojuszu. Już zresztą sypie mu piach w szprychy, kusząc niezadowolonych z sytuacji w SLD ludzi tej partii, licytując mocniej antykościelność. Napieralski musi się z tym liczyć.

Dlatego ma rację Palikot, gdy się przechwala, że jego pozycja polityczna rośnie. Tak - rośnie. Przy całym oburzeniu ludzi przyzwoitych stosowana przez niego metoda niszczenia przeciwnika politycznego, testowana przez lata na prezydencie Lechu Kaczyńskim, okazała się skuteczna. Oburzenie przemija, władza zostaje. Dlatego właśnie lubelski poseł Platformy jest tej partii potrzebny. I będzie jej służył, niezależnie gdzie wyznaczą mu miejsce.

Ruch, partia, stowarzyszenie, a może dalej Platforma? To nie ma specjalnego znaczenia, nie o to zupełnie w tej grze chodzi.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Materiał oryginalny: Palikot - mimo wszystko żagiel Platformy - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 30

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

W
WP

To o Palikocie z sieci, pisze osoba z Biłgoraja, b. pracownik tamtejszego LO(nauczycielka) z czasu uczęszczania tam tego młodocianego jebaki, z którego wyrzucono Palikota: Wszystkim , którzy uważają, że SB nie mogła werbować nieletniego dedykuję tę opowieść. W owym czasie , gdy uczeń II klasy LO w Biłgoraju Janusz Palikot rzekomo był prześladowany przez SB miały miejsce dziwne wydarzenia. Aresztowano działaczy Solidarności, w tym męża jednej z nauczycielek biłgorajskiego ogólniaka. Korzystając z okazji, 16 latek ( ur.26 października) wdał się w gorący romans z ową panią pedagog, co było faktycznym powodem relegowania go ze szkoły.Krzywda mu się nie stała. Ten biedny chłopak wyjechał kontynuować naukę do stolicy, co było w zasadzie awansem. Tam utrzymywał kontakty z żoną pewnego dyplomaty, blisko związanego z Episkopatem. Gdy już został wielkim biznesmenem, męża rogacza zatrudniał w swoich spółkach na stanowisku menadżera przy okazji zawłaszczając jego etos i kradnąc życiorys.

K
Krakus

Czemu Karnowski rozumie taktykę Palikota o a taki Lis, Żakowski, czy inni z GW lub TOK nie kumają tego.
Może mają w tym jakiś interrres? I tu jest ciekawe pytanie : CZEMU MEDIA WSPIERAJĄ POLITYKĘ po ???

a
antyblef

.....od stryjka z Sopotu ? Morał:Jakie pióro taki i temat

r
rodak

Jak chcesz pisać o cyrku to polecam Italię ,Rosję,Chiny -tam on jest na najwyższym poziomie .Ten
o którym teraz piszesz jest tak nędzny że nawet przedszkolak odgaduje iluzjonistę.

g
głosludu

Bracia Karnowscy to jedni z najwierniejszych janczarów Braci Kaczyńskich i nie miał bym nic przeciwko temu gdyby nie bredzili o rzetelności dziennikarskiej,a najgorsze jest to że przy takim jednostronnym zaangażowaniu trwają{dzięki swoim mocodawcom} w mediach publicznych

Z
Zegar

[cyt]I czy to sam Jarek mu załatwił tę robotę?[/cyt]

Sprawdz swoj kalendarz i zegary bo wedlug wszystkich innych w RP od 9 lipca 2010 KRRiT kierowana jest przez ludzi PO. Jezeli uwazasz, ze to ogon kreci psem, a nie odwrotnie, to moge tylko wspolczuc wszystkim czworonogom, ktore to staja na Twojej drodze.

U
Ukwiał

analityk z ciebie kiepściutki do bólu, talentu za dużo nie posiadasz. Na polityce się znasz, jak Kaczyński. Ten sam anachronizm. Przeegzaminuję cię człowiecze z Tocqeville'a, albo lorda Actona i leżysz. Kwiczysz, jak prosiaczek. Przestań pisać, oszukiwać biednych ludzi w internecie i gazecie. Idź do biblioteki i pokory nabądź. Przy okazji będziesz mógł coś poczytać.

p
pytania

I czy to sam Jarek mu załatwił tę robotę?

o
olo

Tuska POpaprańcy z SLD tylko krzyżem, PiSem, sondażami i Rydzykiem nas wciąż straszą !! Oj biedna nasza Polska cała, nie szlachcica, nie hrabiego a gajowego Komorowskiego se wybrała. Młodzież znowu w PeO uwierzyła, do urn wartko POdążyła. Tusk z gajowym to dwa fircyki, co bez krępacji na wybory cuda zawsze obiecywali POlskiej nacji. Trafnie też uznawali, że lud to kupi, bo jest ciemny oraz mocno głupi. A tu bezrobocie z POdatkami jak gruźlica pną się w górę, Rosną ceny i zarobki platformianych urzędników niedorajdów. Obcy biznes koszer, gut i charaszo się rozwija, Polski kurczy, żagle zwija, Z Unii forsa POgrzebana, Autostrady i stadiony spartolone, zawalone, A drużyna narodowa RP III, w trzeciej lidze gra. Służba zdrowia dogorywa, Pielęgniarki i robole nędznie grosze zarabiają, Chamy z PSLu PO ichniemu też śpiewają, Bez Hitlera wciąż do rajchu za robotą swoje biedne dzieci gnają, A czerwoni wraz z Platformą ustawowo narkotyki twarde jako miękkie wprowadzają, W WOŚP Orkiestrze i Woodstocku zluzowane nastolatki POlskie świnki wciąż na haju, swoje młode ciała dają, Przyrost gojów skrobankami z eutanazją PO.ebańcy POwstrzymają, Z patriotyzmem IPNu, TVP i TV Trwam już się ostro rozprawiają, Polskie Radio z TVP zawłaszczają, a SBcy z agentami brudne łapy w PRLu zanurzone zacierają. Wiersz jest dobry ale nie mój. Przepraszam autora za moje w nim zmiany i pozdrawiam!!

o
olo

Znów stara zgraja szczęśliwym trafem, bez głów, bez planów, za to z rozmachem do żłobu toczy swe tłuste cielska …Idzie Platforma Obywatelska ! Do sądu złodziej śmiało ucieka, Bo wszak korupcja prawem człowieka! Czar PRL-u wraca do formy, Wdzięczni jesteśmy ludziom z Platformy?! Zwrot w dyplomacji to rozdział drugi, Od dziś będziemy świadczyć usługi, Dla Władimira i dla Angeli. Czas na kolanach iść do Brukseli! Szef MSZ-u już ma kaganiec, Śląsk i Pomorze weźmie Germaniec, Trzeba wywłaszczyć polskiego chłopa Vivat Platforma, Vivat Jewropa! Angela z Ritą ręce zaciera, By na wschód ruszyć tropem Hitlera, A za nią ziomków procesja tłumna Vivat Platforma, piąta kolumna. „Za tawariszcza Tuska zdarowie” Piją Gazpromu oligarchowie , Władimir Putin z radości śpiewa:„Nu tiepier budiet kak za Breżniewa” Odwrót z Iraku, z Afganistanu Osama śmieje się spod turbanu,Taki sojusznik jak Tusk się przyda…Vivat platforma i Al-Kaida! Koniec z lustracją ! Koniec rozliczeń ! Dla konfidentów to koncert życzeń„Od dzisiaj wszyscy jesteśmy święci” Vivat platforma i konfidenci ! Niech żyje wolność! Ćpun na wagarach, Łbem durnym kreci w dymu oparach Całkiem legalnie ćmiąc porcję zielska, Vivat platforma Obywatelska ! Niech żyje miłość ! Rusza parada, Sprośnych pedałów cała gromada, Gzi się bezwstydnie wśród publiczności, To dar Platformy ! Tryumf wolność ! Elektoracie ! Wyborco durny ! Gdy będziesz wrzucać głos swój do urny, A chcesz być sługą Niemca i Ruska, Dalej popieraj Donalda Tuska ! Tak trafnie podsumował PeO Noel 25.08.2010r. na www.prokapitalizm.pl Pozdrawiam autora.

R
Regał

[cyt]Wszystko, co robił Lech Kaczyński pokazywało, jakim jest nieudacznikiem i sierotą. Widzieli to ludzie myślący obserwujący politykę. Ciemny lud kupował wszystko, co mu sprzedawał Kurski czy nadęty Jarosław Kaczyński. Palikot naprawdę nie musiał "niszczyć" przeciwnika politycznego - wystarczyło tylko pokazać palcem i nazwać jego zagubienie, brak wyczucia i brak samodzielności. I właśnie to robił Palikot. Rozumiem, że pana to irytowało, bo razem z bratem usadowiliście się po "kaczyńskiej stronie" i za to bierzecie kasę. Palikot przypominał wam, że służba Kaczyńskim to głupi wybór. [/cyt]

Niech sobie najpierw sam przypomni co do protokołów SB zapodawał, a później źdźbła w oczach innych dostrzegał...

L
Liczydła

[cyt]A wierzysz ze gdyby rządziła lewica typu SLD czy prawica typu PiS zadłużenie byłoby mniejsze? Jaki sposób miałoby PiS żądające zapożyczania się wraz z Węgrami i w czasie spowolnienia bredzące o socjalizmie aaa przepraszam, solidaryzmie... A co zrobiło SLD? Masz alternatywę? Mieszasz gospodarkę z potrzeba części społeczeństwa do poluzowania katolickiego kieratu.[/cyt]

Fakt pozostaje faktem, że dramatyczny skok zadłużenia i deficytu ma miejsce za platformy a nie innej opcji politycznej. Co zas sie tyczy katolickiego kieratu to bardzo bym chcial zeby za zbierane od podatnikow tak jak na tece od wierzacych powstawala choc 1 milionowa inwestycji realizwoanych na ten przyklad przez mojego ks. proboszcza.
Jezeli chcesz powiedziec, ze inne opcje polityczne tez by ukrywaly tak gigantyczny dlug publiczny jaki powstal za PO to juz Twoja ocena. 3 biliony dlugu publicznego w sytuacji kiedy zaden juz bank nie jest Polski to nawet nie jest bankructwo - to jest plajta.

Ps. CBA ludzi z katolickich kregow zatrzymuje, a z rzadowych???

m
misz

za niszczenie Kaczyńskiego. Twierdza, że Kaczyński sam się osmieszał. Nie wiedzą co piszą.Wiadomo przecież, że nieważne są fakty, ale ich interpretacja, komentarz.A wiadome media i dziennikarze jak i Palikot tygodniami komentowali przejęzyczenie lub inne drobiazgi sp.Kaczyńskiego. Komorowski dostarcza więcej wpadek, ale nikt sie nad nim nie pastwi.

a
az

[cyt]Swieta racja. Szkoda ze tak malo dziennikarzy chce i ma odwage jeszcze mowic prawde...[/cyt] Widzę Karnowski, że sam się musisz chwalić siebie w Internecie, bo nikt już nie chce o takiej kreaturze pismackiej napisac dobrego słowa. Ale brat pochwali ciebie, ty brata i jakoś to będzie.

i
iustus

Swieta racja. Szkoda ze tak malo dziennikarzy chce i ma odwage jeszcze mowic prawde...

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3