Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Paczka Dobra. Samotni i potrzebujący z Wrocławia dostaną podarunki od dzieci

Nadia Szagdaj
Nadia Szagdaj
Zwycięzcy konkursu „zafundowali” swoim klasom bilety do Teatru Lalek czy do Kolejkowa. Ale miasto wyróżni wszystkich uczestników
Zwycięzcy konkursu „zafundowali” swoim klasom bilety do Teatru Lalek czy do Kolejkowa. Ale miasto wyróżni wszystkich uczestników Nadia Szagdaj
"Paczka Dobra" to nie tylko dobre jedzenie. To także przekaz płynący z serc dzieci, który każdy podarunek czyni wyjątkowym.

W Szkole Podstawowej numer 63 przy ul. Menniczej we Wrocławiu dzieci przygotowały paczki pełne pozytywnego przekazu. Poza przekąskami w każdym pudełku znalazła się praca plastyczna.

"Dzieci bardzo lubią brać udział we wszelkich konkursach plastycznych czy fotograficznych" - mówi Liliana Chmielińska, kierownik świetlicy szkolnej. - "Poza tymi, które odbywają się u nas, chętnie przystępujemy do konkursów zewnętrznych, organizowanych przez pozostałe szkoły czy urząd miasta".

Na konkurs "W jakim świecie chciałbyś żyć?" wpłynęło łącznie 200 prac, z czego około 50 właśnie ze szkoły przy Menniczej.

"Paczki z rysunkami wyobrażającymi idealny świat według dzieci trafią do placówek pomocowych oraz do osób, które są samotne i najbardziej potrzebują podobnych gestów. Bywało i tak, że dzieci same wskazały nam osobę, do której powinna trafić paczka - mówi Magdalena Kroma z wydziału promocji miasta UM, organizatorka akcji "Paczka dobra".

200 prac, nie tylko te zwycięskie, trafi w oryginale do osób potrzebujących.

"Narysowałam chłopaka, który zasadził drzewo" - opisuje pracę, która w plebiscycie zdobyła trzecią nagrodę, jej autorka Kamila z klasy trzeciej. - "W przyszłości to drzewo dało mu cień i owoce, którymi podzielił się później z ludźmi".

"Na przykładzie tej właśnie akcji realizowanej w ramach kampanii "Wrocław bez przemocy" możemy wiele nauczyć się od najmłodszych" - zauważa Łukasz Łaskawiec, organizator kampanii. - "Jeden z uczestników konkursu namalował pracę, na której przytula się do mamy. Pod spodem zaś dopisał: „marzę o świecie, w którym każdy ma mamę”. Takie proste, a jednocześnie tak ważne".

Magdalena Kroma dodaje, że dzieci często wspominały, że chciałyby żyć w świecie, który jest otwarty i tolerancyjny. Miłość, bliskość i tolerancja to słowa, które najczęściej pojawiały się w pracach.

Zwycięzcy konkursu wygrali dla swoich klas bilety do Teatru Lalek i Kolejkowa. Ale miasto wyróżni wszystkich uczestników. Od 14 stycznia kopie wszystkich 200 prac będzie można zobaczyć na wystawie w Rynku.

"Mamy za sobą drugi rok pandemii. Każda akcja, która pokazuje, że żyjemy w mieście życzliwych osób jest dobra" – ocenia Liliana Chmielińska. - "Dzieci trzeba uczyć od najmłodszych lat, że to, co ofiarujemy drugiej osobie, jest najcenniejsze. Nie chodzi tylko o przyjmowanie dobra, które jest miłe, ale właśnie o dawanie. Bo cytując Margarete Seemann „branie napełnia ręce, a dawanie – serce”.

Zwycięzcy konkursu „zafundowali” swoim klasom bilety do Teatru Lalek czy do Kolejkowa. Ale miasto wyróżni wszystkich uczestników

Paczka Dobra. Samotni i potrzebujący z Wrocławia dostaną pod...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska