Owoce, których lepiej nie jeść prosto z krzaczka. Możesz zjeść larwy tasiemca, glist lub zakazić się bakteriami

jsZaktualizowano 
Nigdy nie jedz owoców prosto z krzaka! Robiąc coś takiego możesz się nabawić chorób, które są groźne, a początkowo nie dają wyraźnych objawów.Zobacz listę owoców, które mogą stanowić zagrożenie. Pxhere
Owoce powinny być zawsze myte. Nie powinniśmy jeść owoców prosto z krzaka. Nawet jeśli wydaje się to naturalne i niegroźne, w praktyce narażamy się na różne choroby. Jedną z nich jest bąblownica – choroba potencjalnie śmiertelna. Owoce są pełne małych pasożytów, które tylko czekają na to, żeby cię zaatakować. W szczególności zagrożone są leśne przysmaki. Kiedy tylko wrócisz z lasu, dokładnie umyj ręce i wszystkie owoce, które zebrałeś!

Owoce prosto z krzaka – to nie jest dobry pomysł

Latem, podczas spacerów na świeżym powietrzu, często podjadamy owoce prosto z krzaka. Świeże jeżyny lub borówki wydają nam się doskonałym urozmaiceniem. Niestety, wraz ze zjedzeniem nieumytego owocu można dostarczyć do organizmu pasożyty.

Sprawdź listę owoców, których nie należy jeść prosto z krzaka! Te owoce zawsze umyj pod bieżącą wodą przed zjedzeniem!

Owoce, których lepiej nie jeść prosto z krzaczka. Możesz zje...

Dlaczego nie można jeść owoców prosto z krzaka?

Jedzenie niemytych owoców grozi zakażeniami licznymi drobnoustrojami, które mogą wraz z krwią dotrzeć do mózgu. Jeżeli owoc był zanieczyszczony, zwykle już po 2-3 godzinach mózg wysyła do żołądka informację, że należy pozbyć się treści pokarmowej. Pojawia się ból brzucha,wymioty i biegunka.

Co może się stać, jeśli nie umyjesz owoców przed ich zjedzeniem?

  • grozi ci m.in. bąblownica. Choroba ta jest wywołana przez larwy małego tasiemca, które uwalniają się w jelicie cienkim i wędrują przez układ krwionośny w poszukiwaniu najlepszego miejsca do zagnieżdżenia. Najczęściej będzie to wątroba, płuca lub mózg. Tam gdzie zagnieździ się pasożyt, powstanie „bąbel” - torbiel z płynem. Bąblownica może przez lata wyniszczać organizm.
  • możesz się nabawić tasiemczycy – jedzenie owoców prosto z krzaka może się skończyć po prostu tasiemczycą. Wyróżniamy kilka rodzajów tasiemca – uzbrojony, nieuzbrojony, bruzdogłowiec szeroki, karłowaty, bąblowcowy itd. Tasiemcem uzbrojonym zarażamy się głównie spożywając surowe mięso. Źródłem zakażenia mogą być także nieumyte owoce lub jarzyny. Nie można o tym zapominać!-
  • grozi ci toksokaroza - glisty, które bytują przede wszystkim w organizmach kotów i psów oraz dzikich zwierząt. Jaja pasożytów mogą się znajdować na nieumytych owocach leśnych. Nieleczona toksokaroza może doprowadzić nawet do ślepoty.
  • możesz się zarazić toksoplazmozą – jedząc nieumyte owoce można się też zarazić toksoplazmozą, która generalnie nie jest groźna dla dorosłych ludzi. Kobiety w ciąży muszą się jednak mieć na baczności – toksoplazmoza może być przyczyna wielu wad rozwojowych płodu.
  • może dojść do zakażenia salmonellą. Bakterie z grupy Salmonella są szczególnie niebezpieczne u dzieci, bo mogą doprowadzić do ich odwodnienia.

Wegetarianizm, weganizm, frutarianizm... Czy znasz je wszyst...

Prawdopodobnie jesz za dużo. Czy wiesz, które z tych produktów najbardziej cię utuczą? [QUIZ]

polecane: Profesor Jacek Jass: Jak zdrowo żyć, by uniknąć nowotworu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 109

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

L
Lekarz psychiatra

W tym artykule jest dużo prawdy.

Redaktorzy Gazety Wrocławskiej jedli niemyte owoce i widać jak wyżarło im mózgi.

m
mlask mlask
2019-07-06T21:50:41 02:00, Gość:

Gdzie ta lista wrzucaciie posty to chociaz podajcie ta liste

orzeszki i wiewioreczki

wscieklica gratis

masakra

G
Gość

Gdzie ta lista wrzucaciie posty to chociaz podajcie ta liste

G
Gość
2019-07-06T08:33:42 02:00, Gość:

Mam 40 lat i przez całe dzieciństwo chodziłem do lasu i jadłem jagody, maliny i poziomki prosto z krzaka i nic mi nigdy nie było.Malo tego na działce u sąsiadów rosła czereśnia jedliśmy owoce prosto z drzewa, gdzie po rozerwaniu czereśni w co drugiej była mała larwa i jakoś żyje. Możesz wylac 100 litrów wody a i tak nie wyplukasz niż ze środka.

2019-07-06T09:04:15 02:00, Antek:

Ja także zawsze jadłem owoce prosto z drzewa lub krzewu i nigdy nic mi się nie stało, a mam już 72 lata. Coś mi się wydaje, że te wszystkie zagrożenia to wymysł lekarzy i korporacji farmaceutycznych?

2019-07-06T12:50:19 02:00, An:

A ja 30 i całe życie jadłam tak jak Ty. A teraz mam co mam. A to jest zagrożenie życia..warto się zastanowic i rozwinąć wiedzę zanim coś zanegujesz.

W kiełbasach i wędlinach więcej świństwa jest ludzie jedzą nawet nie zdając sobie sprawy

P
Padre

Do wody tez nie wchodzcie bo eoda do uszu sie moze nalac

C
Chora na bablowice
2019-07-04T11:27:10 02:00, RRomek:

Tak , tak ....najlepsze owoce naturalne , tylko z ,,Biedronki,,Żabki" ,,Lidla" w nich sama słodycz .....bez chemii i konserwantów.......Te z lasu to owoce toksyczne , niezdrowe, bez smaku ....TYLKO OWOCE ZE SKLEPÓW ZAPEWNIĄ TOBIE I TWEMU DZIECKU ZDROWIE I RADOŚĆ........

A ze sklepu owoców nie musisz?!?!?ludzie nie myjcie nie wierzcie tylko potem nie szukajcie pomocy u lekarzy!!bowtedy dopiero jest stres co z tym robic gdzie iść. Artykuł zle opisany ale chodzio jedno chroń dzieci i siebie myjąc owoce. To jest zagrożenie życia.

A
An
2019-07-06T08:33:42 02:00, Gość:

Mam 40 lat i przez całe dzieciństwo chodziłem do lasu i jadłem jagody, maliny i poziomki prosto z krzaka i nic mi nigdy nie było.Malo tego na działce u sąsiadów rosła czereśnia jedliśmy owoce prosto z drzewa, gdzie po rozerwaniu czereśni w co drugiej była mała larwa i jakoś żyje. Możesz wylac 100 litrów wody a i tak nie wyplukasz niż ze środka.

2019-07-06T09:04:15 02:00, Antek:

Ja także zawsze jadłem owoce prosto z drzewa lub krzewu i nigdy nic mi się nie stało, a mam już 72 lata. Coś mi się wydaje, że te wszystkie zagrożenia to wymysł lekarzy i korporacji farmaceutycznych?

A ja 30 i całe życie jadłam tak jak Ty. A teraz mam co mam. A to jest zagrożenie życia..warto się zastanowic i rozwinąć wiedzę zanim coś zanegujesz.

A
An
2019-07-06T09:28:30 02:00, 40-latek zdrowy jak koń!:

Nie macie co wymyślać!? Co za bzdury! Po co straszyć ludzi?! Z resztą kto w to wierzy... Może chleb domestosem umyć?! Proponuję przekfalifikowanie.

Czlowieku mylisz że Ciebie to nie dotyczy??!!też tak myślałam i się przeliczylam!!I chcesz czy nie to jest prawda. Artykuł nie jest dokonca dobrze napisany. Ale sęk w tym żeby ludzie tacy jak Ty zastanowili się wcześniej niż później leczyli. Mnie leczenie pochłania Mnie to czasu stresu i pieniędzy. Zastanów się dwa razy zanim coś zanegujesz czy skrytykujesz.

M
Maliinka

Kompletna bzdura, a autor to totalny frajer takiemu to nawet nie ma sensu cokolwiek tłumaczyć.

W
Wroc

Tutaj raczej chodzi o załatwianie potrzeb fizjologicznych zwierząt żyjących w lesie.Akurat trafisz na "jagódkę",która wcześniej została potraktowana jedynką czy dwójeczką,i akurat te zwierzę było nosicielem pasożytów,automatycznie jesteś wtedy nosicielem.

40-latek zdrowy jak koń!

Nie macie co wymyślać!? Co za bzdury! Po co straszyć ludzi?! Z resztą kto w to wierzy... Może chleb domestosem umyć?! Proponuję przekfalifikowanie.

A
Antek
2019-07-06T08:33:42 02:00, Gość:

Mam 40 lat i przez całe dzieciństwo chodziłem do lasu i jadłem jagody, maliny i poziomki prosto z krzaka i nic mi nigdy nie było.Malo tego na działce u sąsiadów rosła czereśnia jedliśmy owoce prosto z drzewa, gdzie po rozerwaniu czereśni w co drugiej była mała larwa i jakoś żyje. Możesz wylac 100 litrów wody a i tak nie wyplukasz niż ze środka.

Ja także zawsze jadłem owoce prosto z drzewa lub krzewu i nigdy nic mi się nie stało, a mam już 72 lata. Coś mi się wydaje, że te wszystkie zagrożenia to wymysł lekarzy i korporacji farmaceutycznych?

G
Gość

Mam 40 lat i przez całe dzieciństwo chodziłem do lasu i jadłem jagody, maliny i poziomki prosto z krzaka i nic mi nigdy nie było.Malo tego na działce u sąsiadów rosła czereśnia jedliśmy owoce prosto z drzewa, gdzie po rozerwaniu czereśni w co drugiej była mała larwa i jakoś żyje. Możesz wylac 100 litrów wody a i tak nie wyplukasz niż ze środka.

P
Picia 100%

Wydawcy takich artykułów powinni być ścigani z urzędu za wprowadzanie w błąd i sranie ogniem.

Kurwa, najlepiej jeszcze owoce wyprać w 90 stopniach, odkazić spirytusem i poddać sterylizacji. Posrało już tych ludzi.

G
Gość
2019-07-05T07:14:33 02:00, Rex:

A tak apelują aby nie marnować wody ,bo z NiĄ krucho i ludzkość wyginie ,ale właśnie z braku tego do mycia ,a nie z jedzenia z krzakōw

Musi co myślicieł z licencjatem nagryzmolił

Morza i oceany nie wyschna. Jeszcze lodowce są to nie tak kiepsko z tą woda.

Dodaj ogłoszenie