Otwarty Międzyszkolny Konkurs Artystyczno-Ekologiczny

AH
Udostępnij:
Zaprojektuj EKOULOTKĘ! Weź udział w Otwartym Międzyszkolnym Konkursie Artystyczno-Ekologicznym.

Zaprojektuj EKOULOTKĘ! Weź udział w Otwartym Międzyszkolnym Konkursie Artystyczno-Ekologicznym.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Otwartym Międzyszkolnym Konkursie Artystyczno-Ekologicznym na projekt EKOULOTKI – o tematyce: „Ochrona różnorodności biologicznej – fauna”.
Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Mój zielony DOM”, współfinansowanego z funduszy EOG oraz środków
Gminy Wrocław.

Celem konkursu jest zachęcenie uczestników do odkrywania świata w jego złożoności, poznawania zasad ekologii, poszanowania natury i życia w zgodzie z przyrodą.

W konkursie o charakterze otwartym mogą wziąć udział uczniowie i wychowankowie wrocławskich placówek oświatowych. Zachęcamy do składania projektów indywidualne lub grupowo, wykonanych dowolną techniką – odręcznie, komputerowo lub jako zdjęcie fotograficzne.

Wszystkie nadesłane prace zostaną opublikowane na stronie projektu:
[

www.mojzielonydom.cku.wroc.pl

](http://www.mojzielonydom.cku.wroc.pl/ "<u>www.mojzielonydom.cku.wroc.pl</u>")
oraz fanpage projektu na Facebooku:
[

www.facebook.com/MojZielonyDOM

](https://www.facebook.com/MojZielonyDOM "<u>www.facebook.com/MojZielonyDOM</u>"). Natomiast zwycięskie prace konkursowe zostaną wykorzystane do zaprojektowania ekoulotki promującej ideę projektu: „Mój zielony DOM”.

Przewidujemy wyróżnienia i nagrody w następujących kategoriach:
•3-4 latki,
•5-6 latki,
•klasy szkoły podstawowej I – III,
•klasy szkoły podstawowej IV-VI,
•uczniowie klas gimnazjalnych,
•uczniowie klas licealnych/technikum.

Prace konkursowe należy dostarczyć lub przesłać wraz z uzupełnionym formularzem zgłoszeniowym – do piątku 06.11.2015 r. na adres biura projektu „Mój zielony DOM”, ul. Szkocka 64B, 54-402 Wrocław lub – jeśli umożliwia to technika wykonania pracy – mailowo na adres [email protected]

Termin rozstrzygnięcia konkursu: do 13.11.2015 r.
Laureaci zostaną poinformowani o miejscu i czasie wręczenia nagród.

> Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępny na stronie www.mojzielonydom.cku.wroc.pl

Projekt „Mój zielony DOM” współfinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 oraz środków własnych Gminy Wrocław. Na rzecz realizacji projektu “Mój zielony dom” przeznaczono grant w wysokości € 528.254 (2 235,120 PLN) z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach polskiego Programu Operacyjnego PL02 – Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów.
Poprzez fundusze EOG i fundusze norweskie, Islandia, Liechtenstein i Norwegia przyczyniają się do zmniejszania nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmacniania relacji dwustronnych z państwami beneficjentami w Europie. Trzy państwa ściśle współpracują z UE na podstawie Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (Porozumienie EOG).
W okresie 2009–2014 wartość funduszy EOG i funduszy norweskich wynosi 1,79 miliarda euro. Norwegia zapewnia około 97% łącznego finansowania. Fundusze są dostępne dla organizacji pozarządowych, instytucji badawczych i szkół wyższych, sektora publicznego i sektora prywatnego w 12 nowoprzyjętych państwach członkowskich UE oraz Grecji, Portugalii i Hiszpanii. W ich ramach ma miejsce szeroka współpraca z podmiotami z państw darczyńców, a przedsięwzięcia mogą być wdrażane do 2016 r.
Najważniejsze obszary wsparcia obejmują ochronę środowiska i zmiany klimatyczne, badania i stypendia, społeczeństwo obywatelskie, ochronę zdrowia i wsparcie dla dzieci, równość płci, sprawiedliwość i dziedzictwo kulturowe.

Więcej na stronie:http://eeagrants.orgorazhttp://www.eog.gov.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.