Poznajesz?
  Zobaczcie zdjęcia

  Wrocław z lotu ptaka sto lat temu

  Rozwiń
  Otwarto nową wieżę widokową w Sudetach [ZDJĘCIA]

  Otwarto nową wieżę widokową w Sudetach [ZDJĘCIA]

  JEW

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Otwarto wieżę widokową na Włodzickiej Górze
  1/10
  przejdź do galerii

  Otwarto wieżę widokową na Włodzickiej Górze ©fot. Gmina Nowa Ruda

  Gmina Nowa Ruda otworzyła nową wieżę widokową w Sudetach - na Włodzickiej Górze (757 m n.p.m.). To najwyższy szczyt Wzgórz Włodzickich w Sudetach Środkowych, w pobliżu Ludwikowic Kłodzkich.
  Wieża została odbudowana w ramach projektu pn. „Polsko-Czeski Szlak Grzbietowy – Część Wschodnia”. Celem tego zadania jest budowa lub odbudowa 11 wież widokowych umiejscowionych na szczytach Gór Orlickich, Bystrzyckich i Sowich. Część z nich powstanie w miejscach, w których kiedyś się znajdowały.

  Tak jest w przypadku obiektu na Włodzickiej Górze, wybudowanego w 1927 roku. Wieża w miejscowości Świerki, podobnie jak jej pierwowzór, ma taras widokowy na wysokości 15 m, na szczyt prowadzi 50 schodów, a do jej odbudowy użyto podobnych materiałów.
  Do wieży można dojść trzema szlakami turystycznymi: czerwonym od wsi Świerki (gdzie znajduje się parking), zielonym od stacji kolejowej Świerki Dolne (strome podejście) i niebieskim z Ludwikowic Kł. (trasa najdłuższa, ale bardzo malownicza).

  Warto podkreślić, że wieża w Gminie Nowa Ruda została odbudowana jako pierwsza ze wszystkich zgłoszonych do projektu. Jest to zasługa wójt Adrianny Mierzejewskiej, której udało się włączyć gminę do projektu, Justyny Klich, odpowiedzialnej w gminie za utrzymanie kontaktów z koordynatorem projektu i partnerami oraz opracowanie dokumentów, Anety Potocznej, poszukującej wykonawców i koordynowanie prac budowlanych - czytamy na stronie internetowej gminy.

  źródło: Gmina Nowa Ruda

  ZOBACZ TAKŻE: NAJPIĘKNIEJSZE WIEŻE WIDOKOWE I PUNKTY WIDOKOWE DOLNEGO ŚLĄSKA

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo