Nasza Loteria

Otwarcie nowej fabryki kominków Jøtul we Wrocławiu

materiał prasowy
Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonał Olav Myklebust, Ambasador Norwegii w Polsce
Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonał Olav Myklebust, Ambasador Norwegii w Polsce Fot. Natalia Saracyn
Uroczyste otwarcie fabryki odbyło się 26 lutego w Kątach Wrocławskich. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele lokalnej władzy, osoby reprezentujące firmę oraz kluczowi kontrahenci. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonał Olav Myklebust, Ambasador Norwegii w Polsce.

Podczas ceremonii otwarcia przemawiał Nils Agnar Brunborg, CEO of Jøtul Group, który podkreślał, że to bardzo ważny dzień dla firmy i jej pracowników.

Fabryka, którą otworzyliśmy w Polsce stanowi świetne połączenie z naszymi zakładami w Norwegii i Danii. Zainwestowaliśmy prawie 7 mln euro na uruchomienie fabryki produkującej zarówno kominki stalowe duńskiej firmy Scan, jak i żelazne piecyki marki Jøtul, których bazę stanowią odlewy wytwarzane tradycyjnie w fabryce norweskiej. Produkcję w Polsce rozpoczęliśmy w styczniu tego roku, w fabryce zatrudniamy obecnie blisko 120 dobrze wykwalifikowanych polskich pracowników. W przyszłości planujemy zwiększyć produkcję – mówił Nils Agnar Brunborg, CEO of Jøtul Group.

Nils Agnar Brunborg, CEO of Jøtul Group, dziękował również za zaangażowanie wszystkim pracownikom, którzy przyczynili się do otwarcia fabryki w Polsce w tak krótkim czasie.

Wielu pracowników włożyło dużo energii, aby zrealizować ten projekt. Jesteśmy również pod wrażeniem, że firma Prologis wspólnie z naszymi inżynierami zbudowała halę o powierzchni 20 000 mkw. w zaledwie 6 miesięcy! – podsumował Nils Agnar Brunborg, CEO of Jøtul Group.

Podczas ceremonii otwarcia obecny był również Marc Veillas, Managing Director of OpenGate Capital, który wyraził zadowolenie z powodu otwarcia fabryki Jøtul w Polsce.

Kiedy nabyliśmy Jøtul Group na początku 2018 roku, rozpoczęliśmy wspólnie z zarządem firmy intensywnie analizować dalsze posunięcia zmierzające do rozwoju firmy oraz optymalizacji kosztów związanych z produkcją. Po przeanalizowaniu wszystkich kwestii, w 2018 roku, zdecydowaliśmy się na otwarcie fabryki w Polsce. Ważną częścią tego planu było także podjęcie decyzji o kontynuowaniu produkcji kominków z zachowaniem ich jakości i marki. Nadal działają też fabryki w Norwegii i Danii gwarantujące dalszy rozwój produktów, z których słynie marka Jøtul. OpenGate Capital wyraża zadowolenie z nawiązania współpracy z firmą Jøtul, a dzień otwarcia fabryki w Polsce uznaje za krok milowy dla przyszłości Jøtul Group – powiedział Marc Veillas, Managing Director of OpenGate Capital.

Natomiast Olav Myklebust, Ambasador Norwegii w Polsce, podkreślał, jak ważna dla obu krajów jest polsko-norweska współpraca.

Cieszę się, że mogę zobaczyć w Polsce norweską firmę Jøtul, która produkuje stylowe, wysokiej jakości kominki od ponad 160 lat. Dzięki otwarciu nowej fabryki poszerzona zostanie polsko-norweska kooperacja, zwłaszcza w sektorze gospodarczym – przemawiał podczas otwarcia Olav Myklebust, Ambasador Norwegii w Polsce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

szkolenie wojsko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska