Oto wszyscy kandydaci na prezydenta Wrocławia (NAZWISKA, SYLWETKI)

Redakcja
Rafał Dutkiewicz pożegna się jesienią z fotelem prezydenta Wrocławia (na zdjęciu). Jest 10 kandydatów, którzy chcą przejąć władzę we Wrocławiu po prezydencie Dutkiewiczu. Najmłodszy ma 29 lat, a najstarszy 61.ZOBACZ KANDYDATÓW I ICH SYLWETKI W NASZEJ GALERII - poruszaj się przy pomocy strzałek lub gestów na telefonie, by przejść do kolejnych kandydatów.
Rafał Dutkiewicz pożegna się jesienią z fotelem prezydenta Wrocławia (na zdjęciu). Jest 10 kandydatów, którzy chcą przejąć władzę we Wrocławiu po prezydencie Dutkiewiczu. Najmłodszy ma 29 lat, a najstarszy 61.ZOBACZ KANDYDATÓW I ICH SYLWETKI W NASZEJ GALERII - poruszaj się przy pomocy strzałek lub gestów na telefonie, by przejść do kolejnych kandydatów. Fot. Tomasz Ho£Od / Polskapresse
Udostępnij:
Rafał Dutkiewicz pożegna się jesienią z fotelem prezydenta Wrocławia. Jest 10 kandydatów, którzy chcą przejąć władzę we Wrocławiu po prezydencie Dutkiewiczu. Najmłodszy ma 29 lat, a najstarszy 61.

Wybory 2018 - Oto kandydaci na prezydenta Wrocławia:

Jarosław Bogusławski - 50 lat, miejsce zamieszkania Pisarzowice (Komitet Jarka Bogusławskiego)

O fotel prezydenta Wrocławia walczył już cztery lata temu. Bogusławski znany jest między innymi z udziału w wielu manifestacjach organizowanych przez narodowców. Protestował również przeciwko budowie pod Środą Śląską fabryki niemieckiego zakładu naprawy silników samolotowych.

Zbigniew Jarząbek - 61 lat, miejsce zamieszkania Wrocław (KUKIZ'15)

Kiedyś był członkiem Unii Polityki Realnej oraz sygnatariuszem Kongresu Nowej Prawicy. W 2015 roku kandydował na senatora. Jest hodowcą rasowych koni i psów. Chce sprzedać mieszkania komunalne za 1 proc. wartości.

Marta Lempart - 39 lat, miejsce zamieszkania Wrocław (Komitet Wrocław dla Wszystkich)

Jest prawniczką i liderką Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. To ona porwała tysiące kobiet, które wyszły na ulice, aby bronić swoich praw w sprawie aborcji. Poparcia udzielił jej prezydent Słupska Robert Biedroń.

Mieczysław Maj - 29 lat, miejsce zamieszkania Wrocław (Komitet Wolni i Solidarni)

Najmłodszy kandydat w stawce. Studiował na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest magistrem ekonomii, specjalizacja – ekonomia menadżerska.

Jerzy Michalak - 44 lata, miejsce zamieszkania Wrocław (Komitet Bezpartyjny Ruch Obywatelski Jerzego Michalaka)

Jerzy Michalak, członek zarządu województwa. Z wykształcenia prawnik, od lat zajmuje się tematyką infrastruktury kolejowej, a zwłaszcza rozwoju kolei miejskiej. Jego drugim obszarem aktywności jest szeroko rozumiana opieka zdrowotna, w szczególności ta związana z kwestiami onkologicznymi. W przeszłości radny miejski, pomysłodawca idei budżetu obywatelskiego.

Katarzyna Obara-Kowalska, 40 lat, miejsce zamieszkania Wrocław (Komitet Bezpartyjny Wrocław)

Jest radną miejską od dwóch kadencji. Dwa lata temu została wyrzucona z klubu radnych prezydenta Rafała Dutkiewicza. Decyzję tłumaczono tym, że nie pojawiła się na sesji absolutoryjnej, ale Obara-Kowalska wcześniej otwarcie krytykowała politykę Dutkiewicza. Katarzyna Obara-Kowalska prowadzi własną restauracje. Ma też za sobą doświadczenie w pracy w mediach, kiedyś była gwiazdą telewizji.

Mirosława Stachowiak-Różecka, 45 lat, miejsce zamieszkania Wrocław (Prawo i Sprawiedliwość)

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości. Stachowiak-Różecka w 2015 roku po raz pierwszy została posłem. Pracuje w trzech sejmowych komisjach. W komisji edukacji pełni funkcję zastępcy przewodniczącego. Wcześniej zasiadała we wrocławskiej radzie miejskiej. Stachowiak-Różecka już cztery lata temu walczyła w wyborach prezydenckich. Wtedy dopiero w drugiej turze przegrała z Rafałem Dutkiewiczem.

Jacek Sutryk, 40 lat, miejsce zamieszkania Wrocław (Komitet Koalicji Obywatelskiej)

Jacek Sutryk, dyrektor departamentu spraw społecznych we wrocławskim magistracie wystartuje w wyborach jako kandydat Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska i Nowoczesna). Popiera go także prezydent Rafał Dutkiewicz. Sutryk we wrocławskim magistracie odpowiada za współpracę z organizacjami pozarządowymi, zdrowie, pomoc społeczną, partycypację społeczną, sport i rekreację, kulturę. Zanim został dyrektorem we wrocławskim magistracie przez cztery lata był dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

Małgorzata Tracz, 32 lata, miejsce zamieszkania Wrocław (Partia Zieloni)

Znana z walki o ochronę środowiska.Trzy lata temu Małgorzata Tracz była jedynką Zjednoczonej Lewicy w wyborach do Sejmu.

Artur Zborowski, 44 lata, miejsce zamieszkania Wrocław (Komitet Jesteśmy Stąd)

Jest nauczycielem w szkole podstawowej oraz w liceum. Uczy filozofii i etyki. - Zależy nam na działaniach, społecznych, edukacyjnych i obywatelskich. Chcemy pracować na rzecz świadomego swoich praw społeczeństwa - mówi Artur Zborowski i dodaje, że chce przekonać wrocławian do większej aktywności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie