Nowe kierunki z wrocławskiego lotniska. Ryanair poleci do Czarnogóry i kolejnego miasta w Portugalii. Z kolei Eurowings (Lufthansa) zabierze biznesmenów do Stuttgartu. Łącznie w tym roku podróżni skorzystają z dziesięciu nowych połączeń obsługiwanych przez tanie linie lotnicze.

Ryanair ogłosił kolejne nowości w rozkładzie lotów na 2018 rok. Samoloty irlandzkich tanich linii lotniczych latem, raz w tygodniu, polecą z Wrocławia do Podgoricy w Czarnogórze i do Faro w Portugalii. Faro leży w regionie Algarve, słynącym chociażby z pól golfowych, a Podgorica nazywana jest klejnotem Czarnogóry.

Do tej pory nie było żadnych bezpośrednich lotów z Wrocławia do stolicy kraju leżącego nad Morzem Adriatyckim.

Wrocław jest zarazem jedynym polskim miastem, z którego poleci tam Ryanair. Do klejnotu Czarnogóry lata także inna tania linia lotnicza - Wizzair - ale z Katowic. Z kolei Faro to trzeci - po Lizbonie i Porto (nowość na lato 2018) - portugalski kierunek obsługiwany we Wrocławiu przez tanie linie lotnicze.

Zdaniem prezesa Wrocławskiego Portu Lotniczego, Podgorica i Faro to doskonałe kierunki na kilkudniowy wypad zagranicę na własną rękę.

- Loty do Faro i Podgoricy to zupełnie nowe możliwości dla osób, które samodzielnie organizują wakacyjny wypoczynek, a także ciekawe uzupełnienie kierunków południowych reprezentowanych u nas głównie przez Hiszpanię czy Włochy – uważa prezes.

Eurowings do Stuttgartu

W tym roku, a konkretnie w maju, samoloty Ryanair po raz pierwszy polecą z Wrocławia także do Aten. To nie koniec nowości wrocławskiego lotniska. W maju zadebiutują na nim linie Air France. Francuski przewoźnik zabierze podróżnych na główny port w Paryżu, im. Charles de Gaulle’a. Natomiast Wizz Air poleci do Bari (Włochy), Porto (Portugalia), Kutaisi (Gruzja), Bazylei Miluza (Szwajcaria) i Göteborga (Szwecja).

Tegoroczną dziesiątą nowością jest Stuttgart. Samoloty Eurowings (grupa Lufthansy) ze stolicy Dolnego Śląska do Stuttgartu polecą od 25 marca, cztery razy w tygodniu: w każdy poniedziałek, środę, piątek oraz niedzielę. Można już kupować bilety. Ceny rozpoczynają się od 289 zł. To połączenie adresowane jest przede wszystkim do biznesmenów i naukowców.

– Nowe połączenie do Stuttgartu wpłynie oczywiście na rozwój ruchu biznesowego. W mieście znajduje się wiele przedsiębiorstw, instytucji naukowych, akademickich i badawczych, które są związane z Wrocławiem i regionem – wyjaśnia prezes Kuś.

Dariusz Kuś cieszy się, że Lufthansa dostrzega potencjał wrocławskiego lotniska. Podkreśla, że liczba pasażerów podróżujących pomiędzy Polską a Niemcami wciąż się zwiększa, więc wzbogacenie siatki jest naturalnym krokiem.

Czas podróży samolotem z Wrocławia do Stuttgartu to 100 minut. W tygodniu wyloty z Wrocławia zaplanowano na godz. 10.30 (powrotne o godz. 12.55), a w niedziele na godz. 13.20 (powrotne o godz. 15.30).

Nowości na 2018 rok (wchodzą do letniego rozkładu lotów, który zacznie obowiązywać 25 marca do końca października):

  1. Faro (Ryanair) od kwietnia;
  2. Podgorica (Ryanair) od kwietnia;
  3. Ateny (Ryanair) od maja;
  4. Bari (Wizz Air) od końca marca;
  5. Porto (Wizz Air) od końca marca;
  6. Kutaisi (Wizz Air) od końca marca;
  7. Bazylea (Wizz Air) od końca marca;
  8. Göteborg (Wizz Air) od końca marca;
  9. Paryż – główne lotnisko im. Charles’a De Gaulle’a (Air France) od 26 maja;
  10. Stuttgart (Eurowings) od 25 marca.

Nowości od biur podróży na lato 2018: Tivat (Czarnogóra), Ateny (Grecja), Izmir (Turcja) i wyspa Djerba (Tunezja).

CZYTAJ NA NASTĘPNEJ STRONIE: Sprawdź najpopularniejsze kierunki z Wrocławia