Zamknij

GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

Oto najwolniejsze i najszybsze linie tramwajowe we Wrocławiu [RANKING]

Wrocław znalazł się na 9. miejscu pod względem szybkości tramwajów na 12 polskich miast. Tramwaje jeżdżą w stolicy Dolnego Śląska ze średnią prędkością

Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/12] Następne

Oto najwolniejsze i najszybsze linie tramwajowe we Wrocławiu [RANKING]

Wrocław znalazł się na 9. miejscu pod względem szybkości tramwajów na 12 polskich miast. Tramwaje jeżdżą w stolicy Dolnego Śląska ze średnią prędkością 17,8 km/h. W szczycie komunikacyjnym Wrocław spada na 10 miejsce (prędkość 17,0 km/h). Poza godzinami szczytu natomiast awansuje na miejsce 8.
W raporcie „Prędkości komunikacyjne tramwajów w wybranych polskich miastach 2021”, autorzy, dziennikarze portalu PulsGdanska.pl Krzysztof Kalkowski i Emil Włuka sprawdzili też prędkości poszczególnych linii tramwajowych.

Wyniki pokazują rzeczywiste prędkości komunikacyjne, czyli te, z jakimi tramwaje przejeżdżają swoje trasy z uwzględnieniem zatrzymywania na przystankach czy skrzyżowaniach. Autorzy na podstawie długości relacji i czasów przejazdu podanych w aktualnych rozkładach jazdy sprawdzili sieci tramwajowe w 12 miastach i 160 linii jeżdżących przez cały tydzień codziennie. Pominęli linie nocne i uruchamiane tylko np. w godzinach szczytu.
Poniżej przedstawiamy pięć najszybszych linii we Wrocławiu i pięć najwolniejszych.

Zobacz na kolejnych slajdach 10 wrocławskich linii tramwajowych od najszybszych do najwolniejszych - posługuj się myszką, klawiszami strzałek na klawiaturze lub gestami

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy