Zamknij

GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

Oto najmodniejsze gminy na Dolnym Śląsku. Coraz więcej ludzi chce tutaj mieszkać

Przygotowaliśmy ranking miast, miasteczek i wiejskich gmin w naszym regionie, w których ostatnio osiedlano się najchętniej.Z najnowszych danych Głównego

pixabay

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/22] Następne

Oto najmodniejsze gminy na Dolnym Śląsku. Coraz więcej ludzi chce tutaj mieszkać

Przygotowaliśmy ranking miast, miasteczek i wiejskich gmin w naszym regionie, w których ostatnio osiedlano się najchętniej.

Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wiemy, że w końcu 2020 roku na Dolnym Śląsku mieszkało ponad 2 mln 891 tys. osób. Niestety liczba mieszkańców w naszym regionie stopniała o 8,8 tys. osób (tj. o 0,3 proc.). Spadek liczby ludności tłumaczy się ujemnym przyrostem naturalnym, którego nie zrekompensował napływ migrantów zarówno z innych regionów Polski jak zagranicznych. Niestety przyrost naturalny był u nas w ubiegłym roku rekordowo niski i wyniósł minus 11,9 tys. osób (w 2019 r. minus 5,8 tys.). To oznacza, że o tyle więcej osób w naszym regionie zmarło niż się urodziło (w całym ubiegłym roku przyszło u nas na świat 25,7 tys. dzieci).

W większości dolnośląskich miejscowości liczba mieszkańców się zmniejszyła, ale są też takie w których urosła nawet o ponad tysiąc czy kilkaset osób.

Na kolejnych slajdach pokazujemy 20 miejscowości, w których osiedlano się ostatnio najchętniej. Uszeregowaliśmy je od tych gdzie ten przyrost był stosunkowo najmniejszy po te, których populacja urosła najbardziej.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy