Oszustwo w renomowanej kancelarii. Janusz został podwójnie okradziony!

Artykuł sponsorowany Inny Wymiar Agencja Interaktywna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Udostępnij:
Kłopoty Janusza zaczęły się podczas sprzedaży nieruchomości, gdy chciał wyjaśnić popełnione podczas tej transakcji oszustwo, w renomowanej kancelarii oszukano go na kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych.

1% Podatku przekazany Fundacji LEX NOSTRA, KRS 0000365293, działającej od ponad 10 lat, która niejednokrotnie zajmowała się sprawami dotyczącymi nieuczciwości prawników - sędziów, biegłych oraz urzędników państwowych, pomoże Januszowi.

Janusz zapłacił adwokatowi renomowanej kancelarii prawnej kwotę 25 000 zł aby ten w jego imieniu dochodził roszczeń z zawartej w przeszłości transakcji sprzedaży nieruchomości. Tymczasem jurysta okazał się zwykłym szachrajem i wyłudzaczem, a Janusz ponownie stracił swoje pieniądze! Sądził, że wykształceni specjaliści z dziedziny prawa, o których krążyły bardzo dobre opinie pomogą mu odzyskać utracone środki finansowe. Tymczasem zamiast zyskać i wyjaśnić sprawę, oszukano go na kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Poszkodowany przekazał oszustowi całą dokumentację prawną dotyczącą sprzedaży nieruchomości i szczegółowo opisał sytuację i problem do rozwiązania. „Adwokat”, z którym kontaktował się Janusz zapewniał o wygranym procesie i odzyskaniu utraconych pieniędzy, a swoją usługę wycenił na kwotę 25 000 zł. Janusz uwierzył w zapewnienia prawoznawcy i przeświadczony o swojej wygranej przekazał wyłudzaczowi honorarium w żądanej wysokości. Podpisał również stosowne pełnomocnictwa dwóm pracownikom kancelarii.

Jednakże, radość nie trwała zbyt długo. Po jakimś czasie adwokaci przestali odbierać telefony od Poszkodowanego i nie reagowali na proźby umówienia się na spotkanie. Janusz kompletnie nie wiedział co się dzieje. Za namową znajomego, zdecydował się wysłać do kancelarii oficjalne pismo z wezwaniem do złożenia wyjaśnień w zakresie prowadzonej sprawy. Na przedmiotowe pismo Jannusz nigdy nie otrzymał odpowiedzi. Z rozmów telefonicznych z innymi pracownikami kancelarii wynikło, że nie posiadają oni żadnej wiedzy o sprawie Janusza bowiem nigdy nie otrzymali takiego zlecenia. Osoba, która żekomo była pracownikiem kancelarii i przyjęła pieniądze, od lat już nie współpracuje z przedsiębiorstwem.

Sprawa ta jest obecnie w toku postępowania i kieruje nią Fundacja LEX NOSTRA. Obywatel podjął współpracę ze zbudzającą zaufanie kancelarią prawną z wiarą, że otrzyma pomoc, na którą liczył, tymczasem został impertynencko oszukany i kolejny raz stracił wysoką sumę pieniędzy. Jedynym punktem zaczepienia w tej sprawie jest dowód - pokwitowanie odbioru pieniędzy, który umożliwia Poszkodowanemu dochodzenia roszczeń na drodze sądowej. To jednak kolejny z procesów jaki go czeka.

FUNDACJA LEX NOSTRA
*Imiona, daty i miejsca są przypadkowe - zostały zmienione na prośbę bohatera artykułu.

Zachęcamy Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji LEX NOSTRA, która skutecznie pomaga osobom poszkodowanym przez wymiar sprawiedliwości, urzędników i instytucje państwowe. Przekazując nawet niewielką sumę na działalność organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Skorzystaj z darmowego programu Fundacji LEX NOSTRA do rozliczania PIT, dzięki któremu błyskawicznie sporządzisz swoje zeznanie podatkowe za 2020 rok i wyślesz je bezpośrednio do systemu e-deklaracje.gov.pl: Kliknij

Przekaż swój 1% podatku na rzecz Fundacji LEX NOSTRA. Nasz KRS: 0000365293.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Fundacja LEX NOSTRA - Tu nas znajdziesz!
Tu przeczytasz więcej o interwencjach Fundacji LEX NOSTRA: Kliknij
Pomoc dla Fundacji LEX NOSTRA: Kliknij
Oficjalna strona internetowa Fundacji LEX NOSTRA: Kliknij
Strona Fundacji LEX NOSTRA na Facebooku: Kliknij

Materiał oryginalny: Oszustwo w renomowanej kancelarii. Janusz został podwójnie okradziony! - Gazeta Krakowska

Dodaj ogłoszenie