Oświadczenie arcybiskupa. Sławoj Leszek Głódź przeprasza za słowa o filmie Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"

Leszek RudzińskiZaktualizowano 
04.05.2019 gdynia<br>bazylika morska w gdyni. uroczystosc podniesienia do godnosci bazyliki mniejszej kolegiaty pw. najswietszej maryi panny krolowej polski w gdyni. w uroczystosci uczestniczyli arcybiskup slawoj leszek glodz,  prezydent wojciech szczurek,minister jaroslaw sellin, wojewoda bdariusz drelich i nuncjusz apostolski w polsce salvatore pennacchio, <br>fot. przemek swiderski / polska press / dziennik baltycki
04.05.2019 gdyniabazylika morska w gdyni. uroczystosc podniesienia do godnosci bazyliki mniejszej kolegiaty pw. najswietszej maryi panny krolowej polski w gdyni. w uroczystosci uczestniczyli arcybiskup slawoj leszek glodz, prezydent wojciech szczurek,minister jaroslaw sellin, wojewoda bdariusz drelich i nuncjusz apostolski w polsce salvatore pennacchio, fot. przemek swiderski / polska press / dziennik baltycki Przemyslaw Swiderski
„Użyłem niewłaściwych słów. Chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii, tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu” - napisał w oświadczeniu arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Tym samym odniósł się do swoich wcześniejszych słów na temat filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”.

W sobotę na serwisie YouTube miał premierę, oczekiwany od wielu miesięcy, film dziennikarza Tomasza Sekielskiego dotyczący przypadków pedofilii w polskim Kościele. Od czasu premiery film został wyświetlony już 15 milionów razy.

Dzień po premierze filmu reporterka TVN zapytała arcybiskupa Głódzia, czy ten oglądał dokument. - Miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego - odpowiedział duchowny.

Nie udzielił natomiast odpowiedzi na pytanie, czy wiedział o czynach byłego kapelana Lecha Wałęsy, księdza Franciszka Cybuli, który był jednym z bohaterów filmu Sekielskiego. - Proszę mnie tutaj nie atakować i nie prowokować, bo ja taki naiwny nie jestem - stwierdził Głódź.

Słowa duchownego wywołały falę komentarzy i oburzenie wielu obserwatorów życia politycznego.

Sam Tomasz Sekielski ocenił w rozmowie z portalem NaTemat, że „ksiądz arcybiskup Sławoj Leszek Głódź nie wykorzystał okazji, by milczeć”, a zachowanie duchownego jest „skandaliczne i pozbawione empatii wobec ofiar”.

W środę arcybiskup Głódź przeprosił za swoją wypowiedź. Podkreślił, że„użył niewłaściwych słów”, gdyż został zaskoczony „zapytaniem dziennikarskim”.

„Chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii, tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu” - napsiał Głódź.

Duchowny oświadczył, że w Archidiecezji Gdańskiej „nie ma i nie będzie przyzwolenia na pedofilię”.

„Dowodem na to są podejmowane procedury cywilne i kanoniczne zgodnie z zaleceniami Papieża Franciszka, Kongregacji Nauki Wiary oraz Konferencji Episkopatu Polski. W każdym zgłoszonym przypadku nadużyć seksualnych wobec dzieci i młodzieży działa specjalna Komisja Archidiecezjalna. Komisja ta również prowadzi sprawy śp. ks. Franciszka Cybuli i śp. ks. Henryka Jankowskiego” - czytamy w oświadczeniu.

Także w środę ponownie głos w sprawie głośnego filmu zabrał Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, który powiedział w RadiuZET, że film Sekielskiego w żadnym stopniu nie jest atakiem na Kościół. Dodał, że na miejscu arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia nie mówiłby o filmie, iż jest słaby, skoro go nie widział.

polecane: FLESZ: samochód zrobiony z plastiku po recyklingu, nie trzeba prawa jazdy, auto przyszłości

Materiał oryginalny: Oświadczenie arcybiskupa. Sławoj Leszek Głódź przeprasza za słowa o filmie Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 54

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość

Wytrzeźwiał i wróciło myślenie

zgłoś
e
egon
2019-05-16T20:53:59 02:00, Brzeszczot:

Kościół chcą naprawiać ci, co z Nim mają nic lub niewiele wspólnego. Sprawy Kościoła załatwiają ludzie Kościoła. Kościół jest jak nasza matka. Jeżeli wasze matki puszczałyby się, to rozgłaszalibyście to wszem i wobec? Chyba nie. Pamiętajcie, mowa jest srebrem, a milczenie złotem.

2019-05-17T22:30:36 02:00, egon:

Tak, najlepiej milczeć i zostawić to kościołowi - na bank rozwiąże problem a winnych ukarze. Brzeszczot - jesteś idiotą...

2019-05-18T15:21:22 02:00, Brzeszczot:

Nazywając mnie "idiotą" uwłaczasz tym, co czytają moje posty i zgadzają się z ich treścią. Ten kto pluje na Kościół, to pluje na nas Katolików i Polaków. Taki człowiek nie jest godzien miana Polaka.

Bycie Polakiem nie jest równoznaczne z byciem katolikiem. Ja oceniam ludzi za ich czyny a nie wyznanie. Możesz sobie wierzyć choćby w Megadildosa, uszanuję to dopóki nie będziesz narzucał mi swojej wiary a państwo nie będzie finansować twoich wierzeń. Sorry za idiotę, mogłem napisać- oj brzeszczot stępiony jesteś ;)

zgłoś
B
Brzeszczot
2019-05-16T20:53:59 02:00, Brzeszczot:

Kościół chcą naprawiać ci, co z Nim mają nic lub niewiele wspólnego. Sprawy Kościoła załatwiają ludzie Kościoła. Kościół jest jak nasza matka. Jeżeli wasze matki puszczałyby się, to rozgłaszalibyście to wszem i wobec? Chyba nie. Pamiętajcie, mowa jest srebrem, a milczenie złotem.

2019-05-17T22:30:36 02:00, egon:

Tak, najlepiej milczeć i zostawić to kościołowi - na bank rozwiąże problem a winnych ukarze. Brzeszczot - jesteś idiotą...

Nazywając mnie "idiotą" uwłaczasz tym, co czytają moje posty i zgadzają się z ich treścią. Ten kto pluje na Kościół, to pluje na nas Katolików i Polaków. Taki człowiek nie jest godzien miana Polaka.

zgłoś
a
ania22
2019-05-18T10:44:48 02:00, Gość:

Cześć, zapoznam się z Panem na dyskretne i sekretne randki. Liczę 22 wiosen jestem po rozwodzie i nie oczekuje faceta na dluzszy zwiazek. Zachęcam do kontaktu przez ten serwis: czatkobiet.pl/ania22

Odwołuję swoją propozycję. Mam bakteryjną infekcję pochwy i upławy. Zaraził mnie mój ostatni klient, ponieważ miał brudnego członka. Mówił, że wcześniej był u wesołych wiosennych chłopaków. Mój opiekun, o ksywce "Gość", który faktycznie ma na imię Alfons, powiedział, że pozostaje mi piesek, ale to jest zabronione.

zgłoś
j
już
2019-05-18T10:44:48 02:00, Gość:

Cześć, zapoznam się z Panem na dyskretne i sekretne randki. Liczę 22 wiosen jestem po rozwodzie i nie oczekuje faceta na dluzszy zwiazek. Zachęcam do kontaktu przez ten serwis: czatkobiet.pl/ania22

Dzwonie na policje!

zgłoś
e
egon
2019-05-16T20:53:59 02:00, Brzeszczot:

Kościół chcą naprawiać ci, co z Nim mają nic lub niewiele wspólnego. Sprawy Kościoła załatwiają ludzie Kościoła. Kościół jest jak nasza matka. Jeżeli wasze matki puszczałyby się, to rozgłaszalibyście to wszem i wobec? Chyba nie. Pamiętajcie, mowa jest srebrem, a milczenie złotem.

Tak, najlepiej milczeć i zostawić to kościołowi- na bank rozwiąże problem a winnych ukarze. Brzeszczot- jesteś idiotą...

zgłoś
e
egon

Flacha nie przepraszaj za słowa, wal łbem w ołtarz za czyny!

zgłoś
k
katolik z fary

Niektórzy Polacy się nad tym zastanawiają i myślą, że to co na filmie jest prawdą, a właśnie na tym polega walka z kościołem i katolicyzmem w Polsce! Jeżeli naprawdę istniał jakiś promil księży pedofilów, to trzeba pamiętać, że każdy pedofil jest homoseksualistą, bo pedofil pedałował chłopców! Należy zlikwidować homoseksualizm wśród księży i po problemie! Jestem praktykującym katolikiem i takie gnioty jak ten film budzą we mnie obrzydzenie!

zgłoś
a
aniula25
2019-05-16T10:51:38 02:00, Gość:

Witam wszystkich,Chciałabym tą drogą poznać fajnego faceta na resztę życia.Ja 25 letnia szczupła blondynka po nieudanym związku,wiek nie gra roli, jesteś samotny ? Napisz do mnie na portalu : www.wyspakobiet.eu/aniula25

Złapałam syfa. Odwołuję więc swoją propozycję.

zgłoś
B
Brzeszczot

Kościół chcą naprawiać ci, co z Nim mają nic lub niewiele wspólnego. Sprawy Kościoła załatwiają ludzie Kościoła. Kościół jest jak nasza matka. Jeżeli wasze matki puszczałyby się, to rozgłaszalibyście to wszem i wobec? Chyba nie. Pamiętajcie, mowa jest srebrem, a milczenie złotem.

zgłoś
G
Gość
2019-05-15T21:10:21 02:00, edukatorzy:

Czy nauczyciele przeproszą za Trynkiewicza? Może należy zlikwidować szkolnictwo, bo nie wiadomo co jeszcze w tym środowisku piszczy.

A Trynkiewicza to co? Przenieśli do innej szkoły czy jednak gnije w pierdlu? Piszczy to w organizacji polityczno-biznesowo-pedofilskiej zwanej Kościołem.

zgłoś
g
gość
2019-05-15T16:51:35 02:00, Gość:

I tu jest właśnie problem. Politycy się licytują, kto bardziej dołoży pedofilom. Hierarchowie przepraszają za wypowiedzi. Przeciwnicy kościoła mają używanie. Katolicy się zastanawiaj, czy znają jakiegoś księdza pedofila. A problem nie jest w żaden sposób rozwiązywany. Miną wybory, wyskoczy inny temat i sprawa ucichnie.

Najlepszy w lokalnych informacjach polityk lewicy podający się za etyka Jan H. grzmiący o pedofilii. A jeszcze nie tak dawno ogłaszał, że należy rozpocząć rozmowy o dopuszczeniu związków kazirodczych.

zgłoś
G
Gość

stary alkus

zgłoś
G
Gość

Głódź wytrzeźwiał i zastanowił się plótł, czy przestraszył się reakcji tych którzy wierzą w Pana Boga a nie w zboczonych księży??

zgłoś
o
odPowiadam
2019-05-15T21:10:21 02:00, edukatorzy:

Czy nauczyciele przeproszą za Trynkiewicza? Może należy zlikwidować szkolnictwo, bo nie wiadomo co jeszcze w tym środowisku piszczy.

jakby sie go wstydzili toby przeprosili

zgłoś
Dodaj ogłoszenie