Ostatni bieg City Trail we Wrocławiu

BO
Ostatni bieg City Trail w Lesie Osobowickim
Ostatni bieg City Trail w Lesie Osobowickim Tomasz Pawlicki
W sobotę (18 marca) odbył się szósty, ostatni bieg w ramach cyklu City Trail we Wrocławiu. Zwycięzcami zawodów zostali Dominika Napieraj i Dariusz Boratyński – najlepsi również w klasyfikacji generalnej.

Dominika Napieraj i Dariusz Boratyński zwyciężyli w szóstym – ostatnim biegu City Trail Wrocław w edycji 2016/2017. Zostali również triumfatorami klasyfikacji generalnej – Dominika Napieraj już po raz trzeci, Darek Boratyński po raz drugi. Warunki podczas dzisiejszych zawodów nie były sprzyjające – biegacze startowali w deszczu, a ścieżki w Lesie Osobowickim gdzieniegdzie zamieniły się w błotniste kałuże. Linię mety minęły 393 osoby.

Dominika wygrała cztery biegi i potwierdziła swoją dominację w cyklu. Dzisiejszy czas multimedalistki mistrzostw Polski na 5-kilometrowej trasie to 18:10. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Zieleń – 18:15, a trzecie – Anna Przyjazna – 18:30. Dokładnie tak samo wygląda kolejność w klasyfikacji generalnej kobiet.

Wśród mężczyzn już przed dzisiejszym biegiem wiadomo było, że na najwyższym stopniu podium stanie Dariusz Boratyński. 23. zawodnik przełajowych mistrzostw Europy z 2016 roku potwierdził dzisiaj, że jest w formie - czas Boratyńskiego to 15:39. Drugie miejsce zajął Rafał Mrowiński (15:41) – drugi również w generalce. Trzecią lokatę wywalczył dziś Andrzej Witek (15:53), który rywalizację w cyklu zakończył na siódmej pozycji. Podium w klasyfikacji generalnej uzupełni z kolei Bartłomiej Przedwojewski, który dzisiaj nie startował.

Najlepiej wspominam biegi w listopadzie i w grudniu, obydwa wygrałem pewnie i robiłem to z największą przyjemnością – opowiadał po zawodach Dariusz Boratyński.

Podsumowanie zakończonej dziś edycji zaplanowano na 29 marca, o godz. 18:30 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.