2/5 Zamknij

Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Dominika Zamara

Wybitna sopranistka, urodzona we Wrocławiu, gdzie z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, na Wydziale Wokalnym w klasie prof. Barbary Ewy Werner.
Na ostatnim roku studiów otrzymała stypendium na roczną naukę w konserwatorium muzycznym w Weronie i kształciła tam swój głos u wielu wybitnych mistrzów sztuki i techniki bel canto.
Jej kariera rozpoczęła się w 2008 r. od tournée po Francji. W 2009 r. zadebiutowała we Włoszech, gdzie rozwijała się wokalnie i artystycznie. Dzięki wielkiemu talentowi i wytężonej pracy udało jej się zrobić światową karierę, koncertuje w całej Europie, w Chinach, Korei, Meksyku, w Stanach Zjednoczonych, a ostatnio nawet w Australii. „Czuje się obywatelką świata, ale Polskę zawsze ma w sercu” – mówi pani Dominika.
Ma w repertuarze wiele utworów operowych i oratoryjno-kantatowych. Najczęściej wykonuje opery Mozarta, w tym partie z „Wesela Figara” czy „Don Giovanniego”. Promuje też polskich kompozytorów, wykonując pieśni Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i Ignacego Jana Paderewskiego. Już 16 maja będzie ją można usłyszeć na koncercie w Bazylice św. Jadwigi w Trzebnicy.
Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy