Osłabione koszykarki CCC przegrały z Artego Bydgoszcz

Paweł Kucharski
Agnieszka Majewska rozegrała kapitalne zawody, ale po meczu nie miała wesołej miny FOT. PIOTR KRZYŻANOWSKI
Znakomita gra Agnieszki Majewskiej nie zapobiegła niespodziewanej porażce koszykarek CCC Polkowice. W meczu 17. kolejki ekstraklasy podopieczne Arkadiusza Rusina przegrały w Bydgoszczy z Artego 86:88. To ich trzecia porażka w tym sezonie.

Majewska, niespełna 30-letnia kapitan ekipy z Polkowic, spędziła na parkiecie przeszło pół godziny. W tym czasie zdobyła aż 24 punkty, popisując się wyśmienitą skutecznością w rzutach za dwa punkty (10/13). Do swojego dorobku dołożyła także 8 zbiórek, 4 przechwyty oraz 3 bloki.

To głównie dzięki niej po pierwszej kwarcie pomarańczowe były na dobrej drodze do kolejnego zwycięstwa. Jednak prowadzenie CCC 20:14 nie zrobiło wielkiego wrażenia na bydgoszczankach. Te zaczęły trafiać za 3 i nie tylko błyskawicznie odrobiły straty, ale wyszły nawet na prowadzenie. Pod nieobecność w ekipie polkowiczanek Jantel Lavender oraz Ivy Perovanović Artego zdominowało rywalizację na zbiórkach. Przyjezdne ustępowały miejscowym także na dystansie - na dziesięć rzutów oddanych zza linii 6,75 m przed przerwą nie trafiły ani jednego.

Na szczęście po zmianie stron zaczęło wpadać. Do gry włączyła się Evanthia Maltsi i to m.in. dzięki niej CCC odzyskało prowadzenie, które na trzy minuty przed końcem czwartej kwarty urosło do 10 oczek. Wtedy jednak Artego wzięło się do odrabiania strat. Gdy na zegarze pozostawało 18 sekund, był remis, a ostatnia akcja należała do bydgoszczanek. Konkretnie do Pauliny Kuras (170 cm). 20-letnia rozgrywająca oddała swój pierwszy i ostatni rzut w tym meczu. Trafiła...

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 88:86 (14:20, 23:12, 24:31, 27:23)
Artego: Taylor 23 (2), Mowlik 20 (3), Sissoko 14, Koc 13 (2), Jimenez 12, Kułaga 4, Kuras 2, Górzyńska-Szymczak 0.
CCC: Majewska 24, Frazee 16, Zoll 14, Musina 12 (2), Maltsi 10 (2), Walich 6, Gajda 4.
Ford Germaz Ekstraklasa

17. kolejka
Odra - Widzew 69:75 (po dogr.), ROW - Energa 62:79, Tęcza - AZS Gorzów 62:66, Lider - Lotos 63:77, MUKS - INEA 56:43, ŁKS - Wisła 64:72.