Osiedle odcięte od Buforowej? "Mamy drogę i chodniki, ale nie możemy do nich dojść" [LIST]

szZaktualizowano 
Mieszkańcy osiedla Mała Toskania odcięci od wyremontowanej ulicy Buforowej? Tak twierdzi nasza Czytelniczka, który wysłała w tej sprawie list do redakcji. Mamy wyjaśnienie inwestora - Wrocławskich Iinwestycji.

Oto cały list naszej Czytelniczki

Jestem mamą dwójki, a za chwilę trójki, dzieci. Mieszkam na osiedlu Mała Toskania, z którego od 2 lat spoglądam z okna na realizację budowy ulicy Buforowej.

Już od dłuższego czasu mamy dość niekomfortową sytuację, żeby dostać się do miasta, ale cierpliwie czekamy z nadzieją, że będzie lepiej.

Mamy co prawda drogę, chodniki, oświetloną drogę dla rowerów, tylko nie mamy jak się do nich dostać. Wcześniej można było dojść bokiem osiedla, teraz zablokowali to wejście wykopując rów wzdłuż chodnika.

Żeby dostać się do Buforowej, muszę wyjść z osiedla na ulicę Konduktorska, gdzie nie ma żadnego oświetlenia, pobocza, ani chodnika i iść naprzeciw aut pchając wózek. Dodatkowo drzewa skrajnie ograniczają widoczność.

„Najlepsze” jest to, że podobno tak ma zostać. Nikt nie interesuje się nami. Miasto po prostu stwierdza, że ta część drogi nie miała być remontowana.

PS. Przesyłam również kilka zdjęć z mojej dzisiejszej wyprawy. Tu jakiś czas temu była ścieżka. Wcześniej mieliśmy prowizorycznie zrobiona kładkę, żebyśmy mogli wejść na chodnik. Kładka była 2 dni, później zlikwidowali ją na poczet rowu.

A droga do domu, aby wejść na osiedle, obecnie wygląda tak...

Osiedle odcięte od Buforowej?
Czytelniczka


Magdalena Stojkowska

O sprawę zapytaliśmy inwestora, czyli Wrocławskie Inwestycje. Na szczęście mieszkańcy mogą spać spokojnie. To przejściowe kłopoty.

- Tymczasowe przejście zostało rozebrane, ponieważ w tym miejscu zostanie wykonany zjazd do infrastruktury MPWiK. Umożliwi on również dojście pieszych do nowego chodnika wzdłuż ulicy Buforowej - wyjaśnia Krzysztof Świercz, specjalista ds. PR we Wrocławskich Inwestycjach.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 87

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

B
Burmistrz magistratu
2019-07-18T14:24:37 02:00, Burmistrz magistratu:

Wydałem polecenie podległym urzędnikom aby w trybie natychmiastowym, wydzielili dla tej pani dzieciopas wzdłuż ulicy Buforowej.

Należy wspierać dzieciorobów mieszkających na zadupiu. Wszystkim nam zależy na pięknym Wrocławiu!

2019-07-18T14:54:12 02:00, Kierwonik śmieszków:

Twój śmieszkopas jest już gotowy. Zapraszamy na przejażdżkę.

.. serio ludzie. Oczywiście, że Pani mówi o dzieciach bo te dzieci ma. Chyba normalne, że każdy chce dla rodziny jak najlepiej. Jakby Pan burmistrz miał pchać wózek po błocie i jezdni wśród samochodów to by się odechciało pisać takich komentarzy. Ale podejrzewam, że pan Burmistrz siedzi sobie jeszcze sam albo wozi cztery litery autem i radośnie pisze bzdury na forum.

Sam nie mam dzieci, też nie przepadam za ideą 500 ale doprawdy problem jaki występuje na buforowej to nie jest wina żadnego z mieszkańców dzieciatych czy nie..

2019-07-18T15:29:07 02:00, Burmistrz Magistratu:

Problem polega na tym, że widziały gały co brały!

Trzeba się było zastanowić przed zakupem mieszkania.

Nawet jak bym pchał wózek po rozżarzonych węglach, to byłbym najszczęśliwszym facetem na świecie i nie pisałbym bzdur do gazety, bo się nie zastanowiłem przed zakupem mieszkania i zacząłem planować rodzinę na pałę.

2019-07-18T15:48:44 02:00, Kierwonik śmieszków:

Przecież to jest normalne, że budują się mieszkania poza centrum.

Miasto obiecało remont Buforowej jeszcze na mistrzostwa EURO2012. Kupując mieszkanie w takim miejscu oczywistym jest, że człowiek godzi się tymczasowo na zastane warunki. Dzięki temu ludzie mogą mieć własne 4 kąty w jeszcze rozsądnej ceni. Nie nabijają za to kieszeni obcej osobie wynajmując mieszkanie 1,5km bliżej np na Gaju.

Chyba w magistracie nie pracują ludzie ślepi i upośledzeni. Nawet jeżeli sprzedają działki jako rolne to Ci sami ludzie potem podbijają pieczątki pod przekształceniami.

Chyba oczywistym jest fakt, że są świadomi istnienia dość sporej już liczby bloków przy ul.Buforowej. Więc normalnym jest że powinni się infrastrukturą zaopiekować.

Generalnie informacja dla ludzi ktorzy uważają że deweloper powinien zapewnić infrastrukture.. otóż nie. Deweloper może budować tylko na swojej działce. A jeżeli miasto zgodziło się finalnie na przekształcenia i budowanie bloków wielorodzinnych to chyba oczywistym jest że powinno doprowadzić do niego 200 metrów kostki brukowej...

Jak wyżej.

Widziały gały co brały. Wiadomo, że w naszym pięknym kraju najpierw powstają osiedla, a infrastuktura koło 10 lat później.To, że miasto coś obiecało, nie znaczy, że będzie.Na Jagodnie ten rozdźwięk jest bardzo widoczny. Trzeba mniej słuchać developerów przy sprzedaży.

U
UM Wrocław
2019-07-18T17:23:37 02:00, Gość:

Do tych, którzy krytykują podmiejskie osiedla: Jak miasto przytulało i nadal przytula miliony za sprzedaż działek pod mieszkaniówkę, a teraz podatek, by finansować np. stadion, Arlekina, szpilkostrady w centrum i inne pierdy, to jakoś nie było protestów.

Działka pod Lidl przy Buforowej poszła za 6 milionów. Ciekawe, kto je dostanie? Śląsk Wrocław, a może naprawy w NFM, bo na tramwaj na Jagodno nie zostaną wydane

tych pieniędzy już nie ma, poszły na nagrody i premie

K
Kasia 22
2019-07-18T16:05:11 02:00, Gość:

Tekst o tym, że nie można korzystać z infrastruktury, którą miasto się obecnie szczyci. Zwrócenie uwagi na problem. Pani sama wspomina, że czeka cierpliwie na koniec prac. Śmieszne jest tylko to jak się do tego wszystkiego zabierają. Kupiła mieszkanie w polu? Tak zaakceptowała swój wybór i była z niego zadowolona ale skoro teraz zrobili drogę chodniki to dlaczego nie może z tego korzystać? Dla kogo ta drogą jak nie dla mieszkańców? Skąd ta pewność, że ta Pani to patologia, która siedzi tylko na zasiłkach i rodzi dzieci? Czy posiadanie dzieci i korzystanie ze świadczenia 500 (o ile w ogóle korzysta bo o tym wzmianki w artykule nie ma) kwalifikuje Cię od razu do rodziny dysfunkcyjnej? Polskie myślenie... Buractwo i brak kultury.

2019-07-18T20:45:08 02:00, aaa:

Smutne lecz jakże prawdziwe. 100 % zgody. Trudno mi pogodzić się z pospolitym hejterstwem i dołowaniem wszystkich, zamiast ciągnięcie w górę jest. Pozdrawiam głos rozsądku, dziś to jakaś cecha w powszechnym zaniku - bardzo zatrważające.

Niestety, dla lewactwa każdy ko ma więcej niż dwójkę dzieci to PiSowski dzieciorób pińcet plus

G
Gość

Dojście do Buforowej Mala Toskania ma zapewnioną od ulicy Malinowskiego.

G
Gość

Takie newsy to zawsze fajny barometr okreslajacy poziom hejtu w tym narodzie... Polacy... Wy z tej nienawisci do innych polakow bedziecie sikac z radosci ze kogos rowem od ulicy odgradzaja... Zbluzgacie babe bo ma dzieci... Ja pier... Masakra ludzie wy macie nawalone we lbach

Y
Yo
2019-07-18T15:46:16 02:00, Gość:

co ta baba pieprzy , jak kupowała mieszkanie tez nie miała chodnika czy dojścia do przystanku , teraz marudzi że ją odcięli mimo że budowa nadal trwa .

Też szukałem mieszkania poza miastem, było fajne osiedle w dobrej cenie ale nie było chodników by z niego wyjść, albo poboczem albo autem. Nie kupiłem szukałem dalej, kupiłem trochę drożej tez za miastem i z każdej strony mam chodnik ścieżkę rowerową etc .

Tanie mięso psy jedzą - słyszała takie powiedzenie ? nie kupować od takich deweloperów co kostkę kładą tylko pod bramą a dojazdu brak . To że developer nie zapewnia infrastruktury to wina tych którzy kupują takie lokalizację . Nie mieli by zejścia to by inwestowali, a tak mają w pompie niech się miasto martwi .

Tak wiec niech się baba nie spina , zawsze może zrobić zrzutkę z ''somsiadami '' i postawić sobie drewniana kładkę nad rowem by dojść do chodnika a nie wymagać od miasta . Wymagać trzeba było od developera jak był czas a nie po fakcie .

Jestes idiota prawda? Jesli miasto odcina osiedle rowen od chodnika to jest to idiotyzm...wiec mamy 2 opcje jestes idiota albo z tej plucia jadem marzysz o tym by odciac ludzi od chodnika... Pojdzmy dalej glupku... Ludzi z domow przy np zwycieskiej tez oddzielmy od chodnika... Ludzie serio czytajac takie forum jest jak lem pisal... Gdyby nie internet nie mialbym swiadomosci ilu idiotow zyje w tym kraju

G
Gość

najpierw grodzili się plotę a teraz narzekają ze są odcięci od ulicy

G
Gość
2019-07-18T14:06:39 02:00, Gość:

Co to 500 plus robi z ludźmi i jacy roszczeniowi jeszcze że im się należy kupi takie mieszkanie w szczerym polu i ma pretensje chodniki przejścia dla pieszych i może jeszcze z 10 linii MPK wam tam puścić

2019-07-18T15:23:24 02:00, Gość:

Kupiła mieszkanie przy bardzkiej idioto a nie w polu :)

2019-07-18T15:56:11 02:00, Gość:

W zasadzie to w polu, wyjazdu na Bardzką nigdy nie miała i nigdy mieć nie będzie. Niech poczeka na koniec remontu to zobaczy jak na Gaj będzie jechać godzinę, bo korek będzie miała już pod oknem mieszkania.

Ty serio jesteś aż tak głupi? Ty wogle wiesz o jakiej lokalizacji mowa czy tak że lubisz pobelktoac?

G
Gość
2019-07-18T11:08:04 02:00, Gość:

Proponuję kupić mieszkanie tam gdzie są chodniki 😂😂😂

2019-07-18T13:09:48 02:00, Gość:

no to wlasnie tam kupila osle ... chodnik jest bando glupkow tylko odcieto do niego dostep. rozumiem ze czytelnicy wroclawskiej to osoby z inteligencja na poziomie zoo i ogolnie uznaja ze odciecie osiedla od chodnika rowem to super pomysl :) ta wasza zolc w koncu sie wyleje... macie taki mbol dupy do innych ktorych stac na cos wiecej niz komunalne z naszych podatkow ze szczurami w tzw. centrum ze szok

2019-07-18T13:38:51 02:00, Gość:

Co tak srasz żarem? Kupiłeś mieszkanko... Przepraszam apartament w małej Toskanii to się ciesz a że do chodnika daleko.. no cóż takie uroki mieszkania w polu... Tylko nie wiem do kogo te żale skoro takiś "wygadany jesteś"....

2019-07-18T16:44:21 02:00, Gość:

Jak już to oslico 😂

Poza tym widać po kulturze pisania komentarza kto wyrwał się z zoo. Pozdrawiam.

Ok to oslico niech ci będzie... Jedynie oslica lub osiol będzie pluc jadem na kobietę która ma słuszne pretensje o odcięcie rowem domu od chodnika obok bo na taki pomysł mógł wpaść jedunie Wrocław... szok że ta wasza żółć wam pozwala życ... Wy innych ludzie z tego bólu dupska utopicie w szklance wody hejterzy z mieszkań komunalnych na śródmieściu

H
Hmmm
2019-07-18T14:06:39 02:00, Gość:

Co to 500 plus robi z ludźmi i jacy roszczeniowi jeszcze że im się należy kupi takie mieszkanie w szczerym polu i ma pretensje chodniki przejścia dla pieszych i może jeszcze z 10 linii MPK wam tam puścić

2019-07-18T15:23:24 02:00, Gość:

Kupiła mieszkanie przy bardzkiej idioto a nie w polu :)

2019-07-18T15:56:11 02:00, Gość:

W zasadzie to w polu, wyjazdu na Bardzką nigdy nie miała i nigdy mieć nie będzie. Niech poczeka na koniec remontu to zobaczy jak na Gaj będzie jechać godzinę, bo korek będzie miała już pod oknem mieszkania.

Mogła zostać z tobą w osikanej klatce na śródmieściu z cyganami i walić o szóstej vipa pod bramą z tobą?

H
Hmmm
2019-07-18T10:51:00 02:00, Yoy:

Baba nie ma co robic i żale do gazety wysyla żenada

2019-07-18T13:38:44 02:00, Gość:

Żenada to nie wnosić żadnej treści ze swoim komentarzem. Skoro komunikacja między radą osiedla a "miastem" nie działa to chyba warto sprawę nagłośnić. Nie mieszkamy w kraju 3-ciego świata. Po co komu piękne ścieżki i chodniki jeżeli mieszkańcy pobliskich osiedli nie mają jak do nich dojść?

To je buttman komoroskiego. On na drzwiach od stodoły podleci.

z
zwolennik slow motion

Może sterowiec jakiś by się przydał, albo loty balonowe jakieś, żeby pomóc bidulkom

G
Gość

Do tych, którzy krytykują podmiejskie osiedla: Jak miasto przytulało i nadal przytula miliony za sprzedaż działek pod mieszkaniówkę, a teraz podatek, by finansować np. stadion, Arlekina, szpilkostrady w centrum i inne pierdy, to jakoś nie było protestów.

Działka pod Lidl przy Buforowej poszła za 6 milionów. Ciekawe, kto je dostanie? Śląsk Wrocław, a może naprawy w NFM, bo na tramwaj na Jagodno nie zostaną wydane

G
Gość
2019-07-18T11:08:04 02:00, Gość:

Proponuję kupić mieszkanie tam gdzie są chodniki 😂😂😂

2019-07-18T13:09:48 02:00, Gość:

no to wlasnie tam kupila osle ... chodnik jest bando glupkow tylko odcieto do niego dostep. rozumiem ze czytelnicy wroclawskiej to osoby z inteligencja na poziomie zoo i ogolnie uznaja ze odciecie osiedla od chodnika rowem to super pomysl :) ta wasza zolc w koncu sie wyleje... macie taki mbol dupy do innych ktorych stac na cos wiecej niz komunalne z naszych podatkow ze szczurami w tzw. centrum ze szok

2019-07-18T13:38:51 02:00, Gość:

Co tak srasz żarem? Kupiłeś mieszkanko... Przepraszam apartament w małej Toskanii to się ciesz a że do chodnika daleko.. no cóż takie uroki mieszkania w polu... Tylko nie wiem do kogo te żale skoro takiś "wygadany jesteś"....

Jak już to oslico 😂

Poza tym widać po kulturze pisania komentarza kto wyrwał się z zoo. Pozdrawiam.

w
wrn
2019-07-18T13:54:19 02:00, Gość:

Nawet ładnie się to składa w obraz małomiasteczkowego człowieczyny, który połasił się na nazwę Toskania, myśląc, że to nie wiadomo co. A każdy kto był w tym rejonie Francji, ten wie, że to wiejskie dróżki bez chodników, tak ciasne, że dwa auta ledwo się mogą minąć. Słowem, deweloper okazał się słowny, a przy tym niepozbawiony pewnej dozy humoru, zakpił z tych nieobeznanych z wielkim światem nuworyszy.

2019-07-18T14:00:24 02:00, Gość:

Toskania jest we Włoszech..

Po za tym co jest z ludźmi nie tak? to takie dziwne, że w nowoczesnym chciałoby się rzec mieście mieszkańcy oczekują infrastruktury do nowo wybudowanych osiedli mieszkaniowych?

To chyba normalne, że miasto się rozrasta. Na Krzykach też kiedyś były pola ale nad tym nikt się nie zastanowi.. to chyba normalne w przypadku rozwoju

2019-07-18T14:57:18 02:00, Gość:

to nie jest rozwój. To o czym Pan pisze to urban sprawl...

2019-07-18T15:37:35 02:00, Gość:

Nie wiem co to "urban sprawl" ale wydaje mi się, że wzrost liczby ludności, rozrost przestrzeni bytowej i remontowanie węzłów komunikacyjnych można w pewnym stopniu nazwać rozwojem :)

Tymbardziej, że ludzie kupujący mieszkania w takich miejscach raczej nie jadą tylko i wyłącznie na socjalu a są to normalni pracujący ludzie. A skoro pracujących ludzi jest więcej..

Urban sprawl to po polsku rozlewanie się miast, czyli budowanie w oddaleniu od reszty zabudowy.

Jagodno to bardzo typowy przypadek, w którym zamiast zaplanować ciągłą, zwartą zabudowę blisko osiedli, które już istnieją przed wiaduktem kolejowym, zbudowano blokowiska półtora kilometra dalej, a między nimi pole, trochę domków i magazynów.

Dodaj ogłoszenie