Osiedle jak z kreskówki. Ma powstać we Wrocławiu

AND
Krakowska pracownia BE DDJM Architekci to laureat pierwszej nagrody w konkursie architektoniczno- urbanistycznym na koncepcję osiedla mającego powstać w ramach programu Mieszkanie Plus na wrocławskim Zakrzowie. - Jestem przekonany, że konkurs, który rozstrzygnęliśmy przejdzie do historii polskich konkursów i polskiej urbanistyki. Nie tylko z powodu warunków, w których go rozstrzygaliśmy - podkreślił architekt Zbigniew Maćków.Konkurs organizowany przez PFR Nieruchomości S.A. i Polski Holding Nieruchomości S.A. ruszył w październiku 2019 roku. Jego celem było wyłonienie najlepszej projektu osiedla mieszkaniowego, które powstanie na terenie położonym pomiędzy ulicami Zatorską i Odolanowską w północno-wschodniej części Wrocławia.  Do udziału w konkursie zgłosiły się 73 pracownie architektoniczne. Za najlepszą koncepcję uznano projekt BE DDJM Architekci, drugą nagrodę przyznano pracowni Kuryłowicz&Associates, trzecie miejsce zajęli 22ARCHITEKCI. Sąd konkursowy zdecydował o przyznaniu wyróżnienia honorowego, które trafiło do biura projektowego B2 Studio.Biorący udział w konkursie architekci opracowywali koncepcję zabudowy dla około 25 hektarowego obszaru. Planowane jest tam osiedle, które pomieści około 1200 lokali w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Osiedle przy ul. Zatorskiej to nie jedyna inwestycja realizowana przez spółkę PFR Nieruchomości we Wrocławiu. W trakcie projektowania jest także osiedle przy ul. Kolejowej. Odpowiedzialna za przygotowanie dokumentacji krakowska pracownia B2 Studio planuje złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę już w 3 kwartale tego roku.
Krakowska pracownia BE DDJM Architekci to laureat pierwszej nagrody w konkursie architektoniczno- urbanistycznym na koncepcję osiedla mającego powstać w ramach programu Mieszkanie Plus na wrocławskim Zakrzowie. - Jestem przekonany, że konkurs, który rozstrzygnęliśmy przejdzie do historii polskich konkursów i polskiej urbanistyki. Nie tylko z powodu warunków, w których go rozstrzygaliśmy - podkreślił architekt Zbigniew Maćków.Konkurs organizowany przez PFR Nieruchomości S.A. i Polski Holding Nieruchomości S.A. ruszył w październiku 2019 roku. Jego celem było wyłonienie najlepszej projektu osiedla mieszkaniowego, które powstanie na terenie położonym pomiędzy ulicami Zatorską i Odolanowską w północno-wschodniej części Wrocławia. Do udziału w konkursie zgłosiły się 73 pracownie architektoniczne. Za najlepszą koncepcję uznano projekt BE DDJM Architekci, drugą nagrodę przyznano pracowni Kuryłowicz&Associates, trzecie miejsce zajęli 22ARCHITEKCI. Sąd konkursowy zdecydował o przyznaniu wyróżnienia honorowego, które trafiło do biura projektowego B2 Studio.Biorący udział w konkursie architekci opracowywali koncepcję zabudowy dla około 25 hektarowego obszaru. Planowane jest tam osiedle, które pomieści około 1200 lokali w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Osiedle przy ul. Zatorskiej to nie jedyna inwestycja realizowana przez spółkę PFR Nieruchomości we Wrocławiu. W trakcie projektowania jest także osiedle przy ul. Kolejowej. Odpowiedzialna za przygotowanie dokumentacji krakowska pracownia B2 Studio planuje złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę już w 3 kwartale tego roku. BE DDJM Architekci
Ten konkurs przejdzie do historii - mówią członkowie jury, którzy wybrali projekt nowego wrocławskiego osiedla. Ma powstać na Zakrzowie.

Krakowska pracownia BE DDJM Architekci to laureat pierwszej nagrody w konkursie architektoniczno- urbanistycznym na koncepcję osiedla mającego powstać w ramach programu Mieszkanie Plus na wrocławskim Zakrzowie.

- Jestem przekonany, że konkurs, który rozstrzygnęliśmy przejdzie do historii polskich konkursów i polskiej urbanistyki. Nie tylko z powodu warunków, w których go rozstrzygaliśmy - podkreślił architekt Zbigniew Maćków.

Konkurs organizowany przez PFR Nieruchomości S.A. i Polski Holding Nieruchomości S.A. ruszył w październiku 2019 roku. Jego celem było wyłonienie najlepszej projektu osiedla mieszkaniowego, które powstanie na terenie położonym pomiędzy ulicami Zatorską i Odolanowską w północno-wschodniej części Wrocławia. Do udziału w konkursie zgłosiły się 73 pracownie architektoniczne. Za najlepszą koncepcję uznano projekt BE DDJM Architekci, drugą nagrodę przyznano pracowni Kuryłowicz&Associates, trzecie miejsce zajęli 22ARCHITEKCI. Sąd konkursowy zdecydował o przyznaniu wyróżnienia honorowego, które trafiło do biura projektowego B2 Studio.

Biorący udział w konkursie architekci opracowywali koncepcję zabudowy dla około 25 hektarowego obszaru. Planowane jest tam osiedle, które pomieści około 1200 lokali w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Osiedle przy ul. Zatorskiej to nie jedyna inwestycja realizowana przez spółkę PFR Nieruchomości we Wrocławiu. W trakcie projektowania jest także osiedle przy ul. Kolejowej. Odpowiedzialna za przygotowanie dokumentacji krakowska pracownia B2 Studio planuje złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę już w 3 kwartale tego roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gosc

Stablowicka 119 patostrefa i pato ludzie z nr 7 na utrzymaniu podatnika chlać mają za co ale płacić rachunków nie muszą bo miasto za nich zapłaci zbierają się co weekend obsrywaja wszystko co się da trują dymem papierosowym ludzi nie palących urzedasy brak reakcji lepiej niańczy patologie niż zapewnić normalnym ludziom normalne życie w normalnych warunkach, to jest ku.....wa dramat.

G
Gość
2 maja, 11:20, Gość:

Budynek na budynku, znow ciasnota. Za parenascie lat to beda slumsy. Juz widze jak deweloper czy wspolnota bedzie dbala o to wszystko. Specjaklnie wyprowadza sie wszystkich na obrzeza miasta zeby w centrum przejmowac dzialki na zagraniczne biurowce i galerie. Centrum dla BOGACZY a plebs na smietnik najlepiej. Najdrozsze apartamenty. Straszne to dziadostwo. A lud co? CICHO SIEDZI. NIE MYSLI.

Zagęścić, zabetonować, posadzić drzewka w donicach to developerskie standardy. Co tam człowiek, w głowie mu się przewraca z dobrobytu: chce parku, trawnika,ławeczki przed domem. Jak się nie podoba, to na wieś. Żałosne czy tragiczne?

G
Gość

Budynek na budynku, znow ciasnota. Za parenascie lat to beda slumsy. Juz widze jak deweloper czy wspolnota bedzie dbala o to wszystko. Specjaklnie wyprowadza sie wszystkich na obrzeza miasta zeby w centrum przejmowac dzialki na zagraniczne biurowce i galerie. Centrum dla BOGACZY a plebs na smietnik najlepiej. Najdrozsze apartamenty. Straszne to dziadostwo. A lud co? CICHO SIEDZI. NIE MYSLI.

G
Gość

Projektując osiedla mieszkaniowe, należy zadbać o prawidłowe rozmieszczenie poszczególnych inwestycji w przestrzeni, uzbrojenie w odpowiednią infrastrukturę techniczną i komunikacyjną, zapewniając dostęp do komunikacji miejskiej. Istotny wpływ na jakość życia mieszkańców mają także powiązania komunikacyjne osiedla z centrum miasta, miejscem pracy czy wypoczynku. Jest to również jeden z pierwszych elementów, na który zwracają uwagę osoby poszukujące nowego mieszkania.

Osiedla mieszkaniowe to nie tylko budynki mieszkalne, ale także usługi o podstawowym zakresie, tzn. przedszkole, szkoła, usługi handlu detalicznego, obsługa transportem publicznym, strefy rekreacji – wszystko, co zaspokaja podstawowe potrzeby mieszkańców. Wszystko to sprawia, że miejsce zamieszkania staje się przyjazną przestrzenią i zmniejsza zapotrzebowanie na przemieszczanie się po mieście w celu skorzystania z usług.

Ile hektarów przewidziano na park ?

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie