Opóźnia się rozpoczęcie budowy tramwaju na Nowy Dwór

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Zaktualizowano 
Żeby budowa tramwaju na Nowy Dwór mogła rozpocząć się, potrzebne są jeszcze uzgodnienia oraz projekty organizacji ruchu zastępczego. Dodatkowym utrudnieniem jest planowany w podobnym czasie remont torowiska na Podwalu. Roboty mają rozpocząć się na pl. Orląt Lwowskich, ale już wiadomo, że nie stanie się to jak zapowiadały Wrocławskie Inwestycje do końca wakacji.

Budowa nowej trasy autobusowo-tramwajowej (TAT) na Nowy Dwór nie rozpocznie się ani do końca wakacji, ani „lada tydzień”, jak zapowiadały w lipcu Wrocławskie Inwestycje.

- Walczymy. Jest szansa na rozpoczęcie prac we wrześniu. Trzeba objazdy skoordynować m.in. z remontem torowiska na Podwalu, który będzie przeprowadzał ZDiUM – poinformował w czwartek, 22 sierpnia, Krzysztof Świercz z WI zapytany, kiedy będzie wbita łopata w plac budowy i dodawał: - Robimy wszystko, aby było to możliwe jak najszybciej. Trwają prace nad organizacją ruchu zastępczego na kilku odcinkach tej inwestycji. Kluczowy jest tutaj rejon placu Orląt Lwowskich – tam rozpocznie się inwestycja – i terenu, gdzie powstanie nowy wiadukt nad linią kolejową. Wykonawcy prac muszą przedstawić projekty organizacji ruchu zastępczego, które musi zaakceptować Wydział Inżynierii Miejskiej. Potrzebne są także uzgodnienia z PKP. Prawie 160 metrowy wiadukt będzie bowiem przechodził nad uczęszczaną linią kolejową.

Budowa Trasy Autobusowo-Tramwajowej będzie podzielona na trzy odcinki. Pierwszy rozpocznie się na pl. Orląt Lwowskich i wzdłuż ul. Robotniczej, na tyłach Domaru poprowadzi za ul. Wagonową do parku biznesu. To najdroższy fragment trasy – z dwoma wiaduktami: do przebudowania będzie wiadukt nad Smolecką, a nad Wagonową zostanie wybudowany nowy.

Drugi odcinek poprowadzi od parku biznesu do ul. Rogowskiej. Trzeci będzie wiódł ul. Rogowską i zakończy się na obecnej pętli autobusowej pomiędzy Rogowską a Żernicką. Cała trasa ma mieć blisko 7 km i 15 par przystanków.

Budowa odcinka od pl. Orląt Lwowskich do Wagonowej ma zakończyć się w 2021 r. Całość ma być gotowa w 2023 r.

polecane: Flesz - Ukraińcy chcą więcej zarabiać

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 62

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-24T21:11:18 02:00, Mocarz:

A nie lepiej od FATu wzdłuż Klecińskiej puścić tory tramwajowe na nowy dwór przy najmniej wiadukt dla PKP z głowy i TANIO.

Też tak myślałem. Jest to lepsza opcja i mniej infrastruktury do wykonania.

M
Mocarz

A nie lepiej od FATu wzdłuż Klecińskiej puścić tory tramwajowe na nowy dwór przy najmniej wiadukt dla PKP z głowy i TANIO.

G
Gość
2019-08-23T11:45:15 02:00, Wrocek2019:

Tramwaj na ND był w programie frontu jedności narodu w 1968 roku za Gomułki. Tyle czekałem... Pewnie Sutryk wstawi to na drugą kadencję.... Zauwazylem, że te z władz miasta kompletnie nie znają topografii miasta. Słynny stadion Maslicki na Pilczycach....

Obwodnica przez Wielka Wyspe (od Armii Krajowej do Krzywoustego),miala byc po 2 pasy w kazda strone, byla w planach od poczatku lat 80. Teraz w planach jest (od Armii Krajowej do Mickiewicza) po jednym pasie w kazda strone. Ale oczywiscie cos znowu jakas, kolejna obsuwa na lata.

G
Gość
2019-08-22T23:43:13 02:00, Gość:

Oooo tak bardzo potrzebny jest tam tramwaj!!!! Bardo zamiast robic dodatkowa trase to niech sie szanowny pan sutryk weźmie za ulice kurkowa,plac staszica i pomorska oraz inne stare rozsypujace sie drogi....brak slow

2019-08-23T18:04:22 02:00, Sławek:

A co z Gajowicką i Powstańców?

A Poznanska, Zaporowska, Grochowa, Krucza? Ta nawierzchnia to hanba.

G
Gość

Normalna sprawa we Wro. Kazda pozadana, sluszna inwestycja sie opoznia z braku laku. W nagrode domaluja na robotniczej sciezke rowerowa.

M
Mocarz

Pewnie będzie kursowała tam jedna linia tramwajowa szkoda pieniędzy

S
Sławek
2019-08-22T23:43:13 02:00, Gość:

Oooo tak bardzo potrzebny jest tam tramwaj!!!! Bardo zamiast robic dodatkowa trase to niech sie szanowny pan sutryk weźmie za ulice kurkowa,plac staszica i pomorska oraz inne stare rozsypujace sie drogi....brak slow

A co z Gajowicką i Powstańców?

G
Gość
2019-08-23T06:37:48 02:00, Sutryk=Dupkiewicz v2:

A co z komunikacja na lotnisko, ani tramwaj, ani pociąg , tylko jakiś słabo jeżdżący autobus.

Sutryk ! Kiedy rozliczysz sowojego kolesia dupkiewicza z nigospodarności ????? Jak tego nie zrobisz, to jesteś jego zwykłym SUTKIEM

na euro 2012 miała byc kolej, i nadal jest taka mozliwość, tylko chęci brak

W
Wrocek2019

Tramwaj na ND był w programie frontu jedności narodu w 1968 roku za Gomułki. Tyle czekałem... Pewnie Sutryk wstawi to na drugą kadencję.... Zauwazylem, że te z władz miasta kompletnie nie znają topografii miasta. Słynny stadion Maslicki na Pilczycach....

j
ja się pytam

a kotek nakarmiony?

W
Wro
2019-08-22T23:56:23 02:00, Przyjezdny z Podkarpacia.:

Nie widzę problemu. Nic nowego. Planowa awaria, dzień pieszego pasażera. Codzienność Wrocławia, a lud przesiedlony z wsi pod Lwowem dalej mówi że PO jest ok.

2019-08-23T07:21:14 02:00, Gość:

Pytanie czy u was na Podkarpaciu dalej jest tak że jak baba, z chłopem wychodzi orac pole to chomonto zakłada i mówi że jest postępowa?

2019-08-23T08:16:28 02:00, Sło:

U Was? Znaczy się Twojej najbliższej rodziny. Pochodzisz z jakiegoś skansenu ? Gdzie to jest? Jestem z Jasła, przejazdem we Wrocławiu, bywam w wielu miastach i takiego konglomeratu syfu, drogowej i architektonicznej tandety i idiotyzmów jak we Wrocławiu nie spotkałem. Normalna imitacja miasta wojewódzkiego. Za Niemców tak z pewnością tu nie było. Nie chcę nikogo obrażać, ale nachodzi mnie natrętna myśl, że tu rządzą i mieszkają jacyś ułomni.

2019-08-23T08:25:27 02:00, Gość:

Dobrze gada, polać mu :) Wrocław to parodia miasta. Jestem Wroclawianinem od trzeciego pokolenia, ale jest mi po prostu wstyd, że tu mieszkam.

2019-08-23T10:06:40 02:00, Gość:

To sie wyprowadź baranie jak Ci tak źle

Wystarczy wyprowadzić takich jak Ty bezkrytycznych miłośników wrocławskiego dynamizmu.

W
Wro
2019-08-23T10:07:07 02:00, charlez:

Spokojnie, wprowadzanie kolejnych BUS pasów odbedzie sie bez opoźnień...

Tak - zwłaszcza że może nimi teraz jeździć na swoim (pożyczonym) motocyklu nasz dynamiczny prezydent.

G
Gość

Bardzo dobrze. Tramwaje na Nowy Dwór powinny być już od 20 lat. Czas najwyższy

c
charlez

Spokojnie, wprowadzanie kolejnych BUS pasów odbedzie sie bez opoźnień...

G
Gość
2019-08-22T23:56:23 02:00, Przyjezdny z Podkarpacia.:

Nie widzę problemu. Nic nowego. Planowa awaria, dzień pieszego pasażera. Codzienność Wrocławia, a lud przesiedlony z wsi pod Lwowem dalej mówi że PO jest ok.

2019-08-23T07:21:14 02:00, Gość:

Pytanie czy u was na Podkarpaciu dalej jest tak że jak baba, z chłopem wychodzi orac pole to chomonto zakłada i mówi że jest postępowa?

2019-08-23T08:16:28 02:00, Sło:

U Was? Znaczy się Twojej najbliższej rodziny. Pochodzisz z jakiegoś skansenu ? Gdzie to jest? Jestem z Jasła, przejazdem we Wrocławiu, bywam w wielu miastach i takiego konglomeratu syfu, drogowej i architektonicznej tandety i idiotyzmów jak we Wrocławiu nie spotkałem. Normalna imitacja miasta wojewódzkiego. Za Niemców tak z pewnością tu nie było. Nie chcę nikogo obrażać, ale nachodzi mnie natrętna myśl, że tu rządzą i mieszkają jacyś ułomni.

2019-08-23T08:25:27 02:00, Gość:

Dobrze gada, polać mu :) Wrocław to parodia miasta. Jestem Wroclawianinem od trzeciego pokolenia, ale jest mi po prostu wstyd, że tu mieszkam.

To sie wyprowadź baranie jak Ci tak źle

Dodaj ogłoszenie