Olimpiada w Sportach Letnich - finał rywalizacji województw

Materiał partnera zewnętrznego
W trwających od czerwca zawodach województwo dolnośląskie zajęło piąte miejsce
W trwających od czerwca zawodach województwo dolnośląskie zajęło piąte miejsce
Za nami XXV Ogólnopolska Olimpiada w Sportach Letnich LUBUSKIE 2019. W trwających od czerwca zawodach województwo dolnośląskie zajęło ostatecznie piąte miejsce. Triumfowało województwo mazowieckie. W kategorii klubów sportowych WKS Śląsk Wrocław uplasował się na drugim miejscu.

Ogólnopolska Olimpiada w Sportach Letnich to jedyne w swoim rodzaju zawody sportowe, w których zawodnicy w różnych dyscyplinach zdobywają punkty dla swojego województwa i walczą o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej.

Startuje w nich młodzież w kategorii wiekowej junior młodszy i w wybranych dyscyplinach w kategorii junior. W tegorocznych zmaganiach startowało ponad 4000 uczestników pod czujnym okiem 550 sędziów. Zawody rozgrywane były od 3 czerwca do 23 sierpnia na terenie 7 lubuskich miejscowości i 9 znajdujących się poza regionem gospodarza.

W programie Olimpiady są następujące dyscypliny: baseball, golf K/M, hokej na trawie K/M, jeździectwo - WKKW, ujeżdżanie, jeździectwo - skoki, kajakarstwo klasyczne, kaja-karstwo slalomowe, kolarstwo MTB, kolarstwo szosowe, kolarstwo torowe, kolarstwo BMX, lekka atletyka, łucznictwo, pięciobój nowoczesny, piłka nożna K/M, piłka siatkowa plażowa K/M, pływanie, pływanie synchroniczne, piłka wodna, skoki do wody, podnoszenie ciężarów, rugby, strzelectwo sportowe, strzelectwo sportowe - rzutki, tenis, triathlon, wioślarstwo, wspinaczka sportowa, żeglarstwo - optimist, techno, l’equipe, żeglarstwo - laser, radial, cadet.

Głównym celem rywalizacji jest selekcja zawodników i objęcie najlepszych z nich programem szkolenia przez właściwe ich pochodzeniu polskie związki sportowe. Ponadto rozgrywane podczas Olimpiady zmagania sportowe stanowią podstawę kwalifikacji do reprezentacji Polski na zawody międzypaństwowe juniorów młodszych i juniorów, w tym na mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata w tej kategorii wiekowej, Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy oraz Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie (rozgrywane co 4 lata).

Kiedyś najlepsi spośród uczestników olimpiad młodzieżowych walczyć będą o medale mistrzostw Europy i mistrzostw świata w kategorii seniorów, jak też o nominacje do reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie.

Dodaj ogłoszenie