Olimpiada Kreatywności już za miesiąc we Wrocławiu!

Artykuł sponsorowany
Destination Imagination 2016
Destination Imagination 2016
Udostępnij:
Ponad 2000 dzieci i młodzieży z 14 polskich województw weźmie udział w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination, która potrawa od 16 do 19 marca na terenie Hali Stulecia i Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Równolegle odbędzie się tam międzynarodowa edycja Olimpiady. Swój udział zgłosiło w niej 22 zagraniczne drużyny z 3 kontynentów.

Destination Imagination to największy na świecie program edukacyjny, nastawiony na rozwój kreatywnego i krytycznego myślenia wśród młodych ludzi. Metodą Programu pracuje obecnie w Polsce prawie 250 placówek edukacyjnych. Rezultaty tej pracy prezentowane są co roku na Olimpiadzie Kreatywności DI.

Prestiżowa edycja
Ogólnopolska Olimpiada organizowana jest już od 12 lat, z czego od 3 we Wrocławiu. Tegoroczna edycja jest szczególna. Gmina Wrocław jest w tym roku także gospodarzem International Invitational 2017, czyli międzynarodowej edycji Olimpiady, która do tej pory gościła jedynie w stolicy Chin i Kataru. Na Olimpiadę do Polski przyjadą zatem również drużyny z Albanii, Arabii Saudyjskiej, Chin, Turcji, Stanów Zjednoczonych i Węgier. Uczestnicy International Invitational 2017 nie tylko poznają Wrocław, ale także elementy polskiej kultury, do której będzie nawiązywać przygotowane dla nich 24-godzinne Wyzwanie Ekstremalne. Patronat nad całym wydarzeniem objęła Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Liczą się umiejętności, nie zwycięstwo
Najmłodsi uczestnicy Olimpiady to drużyny z przedszkoli, czyli tak zwane Wschodzące Gwiazdy. Natomiast najstarsi ukończą w tym roku szkołę średnią. Wszystkie Wyzwania oceniane są w ramach ściśle określonych poziomów wiekowych. Konkurencje, którym mają sprostać uczestnicy to Wyzwania na Już oraz Wyzwanie Drużynowe. Te pierwsze – kilkuminutowe zadania sprawdzające różnorodne umiejętności– ujawniane są dopiero na Olimpiadzie. Nad rozwiązaniem tego drugiego drużyna pracuje przez kilka miesięcy.
- Maksymalnie 7-osobowe drużyny szkolne wybierają sobie jedno z 6 dostępnych Wyzwań Drużynowych. Może to być Wyzwanie Techniczne, Naukowe, Konstrukcyjne, Artystyczne, Improwizacyjne lub Społeczne – mówi Małgorzata Jastrzębska, Dyrektor Programu DI w Polsce. – To właśnie umiejętności zdobyte w pracy nad jego rozwiązaniem liczą się najbardziej. W DI nie chodzi o to, by być lepszym od innych, ale by w każdym sezonie nabywać nowe kompetencje.

Wielkie Święto Kreatywności
Drużyny, które w swoich Wyzwaniach i poziomach wiekowych uzyskają najwyższe noty otrzymują prawo wyjazdu na Światową Olimpiadę DI w Stanach Zjednoczonych. Jednak samo Wydarzenie ma w założeniu być nagrodą dla wszystkich, niezależnie od uzyskanych ocen. Wyjątkowych przeżyć dostarczy też uczestnikom uroczysta Ceremonia Otwarcia i Zamknięcia Olimpiady.
- Nie zabraknie na niej fascynujących pokazów świetlnych i występów artystycznych, ale szczegółowy program Ceremonii nadal pozostaje tajemnicą – przyznaje Małgorzata Jastrzębska. – Co roku ogromną frajdę sprawiają też kreatywne warsztaty, organizowane przez instytucje i firmy, które na co dzień edukują w interaktywny i twórczy sposób.

Więcej na stronie:
www.kreatywnosc.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie