Zmiana w komunikacji dla osiedli Oporów, Klecina, Krzyki-Partynice, Grabiszyn-Grabiszynek, Gaj i Tarnogaj
Linia A - dotychczas kursowała na trasie Koszarowa (szpital) – Racławicka. Od 21 sierpnia autobus z Racławickiej pojedzie do pętli "Krzyki".
Linia 125 - autobus z Brochowa na Krzyki pojedzie od ul. Solskiego do pętli przy ul. Tynieckiej, niedaleko Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki.
Linia 126 - autobusy w relacji Kozanów - Racławicka pojadą przez ul. Sowią i Skarbowców, a następnie do pętli przy ul. Wojszyckiej. Zastąpią tym samym dodatkową linię specjalną 744, zatrzymującą się na kilku przystankach między "Krzykami" i "Wojszycką".
Linia 132 - trasa zostanie przedłużona. Teraz autobusy będą kursowały od budynku poczty w rejonie ulic Awicenny i Jordanowskiej do pętli tramwajowej na Oporowie. Umożliwi bezpośredni dojazd na Muchobór Wielki i Nowy Dwór.
Linia 143 – jej trasa zostanie przedłużona od pętli na Oporowie przez ulicę Solskiego, al. Piastów, ul. Racławicką, Powstańców Śląskich, Kamienną, Borowską, Świeradowską i Morwową do pętli na Tarnogaju.
Linia 319 - autobusy kursujące dotąd z pętli na ul. Kamieńskiego do ul. Tynieckiej, pojedzie do pętli na Klecinie.
Linia 612 - od przystanku "Partynice" pojedzie przez ulicę Wyścigową do przystanku w pobliżu pętli tramwajowej "Park Południowy" i zakończy swoją trasę na pętli tramwajowej "Krzyki".
Zakończenie remontu torowiska na placu Strzegomskim
W związku z planowanym zakończeniem remontu torowiska na placu Strzegomskim, od 21 sierpnia planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 3, 10, 20, 31 i 33 oraz linii autobusowych 106, 107, 109, 132, 142, 148 i 149.
Tramwaje linii 3, 10 i 33 pojadą w obu kierunkach przez Legnicką, pl. Jana Pawła II, ul. Podwale, Świdnicką, Teatralną i ul. Piotra Skargi do placu Dominikańskiego.
Tramwaje linii 20 pojadą w obu kierunkach przez ul. Legnicką, pl. Jana Pawła II i ul. Podwale do ul. Świdnickiej.
Tramwaje linii 31 pojadą w obu kierunkach przez ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II i ulicę Podwale do placu Orląt Lwowskich.
Autobusy linii 106, 148 i 149 powrócą na swoją trasę przez ulicę Podwale w kierunku Nowego Dworu, ale w kierunku przeciwnym z uwagi na ograniczoną przepustowość przystanku przy ulicy Podwale (przystanek "Renoma"), będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów, ulicę Piłsudskiego i Świdnicką.
Kursy linii 107, 109, 132 i 142 realizowane w kierunku Nowego Dworu będą kursowały z pominięciem przystanku "pl. Strzegomski (Muzeum Współczesne)", który zlokalizowany jest przy ulicy Legnickiej przed skrzyżowaniem z ulicą Poznańską.
Zakończenie wymiany rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego i Krupniczej
W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu Kazimierza Wielkiego z Krupniczą, od 21 sierpnia planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 4 i 74.
Linia 4 - tramwaje w obu kierunkach powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez ul. Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego.
Linia 74 - tramwaje jadące z przystanku "FAT" w kierunku Osobowic pojadą od pl. Legionów przez ul. Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ul. Szewskiej.
Zmiana w kursowaniu linii 722
W sobotę zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy autobusów linii 722.
Autobusy będą kursowały z częstotliwością:
W dni robocze:
- w godzinach 5.00-9.00 co 12 minut
- w godzinach 9.00-14.00 co 20 minut
- w godzinach 14.00-18.00 co 12 minut
- w godzinach 18.00-20.00 co 20 minut
W soboty:
- w godzinach 6.00-7.00 co 30 minut
- w godzinach 7.00-21.00 co 20 minut
- w godzinach 21.00-22.00 co 30 minut
W niedziele:
- w godzinach 8.00-21.00 co 20 minut
- w godzinach 21.00-22.00 co 30 minut
Uruchomienie nowych strefowych linii autobusowych
Od 21 sierpnia w ramach porozumień Wrocławia z gminami: Żórawina, Kąty Wrocławskie, Czernica, Kobierzyce i Siechnice zostaną uruchomione nowe linie strefowe 903, 907, 909, 913, 920, 927L, 927P, 933 i 947.
Kąty Wrocławskie
Sześć linii (907, 909, 927L, 927P, 933 i 947) połączy Wrocław z miejscowościami na terenie Gminy Kąty Wrocławskie, a linie podmiejskie zastąpią te dotychczas istniejące. Nowe linie zapewnią dojazd do węzłów przesiadkowych przy obecnych (Oporów) i planowanych (Nowy Dwór pętla) pętlach tramwajowych.
Gmina Czernica
Linia 920 - połączy pętlę Wojnów znajdującą się na terenie gminy Czernica z Galerią Dominikańską.
Gmina Żórawina przez Kobierzyce i Siechnice
Linia 903 - połączy miejscowości w Gminie Żórawina oraz Biestrzyków (Gmina Siechnice) z pętlą tramwajową Gaj i Tarnogaj.
Linia 913 - umożliwi dojazd mieszkańcom Gminy Żórawina oraz miejscowości Wysoka (Gmina Kobierzyce) z pętlami tramwajowymi Park Południowy i Krzyki.
Zmiana nazw przystanków
Z dniem 21 sierpnia zostaną zmienione nazwy przystanków:
- "Osobowice (stacja kolejowa)", który zlokalizowany jest przy ulicy Pełczyńskiej w pobliżu stacji kolejowej "Wrocław Osobowice" na "Pełczyńska (stacja kolejowa)",
- "Urząd Wojewódzki", który zlokalizowany jest przed Mostem Grunwaldzkim na "Urząd Wojewódzki (Impart)". Przystanki od strony Mostu Pokoju będą nadal posiadały nazwę "Urząd Wojewódzki",
- Przystanki "Na Grobli", które zlokalizowane są przy ulicy Okólnej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Na Grobli i Międzyrzecką na "Okólna".
Nowe przystanki przy ulicy Awicenny
21 sierpnia zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek w obu kierunkach w trasie przejazdu autobusów linii 132 i 125. Będzie zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulicy Awicenny i Chachaja i otrzyma nazwę "Chachaja".
Przystanek będzie posiadał status przystanku "na życzenie".
Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?