Przebudowa torowiska tramwajowego na ulicy Lotniczej i Kosmonautów oraz powrót tramwajów na Kozanów
W związku z planowanym rozpoczęciem:
- kolejnego etapu prac związanych z przebudową ulicy i torowiska na ulicy Kosmonautów;
- kolejnego etapu przebudowy układu torowego na skrzyżowaniu ulicy Lotniczej, Milenijnej, Legnickiej i Na Ostatnim Groszu (wbudowanie rozjazdu od strony Pilczyc i przywrócenie ruchu tramwajów na Kozanów);
od 2 kwietnia (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 3, 10, 20, 31 i 33.
Linie tramwajowe 3, 10 i 20 - tramwaje tych linii od ulicy Legnickiej zostaną skierowane przez ulicę Milenijną i Pilczycką do Kozanowa (linia 3 i 10 przez Dokerską, Gwarecką i Pilczycką, a linia 20 przez Pilczycką, Gwarecką i Dokerską).
Linia tramwajowa 31 - tramwaje tej linii powrócą na swoją trasę przez Kozanów do krańcówki "Tarczyński Arena (Królewiecka)".
Linia tramwajowa 33 - trasa zostanie skrócona do przystanku "Kwiska".
Z uwagi na ograniczoną przepustowość torowiska na ulicy Dokerskiej i Gwareckiej, które będzie tymczasowo wykorzystane przez tramwaje linii 3, 10 i 20, kursy linii tramwajowej 32 zostaną nadal zawieszone.
Po zawieszeniu linii tramwajowej 32, tramwaje linii 31 nadal będą kursowały z częstotliwością w dni robocze:
- od około godziny 5:00 do około godziny 6:00 co 7,5 minuty;
- od około godziny 6:00 do około godziny 9:00 co 6 minut;
- od około godziny 9:00 do około godziny 14:00 co 7,5 minuty;
- od około godziny 14:00 do około godziny 18:00 co 6 minut;
- od około godziny 18:00 do około godziny 20:00 co 7,5 minuty;
- od około godziny 20:00 do około godziny 23:00 co 10 minut.
W soboty i niedziele:
- od około godziny 5:00 do około godziny 23:00 co 10 minut.
Wraz z przywróceniem kursowania tramwajów na Kozanów, kursy okresowej linii autobusowej 731 zostaną zlikwidowane.
Komunikacja zastępcza w kierunku Pilczyc i Leśnicy
Na wyłączonym z komunikacji tramwajowej odcinku Kwiska - Pilczyce - Leśnica - Pilczyce - Kwiska zostaną uruchomione kursy okresowej linii autobusowej nr 710.
Linia będzie kursowała z częstotliwością w dni robocze:
- do około godziny 6:00 co 7,5 minuty;
- od około godziny 6:00 do około godziny 8:00 co 5 minut;
- od około godziny 8:00 do około godziny 9:00 co 6 minut;
- od około godziny 9:00 do około godziny 14:00 co 7,5 minuty;
- od około godziny 14:00 do około godziny 15:30 co 6 minut;
- od około godziny 15:30 do około godziny 18:00 co 5 minut;
- od około godziny 18:00 do około godziny 23:00 co 7,5 minuty.
W soboty i niedziele:
- od około godziny 5:00 do około godziny 23:00 co 7,5 minuty.
Autobusy linii 710 w kierunku Leśnicy będą odjeżdżały z przystanku tramwajowego "Kwiska" na wysokości zajezdni przy ulicy Legnickiej.
Bilety czasowe i okresowe
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 3, 10, 20 lub 33 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 710. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.
Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.
Prace potrwają około 6 tygodni.
Kolejny etap wymiany rozjazdów na skrzyżowaniu ulicy Jedności Narodowej, Słowiańskiej i Nowowiejskiej
W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Jedności Narodowej, Słowiańskiej i Nowowiejskiej, od 2 kwietnia (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 1, 6, 11, 23 i 70.
Linie tramwajowe 1 i 70 - zostaną skierowane w obu kierunkach objazdem od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, ulicę Poniatowskiego, Jedności Narodowej do ulicy Słowiańskiej.
Linie tramwajowe 6, 11 i 23 - tramwaje powrócą na swoje trasy do Kromera lub pętli Kowale.
Linia tramwajowa 6 będzie kursowała w relacji Krzyki - Kromera - Krzyki, a w godzinach szczytowych kursy będą przedłużone do pętli "Kowale".
Linia tramwajowa 11 będzie kursowała w relacji Grabiszyńska (Cmentarz) - Kowale - Grabiszyńska (Cmentarz).
Tramwaje linii 23 będą kursowały w relacji Wrocławski Park Przemysłowy - Kromera - Wrocławski Park Przemysłowy.
Na odcinku Dworzec Nadodrze - pl. Grunwaldzki nadal będą kursowały autobusy linii okresowej nr 700, ale kursy linii 706 i 711 zostaną zlikwidowane.
Podczas prowadzonych prac w obrębie skrzyżowania ulicy Jedności Narodowej, Słowiańskiej i Nowowiejskiej, autobusy linii 111, 240, 242, 244, 250, 251 i 700 nadal będą zatrzymywały się na przystankach tymczasowych.
Bilety jednorazowe i okresowe
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1 lub 70 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 700.
Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.
Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.
Zmiany na liniach strefowych obsługujących gminę Kąty Wrocławskie
W ramach współpracy Wrocławia z Gminą Kąty Wrocławskie na rzecz rozwijania wspólnego transportu zbiorowego, z dniem 2 kwietnia (sobota) zostaną uruchomione nowe linie autobusowe 927 i 967 oraz zostanie wprowadzona korekta trasy linii autobusowej 933 i 947.
Nowa linia strefowa 927 wraz z kursującą już linią 907 przejmie obsługę komunikacyjną gminy Kąty Wrocławskie, realizowaną obecnie przez linie 927L i 927P, aby uporządkować istniejącą sieć połączeń oraz numeracji linii. Autobusy nowej linii 927 będą kursowały w relacji Smolec - Krzeptów - Smolec - Muchobór Wielki - Nowy Dwór.
Natomiast nowa linia strefowa 967 zapewni nowe połączenie ze Smolca i Krzeptowa przez Muchobór Wielki do węzła przesiadkowego FAT.
Dodatkowo zmieniona zostanie trasa linii strefowej 933, która będzie zapewniała połączenia z podwrocławskiej miejscowości Zabrodzie z pętlą "Krzyki", a nie jak dotychczas do pętli "Oporów", a kursy linii 947 zapewnią również obsługę komunikacyjną ulicy Dębowej w podwrocławskim Smolcu.
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?