0 1 połowa

Górnik Łęczna

1

1 1 połowa

• Od początku drugiej połowy Odra rzuciła się do odrabiania strat. Znakomitej okazji nie wykorzystał Konrad Nowak, lecz do wyrównania z bliska doprowadził Łukasz Winiarczyk. Opolanie mogli nawet prowadzić, lecz Maciej Gostomski znakomicie zatrzymał Nowaka. W końcówce przeważał Górnik, lecz Kacper Rosa nie musiał się zbytnio wysilać. Remis 1:1 to ostatecznie dość sprawiedliwy rezultat. Dziękujemy już za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje LIVE na łamach GOL24.pl!

• Koniec meczu! Odra Opole remisuje z Górnikiem Łęczna 1:1!

• Mamy jeszcze ostatnią zmianę w zespole Odry. Schodzi Krzysztof Janus, na ostatnie sekundy pojawia się Maciej Wróbel.

• Rafał Niziołek faulował rywala i także został upomniany żółtą kartką.

• Cztery minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Przemysław Banaszak także zarobił żółty kartonik.

• Spięcie Piotra Żemły z Przemysławem Banaszakiem. Ten pierwszy z żółtą kartką...

• Górnik wciąż utrzymuje się przy piłce na połowie rywala. Interwencja Żemły na niewiele się dała, bo po chwili futbolówkę stracili jego koledzy.

• Od dłuższego czasu przewagę ma Górnik. Kolejne rzuty rożne nie przynoszą jednak większego zagrożenia.

• Tomasz Midzierski z żółtą kartką za faul na Rafale Niziołku.

• Na spalonym złapany Sasin.

• Arkadiusz Piech już poza boiskiem. W jego miejsce Marcel Sługa.

• Arkadiusz Piech przy tym starciu z Baranowskim doznał kontuzji. Napastnik Odry nie będzie w stanie kontynuować gry.

• Ostatnia zmiana w zespole z Łęcznej. Za Pawła Wojciechowskiego wchodzi Adrian Cierpka.

• Paweł Baranowski w walce o piłkę faulował Arkadiusza Piecha. Zarobił żółtą kartkę.

• Odra mogła prowadzić! Trojak nieco przypadkowo zagrał do Nowaka, który znalazł się sam na sam z Gostomskim. W tym pojedynku lepszy był jednak bramkarz gości!

• Druga zmiana w zespole Górnika. Kończy dzisiejszy występ Bartosz Śpiączka, wchodzi Przemysław Banaszak.

• Baranowski złapany na spalonym.

• Pierwsza zmiana w drużynie Odry. W miejsce Dawida Korta wchodzi Tomas Mikinić.

• Dośrodkowanie Sasina z prawej strony boiska, piłka wybita na rzut rożny.

• Od dłuższego czasu w ataku pozycyjnym Górnik. Niedokładne było jednak zagranie do Leandro.

• Faul na Niziołku, będzie dobra okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Strata Krykuna dała odrze szansę na kontrę, ale zablokowany został strzał Piecha.

• Ucierpiał w starciu z rywalem Żemło, mamy małą przerwę w grze.

• Indywidualna akcja Piecha zakończona niecelnym strzałem z ostrego kąta.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Struskiego. Rosa zacznie od piątego metra.

• Mamy zmianę w drużynie Górnika. Michała Golińskiego zastąpił Karol Struski.

• Pomocy potrzebuje Leandro, który walczył o piłkę z Winiaczykiem.

• Gospodarze doprowadzili do wyrównania! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę podbił Paweł Sasin, ale ta spadła przed bramką Górnika, a Łukasz Winiarczyk z bliska wpakował futbolówkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA ODRY! ŁUKASZ WINIARCZYK!

• Uderzenie Piecha zablokowane przez Tymosiaka, jest rzut rożny dla Odry.

• Teraz powinien być za to remis! Łukasz Winiarczyk znakomicie dośrodkował z lewej strony, lecz Konrad Nowak nie trafił w bramkę z pięciu metrów!

• Od początku drugiej połowy sporą przewagę ma Odra. Na razie nie przekłada się to jednak na klarowne sytuacje podbramkowe.

• Niedokładne zgranie Piecha na prawą stronę boiska. Górnik wznowi grę od autu.

• Od środka wznowiła mecz Odra. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Pierwsza połowa przebiegła pod znakiem dominacji Górnika Łęczna. Prowadzenie gości jest z pewnością zasłużone. Bliski gola był Paweł Baranowski, lecz jego uderzenie wybronił Kacper Rosa. Golkiper Odry Opole był już bezradny w 21. minucie, gdy Paweł Wojciechowski dośrodkował do Serhija Krykuna, a ten pewnie umieścił piłkę w siatce. Czy gospodarze odpowiedzą w drugiej połowie? Wracamy za około 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy! Ani minuty nie doliczył arbiter.

• W ostatnich minutach mamy sporo niedokładności i fauli w środku pola. Teraz przewinił Goliński.

• Faulowany na lewej stronie boiska Sasin.

• Nieudane ataki Odry. Gospodarze zupełnie nie potrafią przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę rywali.

• Indywidualna akcja Piecha, ale nie ma nawet rzutu rożnego. Wydaje się, że pomylił się arbiter i powinien być korner.

• Strzały Śpiączki oraz Tymosiaka przyblokowane. Futbolówka znów w rękach bramkarza Odry.

• Niedokładne zagranie Tymosiaka na prawą stronę, od bramki zacznie Rosa.

• Wciąż to Górnik zdecydowanie częściej utrzymuje się przy piłce. Leandro dośrodkowywał z lewej strony, był jednak na spalonym.

• Dobra interwencja Żemły we własnej szesnastce, który wygrał pojedynek główkowy z Wojciechowskim.

• Atakuje Odra. Najpierw zablokowano strzał Piecha, później uderzał jeszcze Nowak, ale bez problemu obronił to uderzenie Gostomski.

• Leadro wyprzedził Tabisia na prawej stronie boiska i wybił piłkę daleko od bramki Górnika.

• Śpiączka i Żemło w pojedynku powietrznym, faulował rywala napastnik Górnika.

• Znakomita akcja gości! Bartłomiej Kalinkowski zagrał prostopadłą piłkę do Pawła Wojciechowskiego, ten dośrodkował na dalszy słupek do Serhija Krykuna, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! SERHIJ KRYKUN!

• Dośrodkowanie Sasina z prawej strony, Trojak wybił piłkę na aut.

• Atak gości prawą stroną, nikt nie doszedł jednak do dośrodkowania. Po chwili dobrze zachował się Nowak, odbijając piłkę od Wojciechowskiego. Dzięki temu od bramki zacznie Rosa.

• Odpowiedź Górnika Łęczna, ale uderzenie Śpiączki z dystansu także było niecelne.

• Janus uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego, lecz piłka przeszła wyraźnie obok słupka.

• Piech walczył o górną piłkę z Baranowskim i był faulowany.

• Piech obsłużył Janusa, ten oddał strzał, ale nie był w stanie zaskoczyć Gostomskiego.

• Akcja Tymosiaka prawą stroną, po dośrodkowaniu piłkę złapał jednak Rosa.

• Niedokładne zagranie Sasina, ale znów Górnik od razu podszedł wysokim pressingiem. Na razie nie radzi sobie z tym Odra.

• Blisko gola Górnik! Kalinkowski świetnie dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, uderzał Baranowski, ale Rosa zbił piłkę na słupek!

• Dłużej przy piłce utrzymuje się teraz Górnik który podszedł wysokim pressingiem. Uderzenie jednego z gości prosto w Kacpra Rosę.

• Pierwsza ofensywna akcja gości, Piech wybił piłkę na rzut rożny.

• Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego i dośrodkowaniu Janusa w polu karnym zapanowało spore zamieszanie. Gospodarze reklamowali zagranie ręką jednego z rywali, lecz milczy gwizdek arbitra.

• Krykun faulował rywala w środku pola. Będzie okazja na dośrodkowanie dla gospodarzy.

• Od środka spotkanie rozpoczęli goście. Łęcznianie w zielono-czarnych strojach, Odra na niebiesko.

• Zaczynamy!

• Mamy jeszcze minutę ciszy ku pamięci Andrzeja Gowarzewskiego i Adama Musiała.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko. Za moment zaczynamy!

• Tak prezentują się statystyki obu drużyn:

• Oba zespoły po raz ostatni mierzyły się trzy sezony temu - w rozgrywkach 2017/2018 Odra bardzo pewnie wygrywała z Górnikiem. W obu meczach padł wynik 3:0 na korzyść drużyny z Opola.

• Górnik Łęczna w zeszłym sezonie rywalizował w II lidze. Beniaminek w wyższej klasie rozgrywkowej od początku rozgrywek spisuje się jednak znakomicie i niejednokrotnie ucierał już nosa faworytom. Siedem zwycięstw w dwunastu meczach i zaledwie dwie porażki. Jedną z nich podopieczni Kamila Kieresia ponieśli w środę, gdy musieli uznać wyższość Puszczy Niepołomice. Dziś liczą na zdecydowanie lepszy wynik.

• Odra Opole w zeszłym sezonie musiała walczyć o utrzymanie, ale teraz podopieczni Dietmara Brehmera spisują się znakomicie. W dwunastu dotychczasowych meczach siedmiokrotnie wygrywali, dwa razy remisowali i trzy razy przegrali. Ostatnio przerwali serię trzech meczów bez zwycięstwa - po niespodziewanych porażkach z Puszczą Niepołomice oraz GKS-em Jastrzębie przyszło zwycięstwo nad Chrobrym Głogów.

• Tak wygląda podstawowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Górnika Łęczna:

• Oto wyjściowy skład i ławka rezerwowych Odry Opole:

• Czas na niedzielne emocje z Fortuna 1 Ligą! Do bardzo ciekawego starcia dojdzie w Opolu, gdzie zajmująca piąte miejsce Odra zmierzy się z rewelacyjnym beniaminkiem - Górnikiem Łęczna, który plasuje się na czwartej pozycji. Pierwszy gwizdek arbitra już o 12:40 - serdecznie zapraszamy!