Odkryliście z nami Dolny Śląsk! (WYNIKI PLEBISCYTU, ZDJĘCIA...

  Odkryliście z nami Dolny Śląsk! (WYNIKI PLEBISCYTU, ZDJĘCIA Z GALI)

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Odkryliście z nami Dolny Śląsk! (WYNIKI PLEBISCYTU, ZDJĘCIA Z GALI)
  1/79
  przejdź do galerii

  ©Dariusz Gdesz

  Pół miliona oddanych głosów, wiele miłych komentarzy, zachwytów... Kolejna edycja Wielkiego Odkrywania Dolnego Śląska już za nami.
  - Patrząc na laureatów plebiscytu, można powiedzieć, że małe jest piękne i małym się chce. Że warto mieć marzenia i kochać ludzi, bo dobra energia do nas wraca - mówiła nasza redakcyjna koleżanka Katarzyna Kaczorowska, podsumowując plebiscyt "Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2014". Uroczysta gala odbyła się wczoraj w zamku "Książ".

  Radosław Mołoń, wicemarszałek województwa dolnośląskiego, które objęło plebiscyt honorowym patronatem, chwalił, że to jedno z najciekawszych przedsięwzięć, jakie śledzi. Jednak najważniejsi byli wczoraj laureaci i nasi Czytelnicy, którzy wspierali swe ulubione miejscowości, inicjatywy czy restauracje. Łącznie oddali blisko pół miliona głosów.

  W kategorii "Miejscowość" bezkonkurencyjna okazała się wieś Roztoki w gminie Międzylesie. Drugie miejsce zajęło Międzylesie, a trzecie Srebrna Góra.

  Projekt Arado wygrał w kategorii "Atrakcja Turystyczna". To podziemna trasa turystyczna, która jako jedna z niewielu w Polsce, przenosi gości w czasy II wojny światowej. Drugie miejsce wywalczyły Termy Cieplickie w Jeleniej Górze, a trzecie Teatr Nasz z Michałowic.

  W kategorii "Baza Noclegowa" bezkonkurencyjna okazała się Rezydencja Lawendowe Wzgórze w Zachełmiu. Nasi Czytelnicy docenili ją nie tylko za komfortowe noclegi, ale też położenie w samym sercu Karkonoszy. Drugie miejsce zajął Hotel Concordia z Podgórzyna, a trzecie Gościniec Betlejem w Krzeszowie.

  Jarmark Produktu Lokalnego w Strzelinie okazał się najlepszym dolnośląskim wydarzeniem. Jarmark ma charakter targów połączonych z pokazami i występami scenicznymi. Na podium znalazły się również: Święto Grzybów w Węglińcu oraz wystawa "Szlachta na Śląsku" w Muzeum Miedzi w Legnicy.

  W kategorii "Agroturystyka" doceniono Gospodarstwo Gościnne Jesionówka w Gaworowie, wiosce na granicy Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. - Kiedy wybudowaliśmy dom i byliśmy tu tacy szczęśliwi, postanowiliśmy dzielić się szczęściem z innymi. Goście to doceniają - mówili Grażyna i Dariusz Jesionowscy. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło Zacisze Trzech Gór w Jedlinie-Zdroju, trzecie agroturystyka Emaus.

  W kategorii "Baza Gastronomiczna" zwyciężyło Centrum Rekreacji Krzeszów Krzeszówek, Oberża Wrzosowisko. Goście doceniają tu głównie kuchnię opartą na staropolskich recepturach. Na podium znalazły się również Swojska Chatka z Wrocławia i Cukiernia Spokojna w Karpaczu.

  Galę uświetnił występ 18-letniej Marleny Rozickiej, wokalistki, która w tym roku wygrała konkurs "Wałbrzych ma talent". Dziękujemy również zarządowi zamku Książ za gościnę, wałbrzyskiej restauracji "Maria" za przygotowanie cateringu oraz producentowi cydru wrocławskiego "Meli Melum".


  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  taka nie wiele znacząca impreza

  Zygmunt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jeśli się wpuszcza na tzw Galę osoby w GACIACH to ta impreza jest niepoważna imało prestiżowa

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Małe jest piękne

  Eeee... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Małym się pewnie też chce. Co kto ma. Problem dopasowania.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo