Od remontu minęło pół roku, a na Zakrzowie wciąż ciemno

  Od remontu minęło pół roku, a na Zakrzowie wciąż ciemno

  Błażej Organisty

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Od remontu minęło pół roku, a na Zakrzowie wciąż ciemno
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Czytelnik

  Latarnie na wyremontowanym zakrzowskim skwerze zaświeciły się na początku roku, ale zgasły, bo są uszkodzone. Permanentnie wjeżdżają w nie samochody, ponieważ plac jest zbyt ciasny na manewry. Niestety, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta nie może wymienić latarni na nowe, bo elementy infrastruktury są objęte kilkuletnią gwarancją i trzeba czekać na realizację dużego zamówienia.
  Remont na placu pomiędzy ul. Księżycową, Okulickiego i Zatorską na Zakrzowie skończył się pół roku temu. Za około milion złotych firma Skanska zbudowała tam nową kanalizację, ławki, kosze, przystanki autobusowe, tereny zielone, a także miejsca parkingowe. Pojawiło się także oświetlenie, które na początku nie działało. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zaręczał wtedy, że to nie potrwa długo.

  - W połowie grudnia przejmiemy do eksploatacji zbudowane na skwerze latarnie i poinformujemy o tym spółkę Tauron, która od razu uruchomi oświetlenie – zapewniała Ewa Mazur ze ZDiUM.

  Latarnie zaświeciły się na początku roku, ale zaraz znowu zgasły, co nie podoba się mieszkańcom.
  - Wieczorami i nocami nie palą się zarówno duże, jak i te niższe. Wyższe zgasły po dwóch tygodniach, a niższe jakoś w kwietniu. Wielokrotnie to zgłaszaliśmy, niestety bez rezultatu – informuje nasz czytelnik Szymon, mieszkaniec Zakrzowa.

  Na skwerze jest parking i plac manewrowy. Ewa Mazur tłumaczy, że kierowcy nieustannie wjeżdżają w latarnie. Od początku roku doszło do kilku poważnych awarii oświetlenia na placu. W marcu uszkodzenie dwóch latarni wyłączyło cały obwód.

  - Latarnie są bardzo niskie, przez co chyba słabo widoczne dla kierowców. Zastosowane słupy firmy Rosa nie są dostępne stale na rynku, więc nie możemy ich od razu wymienić. Złożyliśmy zamówienie u producenta, ale będzie ono zrealizowane, jak zakład będzie mógł wyprodukować dużą partię. Obecnie uszkodzone są aż trzy słupy – wyjaśnia Ewa Mazur.

  ZDiUM deklaruje ich wymianę na przełomie sierpnia i września. Pan Szymon zauważa, że to nie tylko lokalni kierowcy uszkadzają latarnie. Wjeżdżają w nie także śmieciarki. - Tu jest po prostu za ciasno. Plac powinien łączyć się z ul. Stoczniową, ale jest ślepy, co jest znacznym utrudnieniem – zauważa Pan Szymon.

  Mieszkańcy Zakrzowa zastanawiają się, dlaczego nie da się po prostu zamówić nowych latarni u innego producenta. ZDiUM nie może wymienić sprzętu na inny, ponieważ z firmą Rosa wiąże go umowa. - Wszystkie urządzenia i meble są objęte siedmioletnią gwarancją, która nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych – tłumaczy Ewa Mazur.

  Rzecznik ZDiUM nadmienia, że alternatywą mogłaby być zmiana organizacji ruchu albo przestawienie innych elementów infrastruktury, na przykład ławek, co jednak także naruszyłoby warunki gwarancji.

  ZDiUM zamierza zgłosić problem pracownikom urzędu miasta. - Aby go rozwiązać, konieczne jest zaangażowanie zarządzającego ruchem, plastyk miejskiej oraz inwestora robót. Skwer powstał w ramach przebudowy nadzorowanej przez spółkę Wrocławskie Inwestycje – dodaje Mazur.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (11)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bandyctwo przez całą noc

  zakrzowian (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  lepiej sprawdźcie i napiszcie co się dzieje w nocy, jakie burdy są!! narkomani, pijacy i darcie mordy przez pół nocy!! spać się nie da przy plastikowych oknach kilka budynków dalej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie warto

  epj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  nie warto inwestować w stary zakrzów, najpierw by trzeba było zutylizować tamtejsze społeczeństwo - hołota ochlajtusów i pasożytów !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dymanizm magistrackiego dworu w całej okazałości

  buba (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

  dworskie są mistrzami od "pochylania się nad problemami" oraz od wszelkich "niedasiów"
  ważne, że kasa wydana i pensja leci
  a problem robią mieszkańcy okoliczni i pojazdy zbierające odpady -...rozwiń całość

  dworskie są mistrzami od "pochylania się nad problemami" oraz od wszelkich "niedasiów"
  ważne, że kasa wydana i pensja leci
  a problem robią mieszkańcy okoliczni i pojazdy zbierające odpady - może "zmienić organizację ruchu" poprzez ustawienie znaków zakazu ruchuzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jak zwykle

  Departament spraw niezałatwionych (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

  Parking wymyślił ktoś zza biurka, bo jest bardzo ciasny i trudny w manewrowaniu. Aby utrudnić postawiono zakaz wjazdu w sięgacz ulicy Księżycowej (między domami nr 2a i 3). W ramach remontu...rozwiń całość

  Parking wymyślił ktoś zza biurka, bo jest bardzo ciasny i trudny w manewrowaniu. Aby utrudnić postawiono zakaz wjazdu w sięgacz ulicy Księżycowej (między domami nr 2a i 3). W ramach remontu zabrano autobus 150. Odremontowano większość ulic, ale wspomniany sięgacz przypomina jak było przed remontem.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zakrzów - stolica pijaków

  bem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 18

  A po co tym pijakom światło i tak potłuką albo sprzedadzą latarnie na złom .


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wygolone młode i naiwne

  zakrzowiak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

  Najgorsza jest wygolona i naiwna młodzież z BMek i to nie ze Starego Zakrzowa, odwiedzaja sklepy w poszukiwaniu alkoholu a później wyżywają się na tych lichych latarniach a nawet na ławeczkach czy...rozwiń całość

  Najgorsza jest wygolona i naiwna młodzież z BMek i to nie ze Starego Zakrzowa, odwiedzaja sklepy w poszukiwaniu alkoholu a później wyżywają się na tych lichych latarniach a nawet na ławeczkach czy klombach. Zakrzowskie nieroby nie sa do tego zdolne bo to dziadki. Wypić czy zapalić i zostawić burdel po sobie to tak ale niszczyć to juz te wygolone małolaty .
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ZDiUM

  Normalny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

  Zakład Du*owatości i Urzędniczego Marudzenia.
  Nikompetencja naszyn znakiem rozpoznawczym.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Brawa i oklaski" dla Wrocławskich Inwestycji Sp. z o.o.

  DW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 4

  Brawo dla Wroclawskich Inwestycji za tak wspaniały nadzór. Genialne lampy wybraliście. Super z was "fachowcy".

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Znowu kaszana

  smutnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 5

  "Skwer powstał w ramach przebudowy nadzorowanej przez spółkę Wrocławskie Inwestycje." No to gratulujemy projektu!! Skoro tak prostych rzeczy, jak ilości miejsca do manewrów czy przejezdności placu...rozwiń całość

  "Skwer powstał w ramach przebudowy nadzorowanej przez spółkę Wrocławskie Inwestycje." No to gratulujemy projektu!! Skoro tak prostych rzeczy, jak ilości miejsca do manewrów czy przejezdności placu projektant nie umiał przewidzieć, obliczyć i tak zaprojektować, żeby oprócz ładnego wyglądania było jeszcze ergonomiczne, użyteczne i bezkolizyjne, to wiwat wszyscy, którzy ten projekt zaakceptowali! Brak przewidywania jest największą bolączka projektantów (dla nich wystarczy żeby było ładne i nic więcej), ale ktoś ich powinien korygować na etapie zatwierdzania ... :( A teraz kolejne pieniądze (projekt, zmiana organizacji, przebudowa) pójdą na prostowanie tego, co ktoś przez swoja nieudolność pogmatwał :(
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czyli pisząc wprost

  Cynik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 1

  Projekt spieprzono, bo miejsca na manewry jest za mało, a elementy wrażliwe nie są odpowiednio zabezpieczone.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Miejsce spotkań

  Mieszkaniec Zakszowa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 7

  Z wyremontowanego zakrzowskiego skweru najbardziej zadowoleni sa okoliczni żule i menele. Zrobili dla nich miejsce spotkań, zabaw i uciechy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Mistrzowie Handlu - trwa GŁOSOWANIE!

  Mistrzowie Handlu - trwa GŁOSOWANIE!

  Oto najpiękniejsze koty Wrocławia

  Oto najpiękniejsze koty Wrocławia

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Estakada na pl. Społecznym będzie zburzona

  Estakada na pl. Społecznym będzie zburzona