Od 0:2 do 2:2. Górnicy z Wałbrzycha powoli wydostają się na powierzchnię

Piłkarze Górnika Wałbrzych przegrywali na wyjeździe z liderem II ligi Zagłębiem Sosnowiec już 0:2, ale mimo to udało im się zainkasować punkt, który w kontekście walki o utrzymanie może okazać się bardzo cenny.

Mało kto dawał szansę na wywalczenie jakichkolwiek punktów podopiecznym Jerzego Cyraka. Wałbrzyszanie po 28 minutach przegrywali już 0:2, ale w końcówce pierwszej połowy kontaktowego gola zdobył Marcin Orłowski, a w 72 minucie bramkę na wagę remisu strzelił Rafał Figiel. Górnik wciąż znajduje się w strefie spadkowej, ze stratą 6 pkt do bezpiecznej pozycji.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Wałbrzych 2:2
Bramki: Arak 9, Tyle 28 - Orłowski 44, Figiel 72.

Górnik: Musin - Michalak, Tyktor, Cichocki, Oświęcimka, Wepa, Bronisławski, Figiel, Sawicki (60. Radziemski), Lenkiewicz (68. Śmiałowski), Orłowski (86. Folc).

Pozostałe wyniki 29. kolejki: Limanovia Limanowa - Znicz Pruszków 1:0 (Wolsztyński 69), Błękitni Stargard Szczeciński - Raków Częstochowa 2:2 (Gajda 22-k., Pustelnik 32 - Okińczyc 64, Kayode 90), Okocimski KS Brzesko - Rozwój Katowice 3:1 (Wojcieszyński 10, 12, Bryła 74 - Winiarczyk 52), Legionovia Legionowo - Nadwiślan Góra 1:1 (Lewicki 40 - Setla 24), Stal Mielec - Siarka Tarnobrzeg 2:1 (Duda 18, Kościelny 69 - Truszkowski 19), Puszcza Niepołomice - Energetyk ROW Rybnik 0:0, Kotwica Kołobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:0 (Kugiel 61), MKS Kluczbork - Wisła Puławy 2:0 (Orłowicz 20, Wolkiewicz 90).