Obchody 20. rocznicy uchwalenia Konstytucji

  Obchody 20. rocznicy uchwalenia Konstytucji

  MAL

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dolnośląski Komitet Obrony Demokracji zaprasza w niedzielę, 2 kwietnia na obchody 20. rocznicy uchwalenia Konstytucji. Początek o godz. 12 na placu Solnym.
  Z okazji zbliżającej się 20. rocznicy uchwalenia Konstytucji jutro KOD w Wrocławiu zasadzi dęba na Kozanowie, w parku nad stawem pomiędzy ul. Kozanowską a ul. Połbina.

  W niedzielę zaś o godz. 12 na pl. Solnym rozpocznie się happening pod hasłem „Drzewa dla Konstytucji”. Prof. Bartłomiej Nowotarski opowie o powstaniu obecnej Konstytucji/ Zaprezentowana zostanie także Krasnalka Demokracja, która ma stanąć na placu Solnym. Zostanie także rozstrzygnięty konkurs na imię dla drzewa.

  - Wydarzenie ma podkreślać przywiązanie do Konstytucji, która obowiązuje już 20 lat i stoi na straży naszych praw i wolności. I nawet jeśli jest obecnie łamana, wciąż jest punktem odniesienia do tego jak władza powinna postępować i gdzie prawo jest naruszane. Dopóki nie zostanie zmieniona lub zastąpiona jest też ostatnią szansą i gwarancją przywrócenia ładu konstytucyjnego w Polsce i daje nadzieję na to, że wszyscy sprawcy złamania przepisów ustawy zasadniczej zostaną kiedyś pociągnięci do odpowiedzialności - uważa Jacek Głomb, rzecznik prasowy KOD Dolny Śląsk.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo