Zamknij

GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

O te pomysły poszło. Czy Jacek Sutryk ustąpi zbuntowanym radnym?

Radni Nowoczesnej zagrozili, że jeśli Jacek Sutryk nie uwzględni ich propozycji poprawek, zagłosują przeciwko budżetowi na 2021 rok. Bunt radnych Nowoczesnej

Pawel Relikowski / Polskapress

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/9] Następne

O te pomysły poszło. Czy Jacek Sutryk ustąpi zbuntowanym radnym?

Radni Nowoczesnej zagrozili, że jeśli Jacek Sutryk nie uwzględni ich propozycji poprawek, zagłosują przeciwko budżetowi na 2021 rok. Bunt radnych Nowoczesnej postawił pod znakiem zapytania dalsze istnienie koalicji rządzącej Wrocławiem.

- Złożyliśmy cały szereg poprawek do budżetu, wskazując źródła finansowania i oczekujemy by prezydent Jacek Sutryk i jego przedstawiciele nas wysłuchali i pochylili się nad nimi. To nie są nasze pomysły, ale postulaty wyborców - powiedział Piotr Uhle przewodniczący Klubu Radnych Nowoczesna w Radzie Miejskiej Wrocławia.

Jego klub przed tygodniem zgłosił 44 poprawki do projektu budżetu Wrocławia na przyszły rok. Wśród nich są propozycje wielu inwestycji, zgłaszanych przez samych wrocławian. Czy Jacek Sutryk ustąpi i zgodzi się na warunki Nowoczesnej by ocalić koalicję, o tym najpewniej przekonamy się w najbliższych dniach. Sesja Rady Miejskiej na której zdecyduje się los projektu budżetu Wrocławia na 2021 rok odbędzie się 17 grudnia.

We wnioskach klubu można znaleźć cały szereg propozycji, by zamiast wydawać pieniądze na promocję miasta czy obsługę prezydenta, przeznaczyć je na remonty podwórek, ulic, budowę placów zabaw czy remonty szkół i budowę obiektów sportowych.

Na kolejnych slajdach prezentujemy inwestycje, których przeprowadzenia lub rozpoczęcia w przyszłym roku domagają się radni Nowoczesnej.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy