Nożownik ze szpitala przy Chałubińskiego już w areszcie (ZDJĘCIA)

MAR, fot. Paweł RelikowskiZaktualizowano 
W Prokuraturze Wrocław Śródmieście zaczęło się w piątek w południe przesłuchanie Krystiana B. W nocy z wtorku na środę w szpitalu przy ul. Chałubińskiego, na dziecięcym oddziale zakaźnym rzucił się z nożem na pielęgniarkę. Zadał jej trzy ciosy w plecy. Na szczęście kobiecie szybko udzielono pomocy lekarskiej. Jest w szpitalu w stanie stabilnym.

Krystian B. ma 18 lat. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy jest osobą uzależniona od dopalaczy. Krystian B. jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa, czynną napaść na funkcjonariusza publicznego (taki jest status zaatakowanej nożem pielęgniarki) i ciężkie uszkodzenie ciała. Podczas przesłuchania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Przypomnijmy, że mężczyzna uciekł po zaatakowaniu pielęgniarki w szpitalu. Przez kilkanaście godzin poszukiwała go wrocławska policja. Mieszkaniec Strzegomia został zatrzymany na jednym z podwórek na Śródmieściu. W czasie doprowadzenia do prokuratury mężczyzna założył maseczkę, pojawił się także w koszulce jednej ze znanych firm z dużym napisem w języku angielskim. Po przetłumaczeniu na polski, hasło "Po prostu to zrób" wydało się świadkom doprowadzenia co najmniej prowokujące.

CZYTAJ WIĘCEJ O TEJ SPRAWIE:

Wrocław: Atak nożownika w szpitalu. Pielęgniarka ranna. Mężc...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 39

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Art. 216

§ 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,

podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.
A
Ania

Co z was za ludzie zastanowcie się co wy piszecie nie znając całej prawdy osadzacie człowieka z góry, nigdy nie życz tego co tobie nie miłe abyście wy mogli przez to samo przejść!

G
Gość
2019-05-24T14:29:27 02:00, Boldon:

Szanowny Panie Redaktorze! Siedząc w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych na pewno miał do dyspozycji całą garderobę z ciuchami i celowo ubrał tą koszulkę, żeby prowokować. Chyba tylko i jedynie osoby o takiej wyobraźni jak Pan redaktor. Myślę, że na pewno i dresy adidasa mają jakieś nawiazanie symboliczne. Zapewne do trzech pasów na autostradzie A4, o której tak lubicie pisać. (a propos czekam na dzisiejszy odcinek serii o A4, śpicie tam??). Żałuję, że Pan Redaktor nie współtworzył ostatniego odcinka Gry o Tron. Z takim polotem serial na pewno skończyłby się ciekawiej...

2019-05-24T19:51:29 02:00, Gość:

Jon Snow jako skorumpowany klawisz i kibol narkoman oddala się autostradą w audi prowadzonym przez pijanego ukraińca

2019-05-24T20:28:31 02:00, Boldon:

Tak, a oddala się tą autostradą w kierunku Hubskiej po drodze potrącając rowerzystę o imieniu Igor, który pójdzie to zgłosić na Komendę.

2019-05-24T20:36:17 02:00, Gość:

Jedzie na koniu rowerem do Lwówka wydymać Monikę z Trzebnicy

2019-05-24T20:41:45 02:00, Dtr-ka:

Pisz normalnie, to w końcu jak????na koniu czy na rowerze??? bo nie wiem jak go rozpoznam😁😁😁

Monia poznasz go po tym że zleje się tęczą na Twoją wąsatą wydepilowaną grzywkę i zaśpiewa macarene milczący jak grup

G
Gość

Ale żałosny suchar.

D
Dtr-ka
2019-05-24T14:29:27 02:00, Boldon:

Szanowny Panie Redaktorze! Siedząc w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych na pewno miał do dyspozycji całą garderobę z ciuchami i celowo ubrał tą koszulkę, żeby prowokować. Chyba tylko i jedynie osoby o takiej wyobraźni jak Pan redaktor. Myślę, że na pewno i dresy adidasa mają jakieś nawiazanie symboliczne. Zapewne do trzech pasów na autostradzie A4, o której tak lubicie pisać. (a propos czekam na dzisiejszy odcinek serii o A4, śpicie tam??). Żałuję, że Pan Redaktor nie współtworzył ostatniego odcinka Gry o Tron. Z takim polotem serial na pewno skończyłby się ciekawiej...

2019-05-24T19:51:29 02:00, Gość:

Jon Snow jako skorumpowany klawisz i kibol narkoman oddala się autostradą w audi prowadzonym przez pijanego ukraińca

2019-05-24T20:28:31 02:00, Boldon:

Tak, a oddala się tą autostradą w kierunku Hubskiej po drodze potrącając rowerzystę o imieniu Igor, który pójdzie to zgłosić na Komendę.

2019-05-24T20:36:17 02:00, Gość:

Jedzie na koniu rowerem do Lwówka wydymać Monikę z Trzebnicy

Pisz normalnie, to w końcu jak????na koniu czy na rowerze??? bo nie wiem jak go rozpoznam😁😁😁

G
Gość
2019-05-24T14:29:27 02:00, Boldon:

Szanowny Panie Redaktorze! Siedząc w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych na pewno miał do dyspozycji całą garderobę z ciuchami i celowo ubrał tą koszulkę, żeby prowokować. Chyba tylko i jedynie osoby o takiej wyobraźni jak Pan redaktor. Myślę, że na pewno i dresy adidasa mają jakieś nawiazanie symboliczne. Zapewne do trzech pasów na autostradzie A4, o której tak lubicie pisać. (a propos czekam na dzisiejszy odcinek serii o A4, śpicie tam??). Żałuję, że Pan Redaktor nie współtworzył ostatniego odcinka Gry o Tron. Z takim polotem serial na pewno skończyłby się ciekawiej...

2019-05-24T19:51:29 02:00, Gość:

Jon Snow jako skorumpowany klawisz i kibol narkoman oddala się autostradą w audi prowadzonym przez pijanego ukraińca

2019-05-24T20:28:31 02:00, Boldon:

Tak, a oddala się tą autostradą w kierunku Hubskiej po drodze potrącając rowerzystę o imieniu Igor, który pójdzie to zgłosić na Komendę.

Jedzie na koniu rowerem do Lwówka wydymać Monikę z Trzebnicy

B
Boldon
2019-05-24T14:29:27 02:00, Boldon:

Szanowny Panie Redaktorze! Siedząc w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych na pewno miał do dyspozycji całą garderobę z ciuchami i celowo ubrał tą koszulkę, żeby prowokować. Chyba tylko i jedynie osoby o takiej wyobraźni jak Pan redaktor. Myślę, że na pewno i dresy adidasa mają jakieś nawiazanie symboliczne. Zapewne do trzech pasów na autostradzie A4, o której tak lubicie pisać. (a propos czekam na dzisiejszy odcinek serii o A4, śpicie tam??). Żałuję, że Pan Redaktor nie współtworzył ostatniego odcinka Gry o Tron. Z takim polotem serial na pewno skończyłby się ciekawiej...

2019-05-24T19:51:29 02:00, Gość:

Jon Snow jako skorumpowany klawisz i kibol narkoman oddala się autostradą w audi prowadzonym przez pijanego ukraińca

Tak, a oddala się tą autostradą w kierunku Hubskiej po drodze potrącając rowerzystę o imieniu Igor, który pójdzie to zgłosić na Komendę.

B
BMW

Nie wygląda na dziecko. Patola się ostatnio rozzuchwaliła. Ministrze Ziobro do roboty!

G
Gość
2019-05-24T14:29:27 02:00, Boldon:

Szanowny Panie Redaktorze! Siedząc w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych na pewno miał do dyspozycji całą garderobę z ciuchami i celowo ubrał tą koszulkę, żeby prowokować. Chyba tylko i jedynie osoby o takiej wyobraźni jak Pan redaktor. Myślę, że na pewno i dresy adidasa mają jakieś nawiazanie symboliczne. Zapewne do trzech pasów na autostradzie A4, o której tak lubicie pisać. (a propos czekam na dzisiejszy odcinek serii o A4, śpicie tam??). Żałuję, że Pan Redaktor nie współtworzył ostatniego odcinka Gry o Tron. Z takim polotem serial na pewno skończyłby się ciekawiej...

Jon Snow jako skorumpowany klawisz i kibol narkoman oddala się autostradą w audi prowadzonym przez pijanego ukraińca

K
Koń
2019-05-24T17:18:42 02:00, Nd:

A ta lesba większych zbirów tez prowadzi hahaha?

Wzruszyłem się Twoim komentarzem anonimowa napinaczko

D
Dyman
2019-05-24T17:18:42 02:00, Nd:

A ta lesba większych zbirów tez prowadzi hahaha?

Tak, ostatnio widzialem Was chodzące za rękę po rynku. Ty też jesteś fajna.

N
Nd

A ta lesba większych zbirów tez prowadzi hahaha?

T
Tomek

Ale

Złapali zwyrola a wy co?

A może nie

A może tak

Bez komentarza

g
gość

To na pewno Uchodźca !!!!!!!! My rasa białych heteroseksualnych brzuchaczy mówimy stop molestowaniu naszych kobiet !!!!!!!!

G
Gość
2019-05-24T15:54:00 02:00, MKoro:

Marzy mi się fachowa analiza porównawcza dwóch przypadków ataku nożownika, w tym jednego zakończonego śmiercią ofiary. W tej sprawie mamy sprawcę po dopalaczach, który - najprawdopodobniej - pod wpływem nagłego impulsu rzucił się na ofiarę. Głowę dam, że zostanie uznany za poczytalnego. Drugi przypadek: sprawca szczegółowo zaplanował zbrodnię, zabrał z domu nóż, nadużywając władzy przyniósł narzędzie przestępstwa na miejsce zbrodni, sprawnie doprowadził do sytuacji, w której został sam na sam z ofiarą, po czym zamordował... i został uznany za niepoczytalnego. No, zgadnie ktoś, do czego piję?

Akcję z dyrektorem więzienia?

Dodaj ogłoszenie