Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy sposób na fiskusa: zamiast służbowego auta, firma da ci abonament na samochód

Zbigniew Biskupski AIP
Lukasz Gdak/Polska Press
Teraz gdy pracodawca szuka pracownika, możemy spodziewać się coraz ciekawszych benefitów - poza podwyżkami płac - dla poszukiwanych pracowników, byle tylko skorzystali z oferty pracodawcy. Kilkanaście lat temu takim hitem był dostęp do prywatnego lekarza. Dziś możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej to już standard. Nowością jest natomiast abonament na... samochód. Czy powtórzy on karierę abonamentów medycznych?

Poza coraz niższym bezrobociem, to co zapewne skłoniło autorów koncepcji do stworzenia samochodów na abonament jest specyfiką jak najbardziej polską. na rynku prywatnych samochodów osobowych nijak się nie przyjał tzw. lesing konsumencki. Z kolei w kategorii samochodów słuzbowych wciąż daje się we znaki fiskus. Pracowniczy abonament na samochód zdaje się niwelować te dwie bariery.

Polacy jak wiadomo są przywiązani dla własności. każdy musi mieć własne mieszkanie, a tym bardziej samochód którym jeździ musi absolutnie stanowić własność rodziny. Zupełnie inaczej niż w Europie i na świecie. Młody Niemiec mysli o wynajmie mieszkania, a nie z wiązaniem się z bankiem umową kredytową na całe życie - bardziej trwałą nawet niż związek małżeński. Daje to większą mobilność - łatwiej komunikować się z miejscem pracy, nawet przenosząc się na drugi koniec kraju. Młody Francuz nie zamraża pierwszych zarabianych pieniędzy w kupno samochodu - chyba, że chce jeździć pojazdem mocno używanym. Jeśli jednak interesuje go limuzyna bardziej luksusowa, bez oporów sięga po lesing konsumencki. Podpisuje umowę na trzy lata, jeździ autem, płaci mniej niż za kredyt, bo pojazd jest własnością firmy leasingowej, a po upływie trzech lat wymienia go na nowy - nie martwić się o sprzedaż poprzednio używanego auta itp.
Polakowi takie rozwiązania nie mieszczą się w głowie. Może pogodzi to koncepcja abonamentu na samochód?

Abonament na samochód: jak to działa

Nowy sposób na fiskusa: zamiast służbowego auta, firma da ci abonament na samochód
mat. prasowe

Abonament na auto, to wariant leasingu dedykowany klientom indywidualnym. Polega na tym, że użytkownik płaci miesięczny czynsz za korzystanie z wybranego samochodu przez okres od 9 do 60 miesięcy. Klient ma do wyboru auta zróżnicowane pod względem marek czy modeli oraz możliwość wyboru pakietu serwisowego, ubezpieczenia. Stała miesięczna opłata pokrywa większość wydatków związanych z eksploatacją samochodu, a użytkownik tylko tankuje. W ofercie Abonamentu pracowniczego dostępne są samochody nowe oraz używane – auta pokontraktowe Grupy Masterlease pochodzące z polskich salonów, z gwarancją przebiegu oraz udokumentowaną historią napraw i przeglądów. Wszystkie je można znaleźć na platformie Master1.pl. Dzięki współpracy pracodawcy z Grupą Masterlease, pracownicy mogą nabyć te samochody w cenach niższych, niż przy samodzielnym zakupie.

Z programu rabatowego obecnie mogą korzystać Klienci Grupy Masterlease, ale firma planuje wyjście z nim szeroko na rynek. Nowy benefit adresowany jest zarówno do korporacji, jak i małych i średnich przedsiębiorstw, które również starają się budować wizerunek dobrego pracodawcy.

Nowe konfitury czyli abonament na samochód dla pracownika

Grupa Masterlease wprowadziła do oferty nową formę benefitu dla pracowników – rabat na auto w abonamencie.
Program rabatowy ma być odpowiedzią na potrzeby pracodawców, którzy szukają niestandardowych pomysłów na budowanie pozytywnego wizerunku w oczach kadry.

Benefity pozapłacowe są dziś jednym z głównych motywatorów zawodowych – dla co trzeciego pracownika mają zasadnicze znaczenie przy podejmowaniu decyzji o zmianie pracy. Pozytywnie wpływają także na postrzeganie organizacji w oczach obecnych i potencjalnych pracowników, a wizerunek firmy – jak pokazują badania – również stanowi czynnik motywujący do pracy. Pracodawcy sięgają więc po coraz bardziej wyszukane rozwiązania. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najbogatszy program świadczeń nie spełni swojego zadania, jeśli nie będzie dopasowany do oczekiwań kadry. Zdaniem Grupy Masterlease, warto wybierać takie rozwiązania, które wspierają realizację faktycznych potrzeb pracowników. Z jej nowego programu korzysta już kilku znaczących klientów korporacyjnych, którzy umożliwiają swoim pracownikom użytkowanie samochodu w abonamencie w znacznie niższych cenach.

– Świadczenia pozapłacowe są dziś standardem, ale bardzo często oczekiwania pracowników rozmijają się z ofertami pracodawców, choć Ci, chcąc zadowolić wszystkich zatrudnionych, na dodatkowe benefitów przeznaczają krocie. Tymczasem nowe rozwiązania nie muszą być kosztowne. Ciekawą, tańszą, a równie korzystną dla pracownika opcją są systemy rabatowe, dzięki którym firmy mogą wspierać swoja kadrę w realizacji prywatnych planów. Przykładem jest nasze najnowsze rozwiązanie, czyli Abonament na samochód dla pracowników. To szansa na wynajem nowego auta przez pracownika na warunkach, jakie mają korporacje – mówi Artur Kseniak, Dyrektor Sprzedaży Korporacyjnej Grupy Masterlease.
Dzięki programom rabatowym pracodawcy umożliwiają zakup po niższej cenie produktów lub usług, z których pracownicy rzeczywiście korzystają.

– Analiza naszej bazy użytkowników Abonamentu wskazuje, że niemal 60 proc. z nich, to osoby między 30 a 45 rokiem życia, mieszkańcy dużych miast, specjaliści w swoim zawodzie. Stąd mamy pewność, że oferta, którą kierujemy do firm dobrze trafia w oczekiwania ich pracowników – osób młodych, które żyją w szybkim tempie i poszukują nowoczesnych rozwiązań dających wygodę użytkowania – mówi Dorota Sutor, Dyrektor Marketingu Grupy Masterlease.

Może zaciekawią Cię te artykuły? Kliknij

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Nowy sposób na fiskusa: zamiast służbowego auta, firma da ci abonament na samochód - Strefa Biznesu

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska