Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy rozkład Kolei Dolnośląskich. Sporo zmian

Marcin Kruk
Pawel Relikowski / Polska Press
Koleje Dolnośląskie wprowadziły od 15 marca 2020 r. nowy rozkład jazdy. Pasażerowie pociągów powinni sprawdzić godziny odjazdów „swoich” składów. Warto zapoznać się ze zmianami, bo jest ich sporo – niektóre na cały czas obowiązywania rozkładu, inne - tylko czas zaplanowanych remontów.

Najważniejsze zmiany w rozkładzie

 • W Smolcu nie będzie zatrzymywał się pociąg nr 69221 w dniach 23 – 26 marca. Normalnie ten pociąg relacji Bielawa Zachodnia – Wrocław Główny zatrzymuje się w tej miejscowości o godz. 16.56.
 • Pociąg przyspieszony nr 69120, Lubań Śl. – Wrocław Gł. (przyjazd 7:24), na odcinku Legnica – Wrocław Główny będzie pociągiem osobowym, zatrzymujący się na każdym przystanku. W efekcie, dojedzie do Wrocławia o godzinie 7:48, czyli 24 minuty później niż obecnie.
 • Pociąg osobowy nr 69510, Lubin – Wrocław Gł. (przyjazd 7:45) na odcinku Legnica – Wrocław Główny będzie pociągiem przyspieszonym. W efekcie, dojedzie do Wrocławia o godzinie 7:26, 19 minut wcześniej niż w obecnym rozkładzie.
 • Pociąg osobowy nr 69234, Szklarska Poręba – Wrocław (przyjazd 9:35) będzie kursował na odcinku Jaworzyna Śląska – Wrocław Główny jako pociąg przyspieszony. Z powodu ograniczonej przepustowości spowodowanej pracami remontowymi PKP PLK dojedzie jednak 6 minut później niż w tej chwili, czyli o 9:41.

Wraz z nowym rozkładem pojawiły się nowe połączenia

 • Kąty Wrocławskie – Wrocław Główny i z powrotem w dni robocze 9 dodatkowych par pociągów,
 • Wrocław Główny – Oleśnica, odjazd godz. 4:34, przyjazd 5:09, pociąg kursuje w dni wolne od pracy,
 • Oleśnica – Wrocław Główny, odjazd godz. 5:20, przyjazd 6:00, pociąg kursuje w dni wolne od pracy,
 • Wrocław Główny – Legnica, odjazd godz. 23:45, przyjazd 0:45, pociąg będzie jeździł od 3 kwietnia 2020 r. w piątki,
 • Wrocław Główny – Wałbrzych Miasto, odjazd godz. 14:27, przyjazd 15:27, rozpocznie kursowanie od 19 kwietnia 2020 r., będzie jeździł w niedziele,
 • Wałbrzych Miasto – Wrocław Główny, odjazd godz. 15:36, przyjazd 16:37, będzie jeździł od 19 kwietnia 2020 r. w niedziele,
 • Wrocław – Wałbrzych – Mezimesti – Adrspach: połączenie na tej trasie zostało wznowione.

Kolejowa komunikacja zastępcza:

 • Świdnica – Dzierżoniów/Bielawa Zach, zacznie funkcjonować od 30 marca do 2 kwietnia,
 • Oleśnica/Grabowno Wielkie – Krotoszyn, zacznie funkcjonować od 1 do 30 kwietnia,
 • Wałbrzych Miasto – Głuszyca/Kłodzko Miasto, zacznie funkcjonować od 1 kwietnia do 13 czerwca.
 • Świebodzice – Wałbrzych Miasto, zacznie funkcjonować od 1 kwietnia do 13 czerwca. Koleje Dolnośląskie informują, że zmiany na tym odcinku dotyczą dwóch popołudniowych par pociągów relacji Wrocław Główny – Wałbrzych Miasto. Po wejściu w życie ograniczeń połączenie z Wrocławia do Wałbrzycha będzie łączone: pasażerowie ze Świebodzic będą przewożeni stacji Wałbrzych Miasto. W kierunku do Wrocławia połączenie będzie skrócone. Pociąg będzie wyjeżdżał ze Świebodzic, ale pomiędzy stacjami Wałbrzych Miasto i Świebodzice nie będzie komunikacji zastępczej.
 • Międzylesie – Lichkov: z powodu remontu torowisko będzie zamknięte i od 23 marca do 9 kwietnia Koleje Dolnośląskie uruchomią komunikację autobusową za wszystkie swoje pociągi jeżdżące na tym odcinku.

Z powodu remontu linii 286 na odcinku Wałbrzych Główny – Głuszyca:

 • pociąg osobowy nr 69836, Legnica – Kłodzko Główne (przyjazd 13:49): od 1 kwietnia do 13 czerwca będzie skrócony i zakończy bieg na stacji Kamieniec Ząbkowicki. Ważna informacja jest taka, iż pociąg zachowuje skomunikowanie do Kłodzka.
 • pociąg osobowy nr 69813, Kłodzko Główne (odjazd 12:55) – Legnica: od 1 kwietnia do 13 czerwca będzie skrócony o odcinek Kłodzko Główne – Kamieniec Ząbkowicki i z tej drugiej stacji rozpocznie swój bieg do stacji docelowej. Pasażerowie podróżujący z Kłodzka będą mieli do dyspozycji skomunikowane z tym pociągiem połączenie do Kamieńca Ząbkowickiego.
 • pociąg osobowy nr 69844, Bielawa Zachodnia – Kłodzko Główne (przyjazd 19:43): od 30 marca do 13 czerwca będzie miał skróconą trasę, kończąc bieg na stacji Kamieniec Ząbkowicki, z zachowaniem skomunikowania do Kłodzka.

Dodatkowo, od 24 marca do 24 kwietnia na odcinku Kralovec – Trutnov ze względu na zamknięcie po stronie czeskiej, przewozy nie będą realizowane w żaden sposób. Zaplanowane na odcinku Sędzisław – Kralovec (i z powrotem) pociągi, będą kursować dopiero od 24 kwietnia w liczbie czterech par pociągów w relacji Sędzisław – Trutnov (i z powrotem).

Nowy rozkład będzie obowiązywał do 13 czerwca 2020 r.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska