18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nowy rok szkolny rozpoczęty (ZDJĘCIA)

Mariusz Junik
Zespół Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu
Zespół Szkół Integracyjnych w Wałbrzychu Dariusz Gdesz
Udostępnij:
W dolnośląskich szkołach naukę rozpocznie dziś 415 tysięcy uczniów. 88 tysięcy z nich przekroczy szkolne progi po raz pierwszy: najwięcej w szkołach ponadgimnazjalnych - 31 tys., a mniej w gimnazjach - 27 tys. i podstawówkach - 25 tys. W 2917 dolnośląskich szkołach po wakacyjnej przerwie pracę zaczyna też ponad 53 tysiące nauczycieli.

- Naukę rozpocznie również aż 39 tysięcy osób dorosłych, w tym 10 tysięcy w pierwszych klasach - informuje Janina Jakubowska z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Aż 1140 uczniów przyjdzie dziś do do największej dolnośląskiej szkoły podstawowej - nr 11 w Jeleniej Górze.

- Mamy 43 oddziały, w tym 3 oddziały przedszkolne, 20 klas nauczania zintegrowanego oraz 20 klas 4, 5 i 6. W szkole pracuje 86 nauczycieli, w tym 48 dyplomowanych, 22 mianowanych, 14 kontraktowych i 2 stażystów - wylicza dyr. Eugeniusz Sroka.

W Gimnazjum nr 4 w Legnicy, które ma jedną z najlepszych lokalizacji na Dolnym Śląsku (mieści się w Zamku Piastowskim), będzie się uczyć 130 pierwszoklasistów. W sumie szkolne korytarze i klasy zapełni aż 460 uczniów.

- Mają coraz lepsze warunki nauki, bowiem w czasie wakacji udało się wyremontować dach oraz pomalować trzy sale lekcyjne i szatnię - mówi dyr. Zdzisław Grosicki.

O ile remont dachu sfinansowało miasto, to już sale pomalowano za pieniądze wypracowane przez szkołę. Gimnazjum wynajmuje bowiem swoje pomieszczenia w czasie weekendów dla Wyższej Szkoły Menedżerskiej. Studenci siedzą w tych samych ławkach i salach co w tygodniu gimnazjaliści.

Z kolei w technikum w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu naukę rozpoczyna 217 uczniów, w tym 93 w pierwszej klasie. Szkoła wdraża nowatorski projekt internetowego liceum dla dorosłych.

- Będzie z niego korzystać 150 osób z całego Dolnego Śląska. Na razie przeszkolimy nauczycieli, a później uczniów - mówi Zenon Grabiński, dyrektor placówki.

W szkole ruszy również program "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku", w którym weźmie udział 500 uczniów. Dzięki temu powstaną pracownie z nowoczesnym sprzętem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie