Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy przystanek na Buforowej. Ale tylko w jedną stronę

Redakcja
Nieparzysty przystanek na ul. Buforowej. W drugą stronę takiego brakuje
Nieparzysty przystanek na ul. Buforowej. W drugą stronę takiego brakuje Grzegorz Janoska
Przy Buforowej brakuje przystanków. Mieszkańcy zwrócili się do magistratu o ich stworzenie. – Po długich bataliach medialno-społecznych udało się wymusić na samorządzie postawienie tymczasowych przystanków na wysokości ul. Kajdasza i osiedla Mała Toskania, które w znaczny sposób poprawią bezpieczeństwo mieszkańców i przede wszystkim ułatwią dojazdy do miasta i powroty do domów – pisze do nas Czytelnik Grzegorz Janoska. Ale nie wszystko jest tak, jak wnioskowali mieszkańcy. – Gdy zapadły decyzje i tymczasowe przystanki zostały zbudowane, okazało się, że przy dużym osiedlu Mała Toskania powstał tylko i wyłącznie przystanek w kierunku miasta. Czy gmina robi sobie żarty z mieszkańców? – pyta Janoska.

– Już 13 maja uruchomione zostaną trzy nowe przystanki mimo wcześniejszych problemów – ZDiUM nie chciał zgodzić się na ich lokalizacje tłumacząc się względami bezpieczeństwa.

Czy gmina robi sobie żarty z mieszkańców? Każdy będzie miał teraz możliwości dojazdu do pracy/szkoły, natomiast powrót nadal będzie wiązał się z przymusowym "spacerem" 450 m zabłoconym poboczem wzdłuż ulicy Buforowej – pisze Grzegorz Janoska.

Twierdzi, że po obu stronach ulicy Buforowej występują takie same warunki i postawienie dodatkowego przystanku w kierunku Iwin nie stanowiłoby większego problemu. Ale innego zdania są urzędnicy.

– Kwestia postawienia przystanków tymczasowych na ul. Buforowej podejmowana była wielokrotnie. Na Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego kolegialnie podjęto decyzję o postawieniu trzech przystanków – wyjaśnia Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej urzędu miasta. W takich komisjach biorą udział urzędnicy różnych jednostek miejskich, takich jak WIM, a także służb mundurowych.

– Z uwagi na fakt, że przystanek po przeciwnej stronie od osiedla Mała Toskania generowałby zbyt duże zagrożenie dla mieszkańców (przejście przez ruchliwą jezdnię, wysoka skarpa, brak oświetlenia), nie podjęto decyzji o jego postawieniu – wyjaśnia Elżbieta Maciąg.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska