Nowy prezes Kolei Dolnośląskich

MAG
Spółka Koleje Dolnośląskie ma nowego prezesa. Jest nim teraz Zbigniew Szczypiński, który od 1995 - 2003 szefował wrocławskiemu Polarowi.

Genowefa Ładniak, która dotychczas kierowała Kolejami Dolnośląskimi została zastępcą Szczypińskiego. Taką decyzję podjęła rada nadzorcza. Uzasadnia to rozszerzeniem skali działalności przewoźnika, m.in kupieniem 5 szynobusów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 9

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

p
polar
Polar bez prywatyzacji dzisiaj by nie istniał, firmy państwowe to patologia, obsadzane przez partyjnych debili, dlatego im więcej prywatnego tym zdrowiej.
x
x
łykaj dalej, co piszą gazety, nie 5 nowych szynobusów a 5 nowych długich jednostek elektrycznych; poza tym przedmówca pisze że rozszerzenie działalności to likwidacja przewozów regionalnych
m
m
Doświadczenie akurat na kolei ma, szefował STK (Specjalistyczny Transport Kolejowy). Do tego absolwent WME PWr i MBA.

Poza tym pensyjkę z województwa, nie miasta.
w
w
elegancko, 5 nowych szynobusow i nowy prezes od razu potrzebny
g
gosc
Nie pięć szynobusów, tylko 5 EZT. To raz.

Dwa, nie chodzi o te pojazdy, jak je zwał. W uzasadnieniu wyboru prezesa padło rozszerzenie działalności. Pismaki pytali pewnie co za rozszerzenie, to dostali odpowiedź na odp:)erdol.

Faktycznie, to tak jak na Śląsku parę dni temu zdecydowano o likwidacji oddziału Przewozów Regionalnych i przejęciu całości ruchu przez Koleje Śląskie, tak w najbliższym czasie taka decyzja padnie w naszym regionie. A Szczypiński, z potężnym doświadczeniem w restrukturyzacji Polaru, ma przygotować fuzję likwidowanego dolnośląskiego zakładu PR z Kolejami Dolnośląskimi.
u
usmialam sie
no niezle...facet roz..lil / sprzedal polar, teraz sie bierze za kolej.
a kobietke biedna wywalili ze stolka bo co? bo kupili 5 szynobusow?!
hahaha
m
mareczekd
KOLEJE DOLnośląski mają swoją dziebię w Legnicy więc wyniósł się pewnie tam, ciekawe skąd go wzięli z tego polaru do kolei dol.?
p
plac zabaw
układy, zmowy, korupcja
B
Biceps
To gosc po uju doświadczenie w kolejnictwie.Ciekawe ktory koles go tak wyniósł na wyżyny i pensyke z miasta.
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie