Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy oddział straży miejskiej. Czym będzie się zajmował?

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Strażnicy miejscy zwrócą szczególną uwagę na zwierzęta. Sprawami ich ochrony, jakości sprawowanej nad nimi opieki, pomocą rannym zwierzętom ma zajmować się Animalpatrol. W szeregach tego zespołu, który rozpoczął działalność w czwartek, są secjalnie wyszkoleni strażnicy wyposażeni w terenowe auto i specjalistyczny sprzęt. Pierwszym zadaniem Animalpatrolu była interwencja w reakcji na tekst portalu GazetaWroclawska.pl o podrzucanych spacerującym psom wędlin nadzianych gwoździami i szpilkami.

W pierwszym dniu po rozpoczęciu działania Animalpatrol wrocławskiej straży miejskiej pojechał na Nowy Dwór. Takie działania strażnicy podjęli po wczorajszym tekście portalu GazetaWroclawska.pl dotyczącym podrzucania na chodnikach wędlin nafaszerowanych gwoździami i szpilkami.

Oburzenia takim zachowaniem nie kryje Waldemar Forysiak z wrocławskiej straży miejskiej: - Wysyłamy tam patrol. Po pierwsze prewencyjnie, żeby mieszkańcy zobaczyli, że tam chodzą mundurowi, a po drugie, żeby porozmawiać z ludźmi: może ktoś coś widział. Poza tym to jest przestępstwo: znęcanie się nad zwierzętami, a dodatkowo jeżeli zwierzę będzie z tego powodu cierpiało, a może nawet umrze, no to, niezależnie jak to zabrzmi, może to być także zniszczenie mienia, bo pies rasowy kosztuje zwykle więcej niż 500 zł, czyli też przestępstwo – mówi Forysiak.

Animalpatrol to zespół specjalnie wyszkolonych strażników miejskich, który rozpoczął działanie 19 grudnia 2019 r. - Wyposażeni w terenowy samochód i specjalistyczny sprzęt strażnicy będą docierali tam, gdzie zwierzęta wymagają naszej pomocy. Chcemy wspomóc w tym zakresie już działające instytucje i podmioty – informuje rzecznik straży miejskiej.

Strażnicy zwierzęcego patrolu będą zajmować się zwierzętami potrąconymi przez samochody – w tym będzie im pomagać wiedza o udzielaniu pierwszej pomocy rannym zwierzętom oraz o psychologii zwierząt. Będą reagować na błąkające się zwierzęta, pomagać w przypadku np. niebezpiecznych, agresywnych psów czy zwierząt egzotycznych, które uciekły z prywatnych hodowli, a także interesować warunkami, w jakich żyją we Wrocławiu zwierzęta gospodarskie. Animalpatrol będzie prowadził też działania edukacyjne w szkołach i przedszkolach. zgłoszenia dotyczące spraw związanych z ochroną zwierząt lub ich złym traktowaniem przyjmowane są pod numerem telefonu 986.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska