Nowy las we Wrocławiu jak 30 000 klimatyzatorów

Materiał informacyjny Wrocław Fashion Outlet
6 000 klonów, lip, wiązów i dębów dzięki klientom Wrocław Fashion Outlet zasiliło nowo powstający las na wrocławskich Osobicach. Gdy podrosną, będą chłodzić powietrze jak 30 000 klimatyzatorów.

6 000 drzew od klientów wrocławskiego outletu wytworzy tlen niezbędny do życia dla 3 000 osób, przefiltruje do 168 000 kilogramów zanieczyszczeń i pochłonie nawet 40 000 kilogramów dwutlenku węgla. Tyle drzew może ochłodzić powietrze z mocą podobną do 30 000 klimatyzatorów. Taki efekt dadzą nasadzenia, które odbyły się w ostatnich dniach w pobliżu skrzyżowania ulic Ćwiczebnej i Ślazowej we Wrocławiu. Za około 20 lat drzewa będą miały od 1,5 do nawet 4 metrów. Wtedy stworzona przestrzeń będzie mogła zyskać także bardziej rekreacyjne oblicze. Partnerem akcji Wrocław Fashion Outlet „Zasadź z nami las” jest start-up społeczny dotlenieni.org.

Zrównoważony rozwój to dla nas nie hasło, ale konkretne działania – mówi Katarzyna Warzecha, marketing manager Wrocław Fashion Outlet. – We wrześniu ubiegłego roku w ramach akcji „Zasadź z nami las” zobowiązaliśmy się zasadzić tyle drzew, ile transakcji dokonali wówczas nasi klienci w ramach programu lojalnościowego Wrocław Fashion Club. Powodzenie akcji bardzo nas ucieszyło, dlatego w kwietniu zasadziliśmy 3 razy więcej od planowanych 2 000 sadzonek.

Ty też możesz dbać o środowisko

Wrocławianie, dzięki zakupom we wrocławskim outlecie mogli dołożyć swoją cegiełkę do dbałości o jakość powietrza. Pamiętajmy, że codziennymi działaniami każdy z nas może pomóc w walce o zdrowsze powietrze. Jak to zrobić?

  • Jeśli możesz wybieraj komunikację publiczną
  • Wybieraj rower
  • Jeśli jeździsz samochodem – postaw na jazdę ekologiczną
  • Jeśli mieszkasz w bloku – zainstaluj liczniki ciepła na swoich kaloryferach
  • Jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym – pomyśl o panelach fotowoltaicznych
  • Zadbaj o modowy recykling – często uzupełnienie swojej domowej kolekcji o drobne dodatki może nadać Twoim ciuchom nowe oblicze
  • Pamiętaj, że każdy e-mail zostawia swój ślad węglowy
  • Sadź rośliny – nawet te w Twoim własnym M zadbają nie tylko o samopoczucie
  • Ograniczaj ilość odpadów i dbaj o ich właściwe sortowanie
  • Sprawdzaj, jak marki, które cenisz dbają o środowisko

Przekonaj się, jak każdego dnia Wrocław Fashion Outlet dba o naszą wspólną przyszłość na stronie: www.wroclawfashionoutlet.com/zrownowazony-rozwoj

Tu podaj tekst alternatywny

Dodaj ogłoszenie