Nowe wozy ratowniczo-gaśnicze dla dolnośląskich strażaków. Sprawdź, gdzie trafią [ZDJĘCIA]

Janusz Gajdamowicz
Janusz Gajdamowicz
W uroczystym przekazaniu wozów dla PSP we Wrocławiu wzięła udział marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
W uroczystym przekazaniu wozów dla PSP we Wrocławiu wzięła udział marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Paweł Relikowski
Udostępnij:
20 wozów ratowniczo-gaśniczych przekazano w poniedziałek do dolnośląskich komend PSP. – To jest ważny dzień dla Dolnego Śląska, bo wzmacnia poczucie bezpieczeństwa w regionie – powiedziała podczas uroczystości marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Dokumenty i kluczyki do samochodów odbierali komendanci powiatowi i miejscy.

Przekazane wozy nie tylko znacząco wzmocniły dolnośląskie komendy pod względem ilościowego wyposażenia w sprzęt, ale też znacznie odmłodziły ich flotę. Jak wskazał w swoim wystąpieniu dolnośląski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Marek Kamiński, całkowity koszt zakupu samochodów, które trafiły do 15 dolnośląskich komend, to blisko 19 mln zł.

- Państwowa Straż Pożarna jest filarem bezpieczeństwa przeciwpożarowego w Polsce. Strażacy z PSP i OSP mają przed sobą coraz to nowe wyzwania. Kiedyś były to głównie pożary, dziś są to też inne niebezpieczne zdarzenia. Dziękuję za oddanie i poświęcenie, za to, że ratujecie życie i mienie innych, dziękuję za waszą ciężką służbę. To służba, która cieszy się najwyższą opinią wśród społeczeństwa, a ostatnie dwa lata były bardzo trudne i ten rok też nie będzie należał do łatwych. Ale w tych trudnych czasach zawsze mogliśmy i możemy na strażaków liczyć – powiedziała podczas uroczystego przekazania samochodów marszałek Witek.

W wystosowanym na tę okoliczność specjalnym liście, premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że unowocześnienie bazy technicznej PSP, obok profesjonalnego wyszkolenia jej kadr, to główny warunek powodzenia działań ratowniczych. „Cieszę się, że dzięki nowemu sprzętowi dolnośląska PSP będzie mogła wypełniać swoje zdania jeszcze bardziej efektywnie” – napisał premier.

W podziękowaniu darczyńcom za finansowe wsparcie obecnego programu zakupu samochodów, wręczono okolicznościowe grawertony oraz pamiątkowe tabliczki. W uroczystości, obok marszałek Sejmu Elżbiety Witek, wzięli udział: poseł na Sejm RP Paweł Hreniak, prezes NFOŚiGW Maciej Chorowski, zastępca komendanta głównego KG PSP nadbryg. Adam Konieczny, wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski oraz prezes ZWFOŚiGW we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz. W wystąpieniach, mówcy m. in. wskazywali na znaczenie wzmacniania potencjału ratowniczego dla bezpieczeństwa państwa i obywateli, a także na konieczność kontynuacji wysiłków podejmowanych w tej ważnej dziedzinie.

Cztery nowe ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze złożą się na wyposażenie komend w Jeleniej Górze, Legnicy, Oleśnicy i Świdnicy. Samochody średnie (16 szt.) zasilą komendy w Dzierżoniowie, Górze, Jaworze, Jeleniej Górze, Miliczu, Oławie, Strzelinie, Środzie Śląskiej, Świdnicy, Wołowie, Wrocławiu ( 4 szt.) Zgorzelcu i Ząbkowicach Śląskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
17 stycznia, 23:13, Łukasz:

Śmieszy mnie już ta żałosna propaganda sukcesu Nowego Wału. Dajcie spokój, poziom waszego kłamstwa przekroczył już Rubikon!

Dobrze gada.

G
Gość
Kiedy ta pokurczona karlica trafi gdzie jej miejsce czyli do więzienia?
Ł
Łukasz
Śmieszy mnie już ta żałosna propaganda sukcesu Nowego Wału. Dajcie spokój, poziom waszego kłamstwa przekroczył już Rubikon!
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie