Nowe Volvo XC60 już w Polsce

Materiał partnera zewnętrznego
Udostępnij:
Pierwsze modele nowego Volvo XC60 trafiły już do Polski. W salonach dealerów pojawiły się modele testowe, a pierwsze samochody trafią do klientów wczesną jesienią. Inter-Car już je ma w swoich dwóch salonach:

Inter-Car Opole

VOLVO XC60 D4 AWD INSCRIPTION
DIESEL 190KM z optymalizacją POLESTAR na 200KM/440Nm
Kolor: Onyx black
Skrzynia automatyczna 8-biegowa, napęd AWD

Inter-Car Bielany

VOLVO XC60 D5AWD R-DESIGN
DIESEL 235KM z optymalizacją POLESTAR na 240KM/500Nm
Kolor: Crystal White Pearl
Skrzynia automatyczna 8-biegowa, napęd AWD

Volvo obchodzi 90 lat istnienia, uruchamiając produkcję nowego XC60 dokładnie w dniu urodzin marki

Volvo Cars rozpoczyna produkcję nowego Volvo XC60 w Geteborgu. Nowy XC60, opuści drzwi fabryki dokładnie dziewięćdziesiąt lat po tym jak pierwszy model OV4 opuszczając fabrykę rozpoczął wielką legendę marki. Pierwsze Volvo w historii zostało wyprodukowane w ilości 275 sztuk. Liczba ta nawet w latach dwudziestych była skromna. Przez dziewięćdziesiąt lat Volvo stało się producentem globalnym a kolejne modele zdobywały swoją jakością i trwałością zaufanie klientów.

Nowy XC60 – następca żywej legendy

Pierwsza generacja XC60, okazała się modelem, który przez dziewięć lat produkcji zyskał sobie ogromną wręcz rzeszę fanów. Do tej chwili wyprodukowano 966 000 sztuk, a do końca kwietnia liczba ta przekroczyła imponujący milion egzemplarzy.

Pierwsza generacja XC60 to model bardzo ważny dla marki. Jego globalna sprzedaż to prawie 30 procent całej sprzedaży Volvo Cars.
Volvo jest bardzo dumne ze swojej historii. Przez 90 lat w naszej marce działo się bardzo wiele, rozwijaliśmy się, jednak najbardziej ekscytujące będzie najbliższych 10 lat do czasu setnych urodzin. Będziemy skupiać się na technologii autonomicznych aut, elektryfikacji i connectivity – powiedział Håkan Samuelsson CEO Volvo Car Group – nowe Volvo XC60 jest uosobieniem tych trendów

Technologia i bezpieczeństwo

Nowe XC60 to jeden z najbezpieczniejszych samochodów jakie kiedykolwiek zbudowano. Jest wręcz “naszpikowany” najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Wystarczy wspomnieć o przełomowych systemach jak układ przejęcia kontroli nad torem jazdy (Steer Assist), który został dodany do systemu City Safety. Dodatkowo jeśli system oceni, że samo hamowanie nie wystarczy do tego aby uniknąć zderzenia, wtedy samochód przejmie kontrolę nad kierownicą. System będzie również zmieniał tor jazdy podczas zmiany pasa. Od tej pory system BLIS będzie nie tylko ostrzegał przed pojazdem w martwym polu, ale także zmieni tor jazdy naszego samochodu i uchroni go przed kolizją.

W nowym filmie o modelu XC60, Volvo Cars skupia się na ludzkiej stronie technologii ochronnych

„Czasami największe znaczenie mają te chwile, które nigdy nie nadejdą.” To jest główna myśl stojąca za nowym filmem Volvo Cars o modelu XC60. Ale co to oznacza?

Stosując typowo humanistyczne podejście, Volvo ukazało sedno kwestii, jak zaawansowana technologia ochronna potrafi zmienić życie ludzi – zarówno tych w samochodzie, jak i wokół niego.

W filmie śledzimy małą dziewczynkę przygotowującą się do pierwszego dnia w szkole w ujęciu drogi, jaka otwiera się przed nią, w sensie tego, co ją czeka w życiu – dojrzewanie, podróżowanie po świecie, ustatkowanie się, założenie rodziny… Wszystkie te wizje urywają się nagle w chwili, gdy dziewczynka wchodzi na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem Volvo. System ochronny Volvo wykrywa obecność dziewczynki przed samochodem i aktywuje autonomiczny układ hamowania awaryjnego, zapobiegając kolizji, która mogłaby się okazać całkowitą zmianą przyszłości oczekującej dziewczynkę. Film kończy się właśnie taka konkluzją „Czasami największe znaczenie mają te chwile, które nigdy nie nadejdą.”

Co roku w wypadkach drogowych w skali globalnej ginie przeszło 1,2 mln osób, ale Volvo wierzy, że jego wizja przyszłości bez rannych i ofiar śmiertelnych może wkrótce stać się rzeczywistością.

Nowy model XC60 zastępuje pierwszy model tej nazwy, który odniósł ogromny sukces rynkowy – był najlepiej sprzedającym się SUV-em premium średniej klasy w Europie.
Ten film pokazujący nowy model XC60 podkreśla wagę aktywnych systemów ochronnych oraz fakt, że Volvo jest liderem w tej dziedzinie. Już w roku 2008 wprowadziliśmy nasz system City Safety (autonomiczny układ hamowania awaryjnego) do seryjnego wyposażenia wszystkich nowych modeli Volvo, poczynając właśnie od pierwszej generacji modelu XC60. Dziś systemy te stają się wreszcie standardem w branży – powiedział Anders Gustafsson, Senior Vice President, Region EMEA, Volvo Car Group.

94% wszystkich wypadków drogowych powoduje czynnik ludzki. Volvo uważa, że wykorzystując zaawansowane technologie ochronne, może się przyczynić do obniżenia tej liczby.
Bezpieczeństwo to sedno wszystkiego, co robimy w Volvo Cars. Tak było zawsze i tak zawsze będzie. Mamy nadzieję, że ten film przypomni ludziom, dlaczego skupiamy się na bezpieczeństwie samochodów i jak ważne jest ono dla nas wszystkich – powiedział Björn Annwall, Senior Vice President Global Consumer Experience, Volvo Car Group.

W samej Szwecji Volvo zaobserwowało spadek sięgający 45% liczby kolizji przez najechanie od tyłu dzięki systemom ostrzegania o ryzyku kolizji i autonomicznemu układowi hamowania awaryjnego.
Pacujemy od wielu lat nad systemami pozwalającymi uniknąć kolizji i widzimy, jak bardzo są skuteczne. W nowym modelu XC60 wykonujemy kolejny krok w dziedzinie redukcji ryzyka kolizji przez dodanie funkcji wsparcia układu kierowniczego. My, Volvo, robimy już kolejny krok: kiedy tylko to możliwe, ochraniamy ludzi wewnątrz i na zewnątrz auta – powiedział Malin Ekholm, Vice President, Volvo Cars Safety Centre

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska