Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe laboratoria na Politechnice Wrocławskiej i Uniwersytecie Przyrodniczym. Za 135 mln zł

AB
Geocentrum Politechniki Wrocławskiej przy ul. Na Grobli. Również przy Na Grobli powstanie  budynek Geo-3em czyli Energia, Ekologia, Edukacja to zespół 12 laboratoriów, w których będą pracować naukowcy m.in z takich wydziałów jak górnictwo, chemia, mechanika czy elektronika
Geocentrum Politechniki Wrocławskiej przy ul. Na Grobli. Również przy Na Grobli powstanie budynek Geo-3em czyli Energia, Ekologia, Edukacja to zespół 12 laboratoriów, w których będą pracować naukowcy m.in z takich wydziałów jak górnictwo, chemia, mechanika czy elektronika Polska Press Grupa
Będą wytwarzać produkty z dolnośląskich surowców. Do końca 2018 roku na na Politechnice Wrocławskiej i Uniwersytecie Przyrodniczym powstaną nowe laboratoria.

Regionalne Centrum Innowacyjnych Technologii i Produkcji, Przetwórstwa i Bezpieczeństwa Żywności oraz Geo-3em - tak nazywają się nowe laboratoria, które powstaną na Uniwersytecie Przyrodniczym i Politechnice Wrocławskiej. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 135 mln zł. - Źle się stało, że Dolny Śląsk przoduje w produkcji, ale nie w przetwórstwie - podkreślał dziś Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego i dodał, że nowe inwestycje na obu uczelniach mają to zmienić.

Na budowę CIT (za 95 mln zł) składającego się z sześciu nowoczesnych ośrodków laboratoryjnych samorząd dał 65 mln złotych, a na budowę Geo-3em (wartego 104 mln zł) 70 mln zł.

- Geo-3em czyli Energia, Ekologia, Edukacja to zespół 12 laboratoriów, w których będą pracować naukowcy m.in z takich wydziałów jak górnictwo, chemia, mechanika czy elektronika. Budynek zacznie działać w 2019 roku i będzie zlokalizowany przy ul. Na Grobli - tłumaczył prof. Cezary Madryas, rektor Politechniki Wrocławskiej i dodawał, że w laboratoriach naukowcy będą przetwarzać dolnośląskie surowce na wysokospecjalistyczne materiały przydatne np. w przemyśle medycznym czy motoryzacyjnym.

Na Uniwersytecie Przyrodniczy w laboratoriach zlokalizowanych w Pawłowicach, Psarach, w okolicach pl. Grunwaldzkiego, przy ul. Norwida oraz na Swojczycach. Prof. Tadeusz Trziszka, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego, wyjaśnia nam, że w nowych pomieszczeniach naukowcy będą pracować nad suplementami diety, które pomagają walczyć z chorobami choroby naczyń, serca czy osteoporoza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska